Čím se hnojí banánovník?

Jak hnojit banánovník

V letním období banánovníku prospívá pravidelné hnojení. Doporučuje se použít tekuté hnojivo určené pro pokojové rostliny a interval cca 14 dnů, v zimě, pokud vůbec, přihnojujeme banánovník nejvýše jednou za měsíc stejným typem hnojiva. Častějším hnojením bychom mohli rostlinu poškodit.
Archiv

Jak se správně starat o banánovník

Banánovník má rád hodně světla, svěží vzduch, ale nesnáší průvan. Umísťujeme jej v interiéru na místa orientované na jih a jihovýchod, abychom předešli slunečnímu úpalu rostliny. Během vegetačního období je pro rostlinu banánovníku potřebná bohatá zálivka odstátou vodou a hnojení 1x během dvou týdnů.

Co potřebuje banánovník

Pokud banánovníky pěstujeme venku, je nezbytné jim vybrat místo, které je optimální. Nejlépe poblíž osluněné zdi chráněné před silným větrem. Banánovník potřebuje k dobrému růstu velkou nádobu a výživnou humózní zeminu. Banánovníky jsou náročné na výživu, zvláště důležitý je dusík a hořčík.
Archiv

Jaký substrát pro banánovník

Banánovníky potřebují na živiny bohatou humózní půdu, tedy například kompost, rašelinu a písek v poměru 2:1:1. Doporučuje se také substrát pro fíkusy, který je lehký a dobře propustný. Pravidelné hnojení prospívá banánovníku zejména v letním období.

Jak zachránit banánovník

Rostlina, kerá přišla o všechny kořeny se dá zachránit tak, že jí hned přesadíme a nezaléváme jen rosíme na list. Zalévat začneme, až rostlina začne růst. Banánovník ještě před kvetením vytvoří odnože, které můžeme od mateřské rostliny odříznout, pokud mají alespoň 5 listů.

Jak se dá rozmnožit banánovník

Banánovníky lze snadno množit

Banánovníky mají pod zemí hlízový oddenek, který slouží jako zásobní orgán a ze kterého vyrůstají odnože. Ty můžeme, když mají asi 5 listů, odříznout od mateční rostliny a zasadit je samostatně.

Kdy rostou banany

Pěstování banánů

Banánovník obvykle roste 6 měsíců, než vytvoří trs banánů. Další 2 měsíce pak banány zrají.

Proč žloutnou listy banánovníku

žloutnoucí listy jsou příčinou nadbytku vody. Nyní v zimě rostlinu pěstujeme při teplotách okolo 15 ° C a zaléváme 1x za 10 – 14 dní. Pokud rostlinu pěstujete při vyšších teplotách, zalévejte 1x týdně vždy tak, že necháte substrát mezi jednotlivými zálivkami vždy vyschnout.

Jak dlouho žije banánovník

Životnost: Žije asi 4-5 let. Rostlině, která vytvořila plody, odumře plodný stonek a kolem něj vyrostou 2-3 nové rostlinky.

Jak oddělit banánovník

Banánovníky mají pod zemí hlízový oddenek, který slouží jako zásobní orgán a ze kterého vyrůstají odnože. Ty můžeme, když mají asi 5 listů, odříznout od mateční rostliny a zasadit je samostatně. Při oddělování sazenic od oddenku mateční rostliny musíme dát pozor, aby oddělky měly vlastní kořeny.

Proč hnědnou listy u banánovníku

Dobrý den, konce listů hnědnou, má-li rostlina nedostatek vzdušné vlhkosti. Listy pravidelně roste a zvyšte zálivku na 1 – 2x týdně. Substrát nechte mezi jednotlivými zálivkami vždy mírně vyschnout.

Jak rostou banány

Banánovníky nejsou stromy, ale obrovské byliny. Kmen ve skutečnosti tvoří na husto a na těsno rostoucí listy. Po několika měsících z něj vyroste květ, z něhož se později může urodit až 300 banánů. Banány rostou v počtu přibližně 20 kusů v takzvaných věncích nebo dlaních, kterých je několik nad sebou.

Kdy plodí banánovník

Pokud má banánovník optimální podmínky pro svůj růst, vykvétá na plantážích v tropech po 9 měsících. V našich sklenících asi za 12 měsíců a v bytech se květů dočkáme většinou později, asi za 2–4 roky.

Jak často plodí banánovník

V našich sklenících asi za 12 měsíců a v bytech se květů dočkáme většinou později, asi za 2–4 roky.