Jak se platí v Dánsku?

Na co si dát pozor v Dánsku

Při návštěvě Dánska si nemusíte dávat pozor v podstatě na nic, minimálně ne z pohledu společenského chování ovlivněného náboženstvím. V Dánsku se můžete chovat stejně, jako v České republice.

Kde vyměnit dánské koruny

Eura, dolary i libry směníte v Dánsku bez problémů v každé směnárně a bance, kterých je ve větších městech dostatek. Nedoporučuje se směňovat peníze na letištích, nádražích a turistických místech, kde bývá velmi často nevýhodný kurz. Výběry z bankomatů a platby kartou jsou v Dánsku naprostou samozřejmostí.
Archiv

Jak ušetřit v Dánsku

Náklady na život v Dánsku jsou samozřejmě vyšší než v České republice. Existuje však mnoho způsobů jak ušetřit. Jako student máš na hodně místech slevu (kavárny, bary, obchody). Také doporučujeme navštěvovat obchody jako Lidl, Aldi, Rema1000 zda Fakta, kde jsou ceny potravin oproti konkurentům výrazně nižší.

Co s sebou do Danska

Dánsko je zahrnuto v Schengenském prostoru, proto se při vstupu do země nemusíte prokazovat žádným dokladem, přesto doporučujeme mít s sebou kromě občanského průkazu i cestovní pas. Dánští občané nepoužívají doklady podobné těm našim, proto je při prokazování totožnosti lepší předkládat pas.
Archiv

Jak draho je v Kodani

Je Kodaň drahé město Průměrné ceny v Kodaň jsou vyšší než v Česko. Pokud nakupujete v Kodaň, musíte za ni platit 1.68 krát víc než v Česko. Průměrná ubytovací cena v Kodaň se pohybuje od: 811 CZK (255 DKK) v hostelu po 2,200 CZK (709 DKK) v 3 hvězdičkovém hotelu.

Jak autem do Kodaně

Trasa Praha – Kodaň měří 780 km a dá se v pohodě ujet za 10 hodin. Z Prahy zamíříte na Drážďany, Berlín a Rostock. Z Rostocku jezdí do dánského města Gedser trajekt, který stojí zhruba 2 500 Kč za osobní vůz (online ceník a rezervace zde). Z Gesderu je to do Kodaně už jen 150 km.

Kde sehnat dánské koruny

Kde vymenit Danske koruny

Je vhodné do vybrané směnárny nebo na pobočku banky zavolat a ověřit si, zda DKK mají. V Dánsku české koruny spíš nevyměníte, i když ve větších městech se vám také může poštěstit (ale s nevýhodným kurzem).

Co si přivézt z Dánska

Typické dánské suvenýry jsou předměty z jantaru (šperky, těžítka, přívěsky ke klíčům), stříbrné šperky, ručně vyráběná keramika (zejména z Bornholmu), originální sklo (mj. vázy, mísy, sklenky) a kodaňský porcelán; původním dánským výrobkem je stavebnice Lego.

Co se dá dělat v Dánsku

Co musíte v Dánsku vidět: Hamletův hrad, Legoland nebo ostrovPohled na městečko Ribe.Nejstarší městečko v Dánsku – Ribe.Zábavní park Tivoli nadchne všechny věkové kategorie.Den v Legolandu si užijí jak děti, tak i dospělíSněhobílé útesy na ostrově Mon.Katedrála v Ribe.V muzeu Vikingů uvidíte i dochované lodě

Co Nedelat v Dánsku

V Dánsku se sice obecně opravdu nekrade, ale i tak není dobré na to 100% spoléhat. Je naprosto normální si nechat na gauči ve společenské části kampusu počítač a batoh a odejít třeba půl hodiny na druhou stranu školy. Ale nechat si nezamčené kolo týden na jednom místě někde ve měste je opravdu špatný nápad.

Jaké jsou ceny v Kodani

Ceny1 litr vody – 10 DKK.snídaně – 50 až 100 DKK.pizza – 30 až 60 DKK.dánské pivo plechovka – 10 až 30 DKK.šálek kávy – 8 až 22 DKK.dvoulůžkový pokoj v soukromí – 250 DKK.

Co jíst v Kodani

Hojně užívaným masem je samozřejmě maso rybí, jelikož je Dánsko přímořský stát, ale v oblibě mají Dánové také hovězí, vepřové a kuřecí. Na talíři se také často objevují husy a kachny. Mořské ryby se v Dánsku obvykle vaří a pak se podávají s ústřicovou omáčkou nebo hořčicí nebo jen polité máslem.

Jak se dostat z Kodaně do Legolandu

Z Kodaně přímé spojení neexistuje. Budete muset využít vlaku do Vejle a zde přestoupit na autobus 43, 143 nebo již zmíněnou linkou 912X. Informace o autobusu najdete na stránce sydtrafik.dk a o vlaku na dsb.dk.

Jak se dostat z Dánska do Švédska

Most Dánsko – Švédsko

Přes Öresundský most dlouhý necelých 8 km se dostanete na pevninu Švédska za 10 až 15 minut. A jaká je za most z Dánska do Švédska cena Za mýtné dáte kolem 50 EUR. Poplatek se platí hotově či kartou u mýtné stanice Lernaken na švédské straně mostu (kompletní ceník zde).

Čím se platí v Grónsku

Oficiálně je tedy dánská koruna zákonným platidlem jak v Dánsku, tak i Grónsku a Faerských ostrovech. Existují pouze bankovky faerské koruny, mince se na ostrovech používají stejné jako v celém království.

Co Neminout v Kodani

Tento dánský pivovarnický magnát sídlí právě v Kodani, kde z původního pivovaru udělali dokonce muzeum a návštěvnické centrum. Při jeho návštěvě vás nemine neodmyslitelná ochutnávka piv Carlsberg či Tuborg, nejprodávanějších a nejznámějších v Dánsku. Pivních barů jsou v Kodani stovky.

Čím se platí v Kodani

Měna: Dánská koruna (Dkk). 1 Dkk odpovídá přibližně 3,6 Kč. Dánští obyvatelé odmítli v referendu v roce 2000 přijetí eura, a tak stále platí dánskou korunou. Přesto nebývá velký problém platit v turistických oblastech i eurem.

Jak se pohybovat po Kodani

Metro má v Kodani čtyři linky. V provozu jsou 24 hodin denně s denními intervaly 2–6 minut a nočními intervaly 15–20 minut. Jedná se o bezpilotní metro, tedy automatizované vláčky bez strojvedoucího. V provozu jsou 24 hodin denně s denními intervaly 2–6 minut a nočními intervaly 15–20 minut.

Kdy jet do Kodaně

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Kodaně

Pro návštěvu Kodaně je nejlepší období od května do září. V těchto měsících se očekávají nejvyšší teploty, které dosahují v průměru až 23 °C v květnu a září. Navíc v těchto měsících jsou srážky a větrnostní podmínky mírnější, což je vhodné pro procházky po městě.

Jak je drahá Kodan

Je kodaň opravdu drahá Ano je. Kodaň je sice poměrná drahá, ale jde zorganizovat i low-cost na pár dní, navíc s krátkým výletem do švédského Malmö. Centrum Kodaně není úplně rozlehlé, není zde potřeba používat městskou dopravu, snadno se projde pěšky, a to i přilehlé zajímavé čtvrti.

Kde se najíst v Kodani

V Kodani mají dvě dobré restaurace. One se nachází na Købkes Plads in Carlsbergbyen, což je prosperující čtvrť ve městě Copenhagen V, v blízkosti je Enghave Plads. Jiný, Restaurace Ark, se nachází na Nørre Farimagsgade v blízkosti botanické zahrady a Torvehallerne.

Jak do Billundu

Pokud se rozhodnete jít do Billund z letiště pěšky, jsou to zhruba tři kilometry. Levné letenky do Billund lze rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let z Vídně zajišťuje letecká společnost Wizz Air, bez přestupu lze letět i z Prahy s leteckou společností Ryanair. Let trvá téměř 2 hodiny.

Kde bydlet v Kodani

Kde se ubytovat v Kodani. Stěžejní jsou hotely v centru Kodaně. Zde se mísí směs několika hvězdičkových hotelů, převážně tří a čtyř, až po menší kabinové hotely a hostely. Není-li pro vás prioritou vyjít z hotelu přímo na náměstí v centru města, zvolte hotely podél metra na jihu Kodaně.

Co se nesmí vozit do Švédska

„nebezpečné předměty“ (slzný plyn, pepřový sprej, výbušniny, vystřelovací nože, vrhací hvězdice, obušky, kolty, hole s hroty, radioaktivní, explodující a hořlavé látky, atd.).

Co potřebuji na cestu do Švédska

Občanům České republiky k cestě do Švédska plně postačí platný pas či občanský průkaz. Na švédském velvyslanectví vám rádi poskytneme základní informace a obecné informační brožury o Švédsku.