V jakých disciplínách se závodí v triatlonu?

Z jakých disciplín se skládá triatlon

Ačkoliv jde o sportovní odvětví spojující tři klasické disciplíny – plavání, jízdu na kole a běh, triatlon je na vrcholné mezinárodní scéně poměrně mladým sportem.
Archiv

Jak probiha triatlon

Triatlon probíhá vždy ve stejném pořadí: plavání, jízda na kole a pak běh. Triatlonisté proto začínají svůj závod po hromadném nebo postupném startu ve vodě, oblečeni do trifunkčního nebo neoprenového obleku. Plavecký úbor je podmíněn teplotou vody, jak je stanoveno v pravidlech.
Archiv

Co to je Duatlon

Duatlon je atletická disciplína, která se skládá z běžecké části, následované cyklistickou částí a ukončena opět běžeckou částí. Závodník musí absolvovat všechny disciplíny co nejrychleji za sebou.

Co je to aquatlon

Aquatlon je doplňkovým sportem triatlonu – kombinace plavání a běhu, umožňujícím v našich klimatických podmínkách prodloužení triatlonové sezony a zvyšujícím nabídku závodů pro příznivce multisportů.

Jak dlouho trva triatlon

Většina pořádaných závodů Ironman má přísný 17hodinový časový limit pro dokončení závodu, kdy závod začíná v 7:00, čas na dokončení plavecké části je 2 hodiny 20 minut, čas na cyklistickou část je do 17:30 a pro všechny, kteří chtějí svého Ironmana považovat za úspěšného, musí dokončit maraton do půlnoci (24:00).

Jak je dlouhý triatlon

Kategorie závodů

Závod Plavání Jízda na kole
Sprint triatlon 750 m 20 km
Krátký (olympijský) triatlon 1,5 km 40 km
Střední triatlon (Half Ironman) 1,9 km 90 km
Dlouhý triatlon (Ironman) 3,8 km 180 km

Jak se Obleknout na triatlon

První z disciplín na triatlonu je plavání. Mezi základní potřeby patří plavky, nebo již zmíněná aerodynamická triatlonová kombinéza, čepice na plavání a plavecké brýle. V chladnějších vodách se zvykne používat i neoprenový oblek, který zaručí udržení konstantní tělesné teploty.

Jak na první triatlon

Pro začátek doporučujeme start na tzv. sprint triatlonech. Obvyklé vzdálenosti jsou zde 0,75 km plavání, 20 km cyklistiky a 5 km běhu. Termínová listina se jimi jen hemží a určitě si vyberete závod bez zbytečně dlouhého cestování.

Jak vznikl triatlon

Triatlon je zajíček mezi sporty a jeho historie sahá do Francie dvacátých let dvacátého století, kdy se v rámci soutěže „Les Trois Sports“ jelo 12 kilometrů na kole, pak se běžely 3 kilometry a nakonec se plavecky překonával kanál Marne.

Jak vybrat kolo na triatlon

Pokud je drafting zakázaný (zejména dlouhé triatlony), používají se speciální triatlonová kola podobná časovkářským. Pro krátké a sprint triatlony s povoleným draftingem se závodní kola neliší od běžných „silniček“. Při terénním triatlonu, kde běžecká a cyklistická část vede terénem, se neobejdete bez horského kola.

Jak začít trénovat na triatlon

Nejobtížnější pro vás bude plavání, které triatlon zahajuje. V začátcích je dobré zařadit do tréninku 2-3 jednotky týdně. Nejlepší radu, kterou vám můžu ohledně plaveckého tréninku dát je najít někoho, kdo vás bude v začátcích trénovat. Sami se dobře plavat nenaučíte.

Jak zacit delat triatlon

Pro začátek ale bude stačit, pokud si dvakrát týdně naplánujete návštěvu bazénu. Více by bylo jen plusem, méně je pro úplného začátečníka málo. Nemusíte být ve vodě najednou příliš dlouho, snažte se v ní naopak být co nejčastěji: raději tedy třikrát 1,5 km než jednou 4 km plavání.

Jak se pripravit na Ironman

Ideální předzvěst extrémního trojitého úsilí! Mějte na paměti, že Ironman, stejně jako poloviční Ironman, vyžaduje velkou osobní investici. Hodně času strávíte plaváním, jízdou na koni a běháním. Francouzská triatlonová federace (FFTRI) v této souvislosti doporučuje věnovat přípravě na triatlon XXL 10 hodin týdně.

Jak trénovat na triatlon

Pokud trénujete třikrát týdně, může týdenní trénink vypadat následovně:Plavání – rychlé 25m úseky se zaměřením na techniku kraul.Běh – opakované 400m úseky v tempu anaerobního prahu (cca 165 – 170tepů/min)Kolo – vytrvalostní trénink, 2 hodiny a více.

Jak se pripravit na Ironmana

Ideál podle trenéra je v rámci mých časových možností devět tréninků týdně. Tři plávání, tři kola, tři běhy. Takže dvakrát týdně dvoufázový trénink. Kolo a někdy běh jsou delší než hodinu, dohromady to je deset až třináct hodin týdně.

Jak dlouho trva Ironman

Většina pořádaných závodů Ironman má přísný 17hodinový časový limit pro dokončení závodu, kdy závod začíná v 7:00, čas na dokončení plavecké části je 2 hodiny 20 minut, čas na cyklistickou část je do 17:30 a pro všechny, kteří chtějí svého Ironmana považovat za úspěšného, musí dokončit maraton do půlnoci (24:00).

Kdo hraje Iron Mana

Robert Downey Jr.
Příbuzní Allyson Downey (sourozenec)
Významné role Tony Stark / Iron Man (Marvel Cinematic Universe)
Podpis
Zlatý glóbus

Jak zemřel Iron Man

Jeho Iron Man ve filmu zemřel poté, co se obětoval, aby zachránil všechny ostatní. Šlo o silný, emotivní moment a úžasnou scénu. Hrdinský Iron Man nemohl ze světa odejít lépe, a tak by byla škoda, kdyby se postava nějakým způsobem vrátila a jeho smrt se tak „pokazila“.

Jak se jmenuje Iron Man

Anthony Edward Stark se narodil na newyorském ostrově Long Island. Jeho otec byl slavný vývojář a obchodník Howard Stark, který na Long Islandu založil společnost Stark Industries, která se specializuje na zbraně hromadného ničení.

Kdo je ten kluk na pohřbu Tonyho Starka

Kdo byl ten tajemný kluk na pohřbu Tonyho Starka/Iron Mana Na pohřbu Iron Mana se objevují všichni hrdinové filmů studia Marvel, které Tony Stark nějakým zásadním způsobem ovlivnil. Tajemný kluk je Harley Keener, který býval chlapečkem ve filmu Iron Man 3. Vyrostl.

Kdo zabil Tonyho Starka

Winter Soldier

Zabil například prezidenta Kennedyho nebo rodiče dalšího superhrdiny, Tonyho Starka. Howard a Maria Starkovi totiž spolupracovali se S.H.I.E.L.D.em a převáželi sérum pro supervojáky, což z nich udělali terč.

Jak jdou za sebou Avengers

Když nemáte tolik časuCaptain America: První Avenger (2011)Iron Man (2008)Avengers (2012)Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)Strážci Galaxie (2014)Avengers: Age of Ultron (2014)Captain America: Občanská válka (2016)Spider-Man: Homecoming (2017)

Jak zemřela Gamora

Ve filmech je Gamora členkou Strážců galaxie, která byla jako mladá unesena Thanosem, když zabil polovinu její planety. O 24 let později je ale zabita Thanosem na Vormiru, aby získal Kámen mysli.

Kdo zemřel v Avengers

Megahit Avengers: Endgame nabídl skutečně velkolepé finále celého jednoho cyklu filmového světa od Marvelu. Bohužel mu v emocionálním závěru padla za obět postava Tonyho Starka neboli Iron Mana (Robert Downey Jr.). Jeden z režisérské dvojice filmu, Joe Russo, ve veřejné diskuzi na filmovém festivalu v St.

Kdo je nejsilnější z Avengers

Captain Marvel: Nejsilnější Avenger

Captain Marvel je oficiálně nejsilnější superhrdinkou celého filmového vesmíru Marvelu. Je silnější něž Hulk nebo Thor. Jenže síla není všechno. Rozhodně ne, když Avengers stojí proti takovému zloduchovi jako je Thanos, který dokáže díky Kamenům nekonečna manipulovat s realitou.