Jak u pračky zjistit rok výroby?

Jak zjistit rok výroby pračky

Každá série spotřebičů – ať už jde o pračky, sušičky, myčky, chladničky, varné desky, trouby, sporáky nebo digestoře – má jinou vnitřní stavbu. Díky servisnímu štítku nemusíte hledat účtenky – přesný typ, rok výroby a další potřebné údaje zjistíme přímo ze servisního čísla.
Archiv

Kde najdu výrobní číslo spotřebiče

Číslo modelu nebo výrobní číslo (PNC) najdete na produktovém štítku, kterým je váš spotřebič opatřen.
Archiv

Jak zjistit typ pračky

Servisní štítky jsou nálepky na spotřebiči, které jednoznačně identifikují konkrétní model vaší pračky, myčky, sušičky, ledničky nebo jiného domácího pomocníka. Klíčovou informací na štítku je tzv. servisní kód.
Archiv

Co je automatická pračka

Některé moderní pračky využívají funkci "Množstevní automatika", která po vložení prádla automaticky vyhodnotí, jaké množství prádla bude prát a podle toho také uzpůsobí prací program. Taková pračka šetří spotřebu vody a elektrické energie.

Jak zjistit rok výroby pračky AEG

Stáří pračky zjistíte podle sériového čísla na typovém štítku. První číslice uvádí rok výroby a druhá a třetí číslice uvádějí výrobní týden. Například 13500016 znamená 35. týden v roce 2011.

Co je produktové číslo

Číslo modelu nebo Produktové číslo (PNC) najdete na produktovém štítku, kterým je váš spotřebič opatřen. 4. Sériové číslo modelu (Ser. No.)

Kde najdu výrobní číslo pračky

Číslo modelu nebo Produktové číslo (PNC) najdete na produktovém štítku, kterým je váš spotřebič opatřen.

Jak zjistit výrobní číslo

Do vyhledávacího pole systému Windows v levém dolním rohu obrazovky zadejte výraz cmd a v seznamu výsledků vyberte položku Příkazový řádek.V okně příkazového řádku zadejte wmic bios get serialnumber a stiskněte klávesu Enter.Zobrazí se výrobní číslo (sériové číslo), jak je znázorněno na obrázku níže.

Která pračka je nejlepší

Nejlepší pračky dle srovnávacího testu

Hodnocení Produkt Orientační cena
Top 1 93,5 % Vítěz testu 2023 Samsung WW90T986ASH Přečíst recenzi 27 000 Kč
Top 2 90,6 % Vítěz cena/výkon LG FA94V5UVW0 Přečíst recenzi 14 000 Kč
Top 3 89,9 % Samsung WW90T554DAE Přečíst recenzi 13 000 Kč
Top 4 89,1 % LG F28V9GW2W Přečíst recenzi 18 000 Kč

Co je to parní pračka

Princip parních praček

Jednoduše řečeno parní pračky využívají technologii napařování. Jsou vybavené parním generátorem, který přeměňuje vodu na vodní páru a ta proniká až ke středu vláken prádla. Snadno se tak vyčistí i odolné skvrny, prádlo je načechrané a zároveň zbavené až 99% alergenů (především prachu a roztočů).

Jak restartovat pračku Gorenje

Pračku vypojte ze zásuvky a podržte 5 sekund tlačítko Start/Pauza. Poté ji znovu připojte a restartujte. Zkuste pračku vypojit ze zásuvky a opětovně zapnout. Pokud potíže přetrvávají, vypojte pračku a kontaktujte příslušný servis.

Jak se označuje výrobní číslo

Výrobní číslo (sn, serial number) je unikátní číslo, kterým výrobci označují své výrobky.

Kde najdu produktové číslo

Číslo modelu nebo Produktové číslo (PNC) najdete na produktovém štítku, kterým je váš spotřebič opatřen.Model.Produktové číslo (PNC)Kód ML.Sériové číslo modelu (Ser. No.)

Jak vypadá výrobní číslo

Sériové číslo tvoří jedinečná posloupnost čísel a/nebo písmen, která slouží k identifikaci zařízení. Sériové číslo vašeho produktu najdete v následujících místech: Na zadní straně zařízení Na pravé nebo levé straně

Co je lepší AEG nebo Electrolux

Dobrý den, spotřebiče značky AEG mají vyšší výbavu, případně i vyšší vybavenost funkcí. Dokoupení příslušenství do modelu spotřebiče, který požadovanou výbavu nemá v základu, není možné, jelikož nejsme schopni zaručit případnou kompatibilitu.

Kdy koupit novou pračku

Signály, že je čas koupit si novou pračkuPropouští vodu. Pokud si všimnete vody na podlaze při každém praní, pračka má problém.Nadměrný hluk.Vaše pračka je starší než osm let.Energetická účinnost.Zápach, který nechce zmizet.Voda nenaplňuje buben.Pračka nevypouští vodu.Máte starší pračku s horním plněním.

Co znamená cyklus u pračky

Spotřeba vody v litrech na jeden kilogram prádla a jeden prací cyklus, vypočtena na základě průměrné roční spotřeby vody, 220 pracích cyklů za rok a náplně pračky. Tento údaj umožňuje srovnat různě velké pračky. Maximální počet otáček za minutu.

Co znamená F05 na pracce

Porucha F05 je ucpání spotřebiče. Prosím vykonejte následovní údržbu: Odpojte pračku ze sítě. Jestli je v pračce voda, vypustíte jí odtokovou hadicí samospádem do kýbla a vyčistěte filtr.

Co znamená u pračky EFO

tento kód znamená, že je aktivován systém proti vytopení. Toto signalizuje únik vody. Zkontrolujte přívodní a odpadní hadici jestli není poškozená nebo může být uvnitř pračky někde třeba prodřená nějaká hadice, ale pokud máte pračku v záruce, volejte servis.

Co je sn zařízení

SN neboli sériové číslo je jedinečný identifikátor, který zaznamenává informace o výrobku, jako je datum výroby a stav záruky. Každý výrobek má pouze jedno odpovídající sériové číslo.

Která značka pračky je nejlepší

Nejlepší pračky dle srovnávacího testu

Hodnocení Produkt Orientační cena
Top 1 93,5 % Vítěz testu 2023 Samsung WW90T986ASH Přečíst recenzi 27 000 Kč
Top 2 90,6 % Vítěz cena/výkon LG FA94V5UVW0 Přečíst recenzi 14 000 Kč
Top 3 89,9 % Samsung WW90T554DAE Přečíst recenzi 13 000 Kč
Top 4 89,1 % LG F28V9GW2W Přečíst recenzi 18 000 Kč

Kdo je výrobce AEG

AEG (Allgemeine Elektricitäts-Gesellschaft, General Electricity Company) byla německá firma vyrábějící elektronické a elektrické zařízení. AEG byla založena v roce 1887 Emilem Rathenauem, který koupil několik patentů od amerického vynálezce Thomase Edisona.

Jaká je životnost pračky

Životnost a údržba

"U starých praček bývá životnost 15 – 35 let, u těch z 90. let 12 – 25 let, u praček z minulé dekády 7 – 18 roků. U současných výrobků se závažný problém velmi často objeví již od 2,5 až 3 let," uvádí Petr Kořínek z Prahy. Ostatní opraváři uvedli životnost nejnovějších praček na období 6 až 8 let.

Kdy vyměnit myčku

Rothová, Praha: Průměrná životnost současných spotřebičů je čtyři až pět let. Mnoho starých myček vyrobených před 10 až 15 lety však slouží dodnes.

Co znamenají značky na pračce

1 tečka znamená 30 °C, 2 tečky odpovídají 40 °C, 3 tečky 50 °C, 4 tečky 60 °C, 5 teček odpovídá 70 °C a 6 teček znamená praní na maximální teplotu 95 °C. Vanička bez jakýchkoli detailů pak znamená běžné praní v pračce – prádlo s takovýmto znakem na cedulce snese i máchání nebo odstřeďování.