Jak je těžká dánština?

Jakou řečí se mluví v Dánsku

Dánština, (dánsky dansk) je severogermánský jazyk, kterým hovoří okolo 5,5 milionu lidí, a to především v Dánsku. Početné jazykové menšiny žijí v severoněmecké spolkové zemi Šlesvicko-Holštýnsko, na Faerských ostrovech a v Grónsku.

Jak se naučit dánsky

Nejlepší způsob na zdokonalení své dánčiny je zvládnout slovesa. Pokud nemáš dostatek času na navštěvování kurzů ale opravdu se chceš naučit dánsky jazyk, je zde jednoduché a populární řešení: online LinGo kurzy. Zde najdeš seznam dánskych lekcí, stačí si jen vybrat jednu podle tvých očekávání.

Jací jsou danove

Dánové jsou pyšní na svoji zemi a milují tradice. Za to, jak si váží své země, svědčí všudepřítomné dánské vlajky. Například malé dánské vlaječky nikdy nesmí chybět na narozeninové oslavě a na dortech. Zákony Dánové dodržují a neexistuje tady takové to občas typické „hlavně to nějak obejít a vyzrát na zákony“.
Archiv

Jakou měnou se platí v Dánsku

Měna: Dánská koruna (Dkk). 1 Dkk odpovídá přibližně 3,6 Kč. Dánští obyvatelé odmítli v referendu v roce 2000 přijetí eura, a tak stále platí dánskou korunou. Přesto nebývá velký problém platit v turistických oblastech i eurem.

Jak se máš dansky

Rychlokurz jazyka

Česky Dánsky Výslovnost
Jak se máš Hvordan går det /vode do: de/
Mám se dobře. Jeg har det godt. /ja ha: de got/
Nashledanou Farvel /fa:vel/
Ano Ja /ja/

Jak se přestěhovat do Dánska

Český občan s platným pasem anebo občanským průkazem může v Dánsku legálně pobývat na základě pravidel EU o volném pohybu osob a služeb. Pro pobyt delší jak 3 měsíce nebo v případě hledání práce pro pobyt delší jak 6 měsíců, budete potřebovat EU pobytový dokument – EU residence certificate.

Co je typické pro Dánsko

Vzhledem k chladnějšímu počasí se zde pěstují hlavně brambory, listová zelenina, červená řepa a houby. Za ochutnání určitě stojí výborné domácí produkty, zejména typické dánské sýry a další mléčné výrobky. Přestože jsou Dánové známí svou slaninou po celém světě, sami ji moc nekonzumují a jedí spíše zdravěji.

Jak ziji danove

Dánové jsou zvyklí na vysoký životní standard. Stát uplatňuje tzv. severský model, který kombinuje ekonomiku volného trhu s rozsáhlou veřejnou sociální péčí a značnou ochranou pracujících. V důsledku toho má Dánsko podle hodnocení Světové banky nejsvobodnější trh práce v Evropě.

Na co si dát pozor v Dánsku

Při návštěvě Dánska si nemusíte dávat pozor v podstatě na nic, minimálně ne z pohledu společenského chování ovlivněného náboženstvím. V Dánsku se můžete chovat stejně, jako v České republice.

Co s sebou do Kodaně

Dánsko je zahrnuto v Schengenském prostoru, proto se při vstupu do země nemusíte prokazovat žádným dokladem, přesto doporučujeme mít s sebou kromě občanského průkazu i cestovní pas. Dánští občané nepoužívají doklady podobné těm našim, proto je při prokazování totožnosti lepší předkládat pas.

Čím je známé Dánsko

Mezi dvě hlavní pamětihodnosti Kodaně patří zábavní park Tivoli a socha Malé mořské víly. Turisty oblíbená je také oblast Nyhavn a sociální kolonie Christiania. Další v pořadí za Kodaní je zábavní park Legoland, který leží na Jutském poloostrově u městečka Billund.

Jaké je hlavní město Dánska

KodaňDánsko / Hlavní městoKodaň je hlavní a největší město Dánska. Leží na východním pobřeží ostrova Sjælland a částečně na ostrově Amager. Žije zde přibližně 644 tisíc obyvatel, v celé městské aglomeraci přes jeden milion. Kodaň je sídlem dánské královny. Wikipedie

Jak získat práci v Dánsku

Čeští občané, pokud chtějí v Dánsku pracovat, musejí osobně požádat o povolení k pobytu – EU pobytový dokument (EU residence certificate), a to do 3 měsíců po příjezdu do země (do 6 měsíců, pokud hledají práci).

Jak se žije v Dansku

Dánové jsou zvyklí na vysoký životní standard. Stát uplatňuje tzv. severský model, který kombinuje ekonomiku volného trhu s rozsáhlou veřejnou sociální péčí a značnou ochranou pracujících. V důsledku toho má Dánsko podle hodnocení Světové banky nejsvobodnější trh práce v Evropě.

Jaké moře je v Dánsku

Na východě je omýváno Baltským mořem a na západě mořem Severním.

Jak je draho v Dánsku

Kolik co stojí – jak je Dánsko drahé Ceny v Dánsku jsou vysoké a v celosvětovém měřítku se země řadí mezi nejdražší. Oproti Norsku, Islandu nebo i Švédsku je zde ale přeci jen mírně levněji. Nejlevněji nakoupíte ve velkých supermarketech, typicky diskontními řetězci s častými akcemi jsou Netto nebo Rema 1000.

Jak autem do Kodaně

Trasa Praha – Kodaň měří 780 km a dá se v pohodě ujet za 10 hodin. Z Prahy zamíříte na Drážďany, Berlín a Rostock. Z Rostocku jezdí do dánského města Gedser trajekt, který stojí zhruba 2 500 Kč za osobní vůz (online ceník a rezervace zde). Z Gesderu je to do Kodaně už jen 150 km.

Jak draho je v Kodani

Je Kodaň drahé město Průměrné ceny v Kodaň jsou vyšší než v Česko. Pokud nakupujete v Kodaň, musíte za ni platit 1.68 krát víc než v Česko. Průměrná ubytovací cena v Kodaň se pohybuje od: 811 CZK (255 DKK) v hostelu po 2,200 CZK (709 DKK) v 3 hvězdičkovém hotelu.

Jaké jsou ceny v Kodani

Ceny1 litr vody – 10 DKK.snídaně – 50 až 100 DKK.pizza – 30 až 60 DKK.dánské pivo plechovka – 10 až 30 DKK.šálek kávy – 8 až 22 DKK.dvoulůžkový pokoj v soukromí – 250 DKK.

Co je symbolem Kodaně

Malá mořská víla je dánský pojem a symbol Kodaně, nejfotografovanější kodaňská žena a jednoduše socha, kterou každý návštěvník Kodaně musí spatřit na vlastní oči.

Jaké má Dánsko moře

Na východě je omýváno Baltským mořem a na západě mořem Severním.

Jak emigrovat do Dánska

Čeští občané, pokud chtějí v Dánsku pracovat, musejí osobně požádat o povolení k pobytu – EU pobytový dokument (EU residence certificate), a to do 3 měsíců po příjezdu do země (do 6 měsíců, pokud hledají práci).

Co si přivézt z Danska

Typické dánské suvenýry jsou předměty z jantaru (šperky, těžítka, přívěsky ke klíčům), stříbrné šperky, ručně vyráběná keramika (zejména z Bornholmu), originální sklo (mj. vázy, mísy, sklenky) a kodaňský porcelán; původním dánským výrobkem je stavebnice Lego.

Kdy je nejlepší navštívit Kodaň

Pro návštěvu Kodaně je nejlepší období od května do září. V těchto měsících se očekávají nejvyšší teploty, které dosahují v průměru až 23 °C v květnu a září.

Kdy jet do Kodane

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Kodaně

Pro návštěvu Kodaně je nejlepší období od května do září. V těchto měsících se očekávají nejvyšší teploty, které dosahují v průměru až 23 °C v květnu a září. Navíc v těchto měsících jsou srážky a větrnostní podmínky mírnější, což je vhodné pro procházky po městě.