Jaké plavky do bazénu?

Jaké plavky do krytého bazénu

Jestli plánujete wellness nebo lázeňský pobyt, potřebujete s sebou plavky střihu slipového, takzvané adamky. Je to proto, aby vaše tělo při masážích, koupelích a jiných procedurách bylo pro ošetřující personál snadno přístupné. Navíc na spoustě míst, hlavně v krytých bazénech, platí zákaz koupání v šortkách.
Archiv

Jaké plavky na plavání

V dnešní době asi nejčastější volbou jsou tzv. jammery – tedy nohavičkové plavky nad kolena. Nebudou vás ve vodě brzdit a jsou také velmi pohodlné. Na výběr jsou také další střihy briefs – slipové plavky (dnes oldschool, ale proti gustu…) a trunks – trenky nebo lépe řečeno boxerky s kratšími nohavičkami.
Archiv

Co si vzít s sebou do bazénu

Co si nezapomenout vzít při návštěvě bazénu:Plavky (určené do vody).Mýdlo nebo sprchový gel a osušku.Pro děti do 3 let speciální plenky na plavání (možno zakoupit na místě)Je možné si vzít plaveckou obuv.Koupací čepice není vyžadována.Záloha 100 Kč na klíč od kabinky.
Archiv

Jakou zvolit hloubku bazénu

Pokud si ale chcete doopravdy zaplavat, hloubka by měla být mezi 1,3–1,5 m. Alespoň 1,4 m hloubky potřebujete, když do bazénu rádi skáčete.

Co se dá dělat v bazénu

Potápění pod vodou může být skvělou zábavou i pro ty, kteří ještě neumí plavat, důležité je pouze to, abyste potápěli v dostatečně mělké vodě. Na vylovení stačí na dno bazénu odložit poklady a děti se určitě potěší. Poklady mohou být různé předměty – skleněné korálky, mince, mušle, figurky mořských živočichů.

Jak dlouho vydrzi plavecke brýle

Životnost plaveckých brýlí samozřejmě záleží na četnosti používání, ale také především ve správné péči. Průměrná životnost kvalitních plaveckých brýlí obvykle bývá cca dva roky.

Jak si správně vybrat plavky

Pokud zvolíte správný střih plavek, budete se cítit pohodlně a sexy. Chybu rozhodně neuděláte, pokud zvolíte jednodílné plavky. Vhodné řasení nebo vzor pomohou opticky zúžit pas, pokud máte bujnější poprsí, vybírejte plavky s kosticemi.

Jak vybrat závodní plavky

Výběr plavek závisí v první řadě na délce tratí, které plavete. Sprinteři si mohou dovolit co nejsilnější kompresi (Carbon Core FX). Naopak plavci delších tratí – vytrvalci volí plavky s větší flexibilitou (Carbon Air 2). Středotraťaři sází na kompromis (Carbon Glide).

Jak to chodi v krytém bazénu

Ve více obsazeném bazénu si nejlépe zaplavete tak, že se budete takzvaně točit, plavat za sebou zprava doleva (nebo opačně, podle situace) a to i v prostoru bez vyhrazených drah. Zkuste se domluvit s ostatními. Nemějte mínění, že vše musí být podle vás, připůsobte se a buďte na sebe ohleduplní.

Jak s miminkem do bazénu

Miminka do pěti měsíců by neměla chodit do vody, která je jakkoli chemicky ošetřená. Také teplota bazénové vody by se pro takto malé děti měla pohybovat přibližně okolo 32°C. Děti starší 5 měsíců už by s vámi mohli eventuelně i do chlorovaného zahradního bazénu, pokud ovšem nemají sklon k podráždění pokožky.

Jaký typ bazénu je nejlepší

Nejdelší životnost mají bazény nerezové, vydrží prakticky neomezeně dlouhou dobu. V porovnání s bazény foliovými a plastovými jsou ale velmi nákladné. Optimální poměr životnosti a ceny mají bazény laminátové. Vydrží obvykle asi 20 let, aniž by bylo nutné je opravovat, a jsou jenom o trochu dražší než plastové.

Jak spočítat objem bazénu

Jako příklad zvolíme bazén o těchto rozměrech: délka L = 15 m, šířka B = 6 m a průměrná hloubka H = 1,5 m. Objem vody v bazénu bude v tomto případě 15 x 6 x 1,5 = 135 m3. Celý objem vody je třeba přefiltrovat za dobu, kterou je třeba stanovit a nazýváme ji intenzitou recirkulace vody v bazénu (TURNOVER RATE).

Jak projasnit vodu v bazénu

Abyste vodu v bazénu projasnili, přidávejte do ní chlor. Držte se ale předepsaného rozmezí, které je 0,3 až 0,5 mg/l. Množství chloru testujte pomocí proužkového testeru. Někdy ani samotný chlor a filtrace nestačí a voda v bazénu zůstává stále mléčná.

Jak často se musí měnit voda v bazénu

Zaručuje, že vodu nebude potřeba vypouštět až několik sezon. Při správné a pravidelné péči o bazénovou vodu ji stačí vyměnit až po několika sezonách. Pokud bazén zastřešíte, účinně omezíte i míru odparu vody v letních měsících a nebude tak nutné ji v průběhu sezony tolik dopouštět.

Jak vybrat brýle na plavání

Čiré čočky jsou nejlepší volbou pro lepší viditelnost v krytém bazénu, v noci pod světly nebo v místech se slabým osvětlením. Zrcadlové brýle s barevným odstínem čoček však budou fungovat dobře i pro vnitřní plavání v bazénech, ve kterých je hodně světla nebo se odráží slunce z venku.

Jak si vybrat plavecké brýle

Pro venkovní plavání budete potřebovat brýle s tmavými očnicemi. Nejvhodnější jsou kouřová, polarizovaná nebo zrcadlová skla, který velmi dobře tlumí světlo a tolik nenamáhají oči. Při vnitřním plavání jsou naopak vhodnější světlejší nebo čiré očnice.

Jaké plavky pro velké břicho

Pokud hledáte plavky pro větší bříško, nechcete své nedokonalosti prezentovat před zraky ostatních a zároveň se chcete cítit pohodlně, vsaďte na tankiny. Tankiny jsou vlastně dvoudílné plavky, u kterých horní díl připomíná tílko. Horní díl je delší, takže šikovně schová celé bříško.

Jak vybrat plavky pro plnoštíhlé

K vaší postavě se hodí spousta krásných plavek pro plnoštíhlé, které odvedou pozornost od širších partií. Skvělé jsou hodně vystřižené jednodílné plavky. Postavu opticky protáhnou a zúží. Krásně vám padnou i dvoudílné tankiny – moderní dámské plavky složené z delšího topu a kalhotek.

Jaké plavky k moři

Bez pračky a sušičky. Samozřejmostí by při nákupu mělo být prostudování materiálového složení plavek – přednost dejte pevnější textilii, která je odolnější a rychle se nevytáhne. „Tradičně se vyrábí plavky ze směsi nylonu nebo polyesteru – ty jsou pružné, odolné a hlavně rychle schnou.

Jak vybrat plavky pro muže

Plavky musí být pohodlné.

Jednobarevné plavky zeštihlují. Vysocí a hubení muži by si měli pořídit plavky šortkového střihu. Jejich pestrobarevný vzor jim pak přidá na šířce. Chlapi jako hora by pak měli upřednostnit plavky střihu šortek s delší nohavičkou.

Jak často chodit plavat

Alespoň hodinu 2x týdně

Pokud chcete plaváním zhubnout, je třeba plavat alespoň 2–3x týdně, a to minimálně 45–60 minut. Kolik byste měli za tuto dobu uplavat Ideálně 40–60 pětadvacetimetrových bazénů. Tedy zhruba kilometr až kilometr a půl.

Co se posiluje plaváním

Plaváním se přirozeně posilují všechny hlavní svalové partie jako jsou svaly zad, prsou, břicha, hýždí a dolních končetin.

Kdy začít chodit s miminkem do bazénu

S miminkem můžete navštěvovat kurzy plavání kojenců již od 6 měsíců, ničemu však nevadí, když začnete i později, třeba v roce. Dítě by mělo být očkované a především zdravé. Důležitý je i výběr správného plaveckého klubu, kde je voda i prostředí čisté a přizpůsobené malým dětem.

Kdy může dítě do bazénu

Do bazénů pro kojenecké plavání mohou děti už od půl roku. Pozor ale na výběr samotného bazénu a vody v něm. Některým dětem může vadit chlorovaná voda – dráždí sliznice a dýchací cesty. Znečištěný bazén pak s sebou zase nese riziko vyrážek či nejrůznějších zánětů.

Jaký je nejlepší nadzemní bazén

Nejlepší nadzemní bazény – TOP 10

Model Varianta Typ konstrukce
Marimex 3,66×0,91m Bez filtrace Nafukovací
Intex Frame Family Bez filtrace Trubková
Bestway Power Steel Deluxe S filtrací Trubková
Intex Ultra Frame S filtrací Trubková