Co se nesmí vozit z Bali?

Co se nesmí vyvážet z Bali

Jedná se především o:mušle,kaviár,kožešiny z kočkovitých šelem,slonovina,šperky a doplňky z želvoviny,produkty tradiční čínské medicíny,výrobky z hadí kůže,korály,
Archiv

Co si mohu dovézt z Bali

10x nej suvenýrů1/Koření hřebíček, chili, skořice.Dřevěné sošky, nádobí a další předměty.Kokosový olej je velmi zdravý, možné použít na smažení nebo jako olej do salátů.Zajímavé obrazyod místních úmělců můžete sehnat v oblasti Ubud a okolí.Káva možnost nákupu cibetkové kávy nebo kávy z různých oblastí Indonésie.

Co se nesmí dovážet do Ománu

Do země je zakázáno dovážet následující položky: narkotika, části rostliny či semena konopí (cannabis), pornografické publikace, střelné či bodné zbraně a další.

Co je zakázáno vyvážet z Řecka

Řecko – celní a devizové předpisy

Bez zvláštního povolení je zakázán vývoz a dovoz zbraní a střeliva, léků (vyjma těch určených pro osobní potřebu), starožitností a uměleckých předmětů, chráněných rostlin, zvířat a přírodnin. Mimo palivovou nádrž lze v kovovém kanystru převážet maximálně 10 litrů pohonných hmot.

Jaké jsou zásuvky na Bali

Elektrické napětí 220 V, zástrčky jsou stejné jako v ČR, adaptér není potřeba.

Co se dá koupit na Bali

10 suvenýrů, které musíte mít z BaliCIBETKOVÁ KÁVA. Pokud jste milovníkem kávy, pak cibetková káva by měla být jako první na vašem seznamu věcí, co na Bali koupit.DŘEVĚNÉ MASKY.STŘÍBRNÉ ŠPERKY.BATIK.VONNÉ TYČINKY.BALIJSKÁ KERAMIKA.GAMELANOVÉ KULIČKY.EKOLOGICKÉ TAŠKY.

Co si sbalit na dovolenou na Bali

Vystačíte si s běžně vybavenou lékárničkou, ve které si zkontrolujte léky na žaludeční potíže nebo průjmy, léky proti bolesti a léky proti horečce. Jedinou důležitou věcí navíc bude v případě Bali repelent proti hmyzu, především komárům. Bali totiž patří mezi oblasti s výskytem malárie.

Co se vyplatí koupit v Ománu

Co si v Ománu koupit

Omán je známý především výrobou nejrůznějších řemeslných výrobků – keramiky, šperků, kožených výrobků, výrobků z palmových listů, koberců nebo textilu, které se dají koupit zejména ve specializovaných obchodech a na arabských trzích, zvaných souky.

Na co si dát pozor v Ománu

Omán je velmi bezpečnou destinací. I kapsářství je méně běžné než v západních zemích. Přesto je ale lepší dávat si pozor na své věci v místech s mnoha lidmi (tržiště apod.). Je vhodné se mít na pozoru s dopravou, hlavně při přecházení přes cestu, jelikož zdejší řidiči nejsou zvyklí před chodci zastavovat či brzdit.

Co se vyplatí koupit v Řecku

Co nakoupit v Řecku Z Řecka se vyplatí koupit domů jako dárek olivový olej, víno, fetu, sezamová semínka v medu. Dobrý je i zdejší med, nejlepší je tympánový z Limnu a Kalymnu, skvělý jogurt měli i na ostrově Thassos. Výborný je i místní jogurt.

Co se vozí z Kréty

Nejlepší suvenýry, které se vezměte domů z Kréty z ŘeckaHorský bylinkový čaj.Olivový olej.Tradiční oblečeníKeramika.Víno.Bylinky.Raki.

Co se pije na Bali

Z tvrdého alkoholu narazíte nejčastěji na Arak, což je palmová a rýžová pálenka. Pije se čistá, ale i míchaná s ovocnými šťávami. Víno na Bali je dražší a ne moc chuťově dobré. Milovníky piva ale zase potěší, že zde existují piva evropského typu.

Jak se domluvit na Bali

Na oblíbeném ostrově Bali se mluví místním jazykem balijštinou, ovšem v turistických částech se bez problémů domluvíte i anglicky. Balijština je jedním ze 707 jazyků Indonésie, zároveň patří do skupiny malajsko-polynéských jazyků, který se používá na Bali i přilehlých ostrovech.

Jaké oblečení si vzít na Bali

Protože je na ostrově celoročně velmi teplo, doporučujeme vzít s sebou lehké a dobře prodyšné oblečení, ideálně z bavlny, lnu nebo jiného materiálu, který vás ochrání před horkem. Na druhou stranu v horách nebo i v nížinách může být večer chladněji, takže si raději přibalte i pár kousků s dlouhým rukávem.

Jak vymenit peníze na Bali

Obvykle není dobré měnit peníze přímo na letištích, kurz letištních směnáren nebývá nejvýhodnější. Míříte-li do většího města, najděte si pro výměnu dolarů a eur některou z bank. Pokud potřebujete měnit o víkendu nebo odpoledne po 16:00, kdy banky zavírají, hledejte větší směnárny, například řetězec Central Kuta.

Co vedet před cestou na Bali

Víza – turistická víza obdržíte, a to bez jakýchkoliv problémů, při příletu na jeden měsíc pobytu. Pokud máte zájem o delší pobyt, je možné si víza vyřídit již v Čechách na indonéské ambasádě v Praze. Aktuální cena víz je 35 USD při příletu, popřípadě 1000 CZK při zažádání o víza v ČR.

Jaké jsou zásuvky v Ománu

V Ománu se většinově používají „anglické“ tříkolíkové zásuvky. Pro naše elektrické spotřebiče či pro nabíjení přístrojů je tedy nutný adaptér.

Jaké je moře v Ománu

Omán se nachází u Ománského zálivu a Arabského moře.

Co se pije v Řecku

Typické řecké pití

Co se týče oblíbeného pití Řeků, typickým aperitivem před jídlem je "ouzo", což je anýzovka, kterou si můžete podle chuti smíchat s vodou. Během jídla se v Řecku pije stolní víno. Pivo zde není tak rozšířené, ovšem najdete tu například poměrně dobré značky Amstel a Mythos.

Jak je draho v Řecku

Zahraniční láci nebo drahotu vyjádříme procentuálně, vůči průměrným cenám v České republice. V Řecku stojí hotely a restaurace 125,9 %, potraviny 118,5 % a nealkoholické nápoje 124,1 % toho, co platíme za stejné produkty a služby v tuzemsku.

Co můžu vyvést z Řecka

Vývozní a dovozní předpisy se liší• ŘECKO – Bez povolení je zakázáno dovážet a vyvážet starožitnosti a umělecké předměty. Zcela zakázáno je vozit do Řecka pokojové rostliny. V kanystru se také nesmí převážet více než 10 litrů pohonných hmot.

Jak je draho na Bali

Ceny na Bali jsou téměř srovnatelné s cenami českými. V pouličních stáních a jídelnách, zvané warung, se najíte levněji než v České Republice. Kdo rád smlouvá, přijde si na své na tržištích, v obchodech jsou ceny fixní. Hotelové obchody a restaurace jsou velmi drahé.

Co si sbalit do Indonésie

Indonésie je konzervativní zemí, a je proto nutné dodržovat určitá pravidla chování a společenského styku. Velký důraz je kladen na oblečení. Je třeba nosit kalhoty minimálně ke kolenům a sukně dlouhé pod kolena. Trička nosit zásadně s rukávy tak, aby byla krytá ramena.

Co se vyplati koupit na Bali

Bali je ideálním místem, kde můžete pořídit různé oblečení, šperky nebo originální dekorace do svého bytu – počínaje dřevěnými soškami až po textilní dekorace nebo dokonce nábytek. Po celé generace místní zdobili a zkrášlovali chrámy různými ozdobami a tak se velmi rozvinula různá řemeslná odvětví.

Jakou menou se plati na Bali

Měna, ceny, nákupy

Na Bali se platí základní měnou IDR, Rp – indonéská rupie. Směnit se však dá jak USD, tak EUR. Přibližný kurz je 1 USD = 10 000Rp, tzn. 100 000 indonéských rupií (IDR) = cca 200 CZK nebo 8EUR.