Jakou vybrat pračku se sušičkou?

Jaký set pračky a sušičky

Energetický štítek. Ve chvíli, kdy se rozhodnete koupit set pračky se sušičkou, potřebujete mít dokonalý přehled o základních parametrech, jako je kapacita, účinnost odstřeďování, spotřeba energie i vody, ale také například hlučnost.
Archiv

Která pračka je nejlepší

Nejlepší pračky dle srovnávacího testu

Hodnocení Produkt Orientační cena
Top 1 93,5 % Vítěz testu 2023 Samsung WW90T986ASH Přečíst recenzi 27 000 Kč
Top 2 90,6 % Vítěz cena/výkon LG FA94V5UVW0 Přečíst recenzi 14 000 Kč
Top 3 89,9 % Samsung WW90T554DAE Přečíst recenzi 13 000 Kč
Top 4 89,1 % LG F28V9GW2W Přečíst recenzi 18 000 Kč

Proč potřebuje sušička vodu

Při sušení prádla používají i tyto spotřebiče pochopitelně ohřátý suchý vzduch, který na sebe naváže vlhkost z prádla. Jak ale tento vzduch zchladit, aby voda zkondenzovala Nejběžnější a nejrozšířenější je systém chlazení výměníku tepla pomocí vody.

Jakou značku sušičky vybrat

Všechny hodnocené sušičky jsou kondenzační, jiné typy v současnosti na českém trhu pravděpodobně nenajdete. V testu zvítězila smart sušička LG RC91V9AV4N, druhé místo obsadil model od stejné značky LG RC81V5AV7N. Přívětivou pořizovací cenu potom nabízí například sušička Beko EDS7512CSGX.

Jak funguje pračka se sušičkou

Mokré prádlo má menší objem než suché. Když sušíte prádlo v kombinované pračce se sušičkou, je nutné, aby v ní bylo dostatek prostoru a prádlo mohlo nabýt na objemu. Senzory, které se nacházejí uvnitř kombinované pračky se sušičkou, měří vlhkost a teplotu a zajišťují dokonalé vysušení prádla. Jak jednoduché!

Co je lepší AEG nebo Electrolux

Dobrý den, spotřebiče značky AEG mají vyšší výbavu, případně i vyšší vybavenost funkcí. Dokoupení příslušenství do modelu spotřebiče, který požadovanou výbavu nemá v základu, není možné, jelikož nejsme schopni zaručit případnou kompatibilitu.

Jakou značku pračky vybrat

Nejspolehlivější mezi značkami, u nichž jsme v průzkumu mezi našimi předplatiteli dokázali sebrat statisticky významná data, je značka Siemens s 85 % bezporuchových praček v průběhu devíti let. O něco méně spolehlivé jsou značky Electrolux (82 %), AEG-Electrolux a Bosch (obě 80 %).

Kam se odvádí voda ze sušičky

Splachování WC

Slít vodu z kondenzačního zásobníku sušičky do kbelíku a využít ji na spláchnutí WC nebo vymytí dětského nočníku je asi nejsnazší nabízené řešení.

Na co si dát pozor při výběru sušičky

Nejlepší sušičky prádla. Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.Vybíráme vhodnou sušičku.Druhy sušiček.Umístění sušičky.Kapacita nádoby na kondenzát a napojení na odpad.Energetický štítek.Účinnost odstřeďování (kondenzace)Hlučnost sušení

Co je sušička s tepelným čerpadlem

Kondenzační sušička s tepelným čerpadlem využívá pro ochlazování vzduchu tepelné čerpadlo, které čerpá energii z více zdrojů – z horkého vzduchu sušicí komory, ze svého okolí a z elektrické zásuvky. Ve výsledku dochází k nižší spotřebě elektrické energie, sušička s tepelným čerpadlem je tak ideální pro časté použití.

Jak dlouho suší pračka se sušičkou

Normální cyklus trvá asi dvě hodiny a můžete najednou sušit až 10 kg prádla.

Kdo je výrobcem praček AEG

Značka AEG

Vznik se datuje k roku 1887 v Německu. AEG je součástí skupiny světového výrobce domácích spotřebičů Electrolux AB se sídlem ve Stockholmu – od roku 1994 a pokračuje v rozvoji svojí významné pozice na trhu domácích spotřebičů.

Kdo je výrobce Whirlpool

Značky Whirlpool a Indesit v regionu EMEA

Rodina značek Whirlpool Corp. působí v Evropě, Středním východu a Africe (zkráceně regionu EMEA) od roku 1989. Hlavní sídlo má v severoitalském Miláně. Po spojení se značkou Indesit v říjnu 2014 zaměstnává přes 24 000 lidí.

Na co si dát pozor při výběru pračky

Ukážeme vám, na co se zaměřit, abychom vám pomohli najít ideální pračku pro vaše potřeby.Pračky s předním a horním plněním.Kritéria pro nákup.Hlučnost.Kapacita pračky.Počet otáček při odstřeďováníSpotřeba elektřiny a vody.Programy praníIntegrace do řešení Smart Home.

Jak často čistit sušičku

Čištění kondenzátoru sušičky byste měli provádět dle četnosti sušení alespoň jedenkrát za měsíc. Údržba se liší dle toho, zda se jedná o sušičku s topným tělesem, nebo s tepelným čerpadlem: Kondenzační sušička s topným tělesem mívá zpravidla vyjímatelný kondenzátor, což jeho údržbu značně usnadňuje.

Jak často čistit filtr u sušičky

Filtry zachycují nejvíce nečistot

Je to filtr, který zachycuje ty největší nečistoty, a proto byste jej měli čistit po každém sušení – většinou stačí hrubé nečistoty vyjmout rukou a vytřít filtr navlhčeným hadříkem či ubrouskem.

Jakou má spotřebu sušička prádla

Je zpravidla energeticky náročná a v průměru spotřebuje 5 kWh za jedno sušení (přibližně 25 Kč). Ta úsporná s tepelným čerpadlem je sice dražší, ale elektroměr se otočí v průměru o 1,5 kWh (8 Kč). Budete-li sušit 3× týdně, ročně zaplatíte za provoz levné, ale energeticky náročné, sušičky okolo 6.500 Kč.

Co to je hybridní sušička

Nejvíce modelů nabízí značka LG, která s touto technologií přišla jako první. Hybridní sušičky spadají spíše do střední až vyšší cenové kategorie. Tyto modely jsou vybavené jak tepelným čerpadlem, tak topným tělesem, a vy můžete volit mezi výhodami těchto dvou zdrojů tepla.

Proč nesuší sušička

Vyčistěte kondenzátor a prostor kondenzátoru sušičky.

Když je kondenzátor znečištěný, nemůže se teplý vzduch správně kondenzovat, kvůli nedostatečnému proudění vzduchu může dojít ke špatnému výsledku sušení. Pokud je kondenzátor znečištěný, může to být důvod, proč se spotřebič nezahřívá.

Co se nesmí sušit v sušičce

Co nesmí do sušičkyplavky a elastické stahovací prádlo.silonové punčocháče.tenisky a boty s lepenými podrážkami (ostatní obuv ANO pouze v případě, že je sušička na tyto účely vybavená speciálním košem)vlněné či kašmírové oblečenítextilní a jiné hračky.kabelky.

Kdo vyrábí Electrolux

Electrolux je švédský koncern se sídlem ve Stockholmu a celosvětově patří mezi největší výrobce domácích a profesionálních spotřebičů. Působí na více než 150 světových trzích, kde ročně prodá přes 60 milionů výrobků.

Kde se vyrábí pračky Electrolux

Electrolux má hned několik továren, které vyrábí spotřebiče. Největší zastoupení má ve Švédsku, Spojených státech amerických a také v Itálii, ale má továrny i v Polsku, Mexiku či Norsku.

Kdo vyrábí Indesit

V současné době je Indesit součástí společnosti Whirlpool.

Co to je Whirlpool

Whirlpool je menší bazén, ve kterém můžete sedět nebo ležet. Má mnoho masážních trysek a díky tomu poskytuje uvolňující hydroterapii. V češtině bývá často nesprávně označován jako vířivka.

Kdy koupit novou pračku

Nejlepší čas na koupi nové pračky

Jsou to dva měsíce, kdy výrobci spotřebičů obvykle představují své nové modely, což znamená, že jejich starší modely budou pravděpodobně vo výprodeji, aby uvolnili místo nejnovějším modelům.