Co se vozí z Bulharska?

Co se nesmí vozit z bulharská

Je zakázáno vyvážet i dovážet zboží, které podléhá zvláštním předpisům (cizokrajné rostliny, zvířata, zbraně, starožitnosti). Vývoz předmětů pocházejících nebo vyrobených z volně žijících zvířat a veškerých živých zvířat bez zvláštního povolení je přísně zakázán.
Archiv

Co se jí v Bulharsku

Mezi tradiční bulharské pokrmy patří kebapčeta (silně kořeněné, na rožni opékané šišky ze sekaného masa), tarator (studená polévka z kyselého mléka, okurek, česneku, ořechů, kopru a olivového oleje), kavarma kebap (čubricou kořeněné vepřové maso se zeleninou a feferonkami), mussaka (v troubě zapékaný pokrm z masa, …

Co se může dovézt z bulharská

Při cestě z některé ze zemí mimo EU lze dovézt: 1 l alkoholických nápojů s obsahem alkoholu nad 22%, 4 l vína a 2 l šumivého vína. 200 ks cigaret nebo 100 ks doutníčků nebo 50 ks doutníků nebo 250 g tabáku. 500 g kávy nebo 200 g kávových extraktů
Archiv

Jaké peníze si vzít do bulharská

Jelikož je lev pevně navázaný na euro, výhodnější pro vás bude použít ke směně právě eura, pokud je máte. Směňovat však můžete i dolary nebo české koruny. Dávejte si vždy pozor, zda bankovky, které prostřednictvím směny získáte, nejsou popsané či poškozené.

Odkud se nesmí vyvážet mušle

Filipíny: Podle filipínských zákonů je úplně zakázáno vyvážet například mušle zév, přestože evropská legislativa dovoluje jejich dovoz do počtu tří kusů na osobu. Povolení nad rámec CITES Filipínci vyžadují také pro všechny korály. Chorvatsko: Zakázán je vývoz mušlí a všeho „mořského bohatství“.

Co je zakázáno vyvážet z Islandu

Co se nesmí odvážet z Islandu

Z Islandu si nesmíte odvézt nic z chráněných druhů rostlin, žádné ptáky, ptačí vejce ani skořápky z vajec či ptačí hnízda. Zakázáno je také poškozovat a vyvážet krápníky z jeskyní. Vyvážet se též nesmí (bez zvláštního povolení) jakékoliv předměty historické či archeologické hodnoty.

Jaké jsou ceny v Bulharsku

V Bulharsku stojí hotely a restaurace 68,9 %, potraviny 87,7 % a nealkoholické nápoje 105 % toho, co platíme za stejné produkty a služby v tuzemsku. Takže pokud v českém obchodě necháme 1 000 Kč, potom v Sofii, Varně nebo Burgasu potřebujeme minimálně 877 Kč + odměnu pro směnárníka, abychom dostali totéž.

Jak se chovat v Bulharsku

Jak se chovat na návštěvě

Pokud se chystáte na návštěvu, měli byste hostileli přinést menší pozornost, například v podobě květin nebo láhve dobrého alkoholu. Pokud přijmete pozvání na večeři, pamatujte, že první začíná jíst nejstarší osoba. Při společném jídlu se hodně povídá a gestikuluje.

Co se nesmí vyvážet z Japonska

japonské (samurajské) meče, starožitnosti, zbraně a střelivo, narkotika, omamné a psychotropní látky, pornografii, vojenský materiál a jiné druhy zboží podle zvláštních předpisů. Povinná směna valut v Japonsku neexistuje.

Co si koupit v Bulharsku

Nakupování Typickými suvenýry jsou dřevěné vyřezávané skříňky, soudky, lahvičky s růžovým parfémem, korále, malovaná keramika, zapékací misky, malované ikony, vlněné pokrývky, vyšívané šátky, barevné koberečky, ručně vyráběné stříbrné šperky nebo nahrávky s ohnivým rytmem bulharské hudby.

Kdy bude v Bulharsku euro

Bulharsko ke splnění cíle přijmulo Národní plán pro zavedení eura v Bulharsku v roce 2021. Euro by v Bulharsku mělo začít platit od 1. ledna 2025.

Co je mozno si přivézt ze Zanzibaru

Některé z nejlepších suvenýrů, které si můžete na ostrově zakoupit, seženete na místním bazaru ve Stone Town neboli Kamenném městě.Ručně vyráběné kosmetické výrobky.Tkaniny kikoi.Výrobky z ukili (palmového listí)Obrazy tingatinga.Kanga (tradiční dámské šaty)Tašky a pouzdra kitenge.Masajské ruční práce.Koření

Jak propašovat mušle z Egypta

"Z Egypta se nesmí vozit mušle, i když jsou prázdné. Ani uhynulé korály, které můžete často najít vyplavené na pláži. Mušle i korály jsou neoddělitelnou součástí mořského ekosystému a mořským živočichům slouží i po uhynutí, tedy si je klidně vyfoťte, ale neberte je s sebou," radí Rušikvas.

Co se nesmí vzít na Island

Platí zákaz dovozu narkotik, vajec, masa, mléka a mléčných výrobků. Zvláštnímu povolení podléhá dovoz živých zvířat, rostlin a léků nad přiměřenou osobní potřebu.

Jaké jsou zásuvky na Islandu

Nabíjení: Elektrické zásuvky jsou zde stejné jako u nás. Jedná se tedy o typ C, kdy má nabíječka zakončení dvěma hroty. Stejné zástrčky do elektrické zásuvky se používají po celé Evropské Unii s jedinou výjimkou, a to Irsko.

Jaký je průměrný plat v Bulharsku

Při porovnání průměrných platů je rozdíl mezi zeměmi podobný. Bulharský průměrný plat se pohybuje kolem 870 eur, přibližně 21 500 Kč, a Češi mají průměrnou měsíční mzdu 38 911 Kč hrubého.

Proč nejet do Bulharska

Bulharsko má samo o sobě obrovský potenciál – vysoké teploty, písečná pláž (srovnatelná s tou Italskou, kde jsem byla loni), příjemná dostupnost z letiště (Burgas – Slunečné pobřeží je cca 40 minut), zajímavá příroda. Co ale Bulharsko totálně kazí, je chování Bulharů.

Co se dováží do Japonska

Asi 84% japonské energie se dováží z jiných zemí. Japonsko je největším světovým dovozcem zkapalněného zemního plynu, druhým největším dovozcem uhlí a třetím největším dovozcem čisté ropy. Vzhledem ke své silné závislosti na dovážené energii se Japonsko snažilo diverzifikovat své zdroje.

Co se nesmi dovážet do ČR

Dovoz tabáku a tabákových výrobků cestujícími (nevztahuje se na zboží dovážené cestujícím mladším 17 let) je osvobozen od celních poplatků v rozsahu nejvýše: – 200 cigaret, nebo – 100 ks doutníčků (o hmotnosti nejvýše 3 gramy za kus), nebo – 50 ks doutníků, nebo – 250 g tabáku ke kouření, nebo jakákoliv kombinace …

Co je v Bulharsku levně

Oproti Chorvatsku jsou ceny potravin v Bulharsku nízké

Kupříkladu ryby, pečivo, maso, ovoce a zeleninu nebo víno seženeme levněji, než v tuzemsku. Počítáme podle aktuálního měnového kurzu, který činí: 1 lev = 12,097 Kč.

Jak se jmenuje bulharská měna

Měna: bulharský lev (BGN).

Kdy bude euro v České republice

Z řady ekonomických i vnějších a vnitropolitických důvodů však proces přechodu z národní měny (české koruny, CZK) na euro nebyl doposud (květen 2023) zahájen a ani nebyl stanoven termín vstupu do tzv. mechanismu směnných kurzů ERM II, který je jedno z konvergenčních kritérií, a následného přijetí evropské měny.

Co privest detem na Zanzibar

TIP PRO VÁS: Pokud budete chtít dětem na Zanzibaru dovést nějaký dárek, rozhodně nevozte bonbóny, ale spíše omalovánky, kreslené knížky, naučné hračky, pastelky apod. Pokud máte oblečení, které už nevyužijete, můžete ho místním také darovat.

Co se nesmí vozit z Egypta

Z Egypta lze vyvézt zboží max. v celkové výši 175 Euro na osobu (nad tuto částku se platí clo). Jde např. o 200 ks cigaret, 1 litr destilátů či lihovin či 2 litry nešumivého vína. Přísně kontrolován a postihován je vývoz korálů, lastur a mušlí, uměleckých památek a nezpracovaného zlata.

Co si přivézt z Islandu

Mezi oblíbené suvenýry patří samozřejmě tradiční islandské pochoutky, jako jsou sušené ryby, žralok hákarl, skyr, lékořice na všechny způsoby nebo kořalka brennivín. A pak co jiného než kamení a láva nebo případně popel z právě vybuchlé sopky…