Jak začít závodit v kulturistice?

Jak se připravit na závody v kulturistice

I když jsou v kulturistickém cvičení i silové disciplíny, musí kulturista v hlavním období vzhledem k nutnému tvarování a vyrýsování svalstva, objem práce zvětšit a používat v tréninku větší množství koncentrovaných a obloukových cviků a omezit zastoupení tuků a sacharidů ve stravě.
ArchivPodobné

Co se hodnotí v kulturistice

Kulturistika je individuální sport, jehož cílem je dosáhnout požadovaného vzhledu těla. Podle jednotlivých soutěžních kategorií se přitom hodnotí mohutnost a vyrýsovanost svalstva, množství podkožního tuku, objem svalové hmoty, hloubka a tvrdost svalů, jejich žilnatost, symetrie, estetičnost postavy apod.

Jak začít s kulturistikou

Pokud přemýšlíte, jak začít s kulturistikou, musíte se nejprve rozhodnout, v jaké kategorii chcete soutěžit a tomu přizpůsobit své tréninky i stravu. Pod pojem kulturistika totiž spadají i mnohem „lehčí a jemnější“ fitness disciplíny, kdy závodníci nejsou zdaleka tak osvaleni, jako na kulturistických soutěžích.
Archiv

Jak se dělí kulturistika

Je to nesoutěžní forma cvičení přihlížející k individuálním zvláštnostem cvičících. Využívá běžného kulturistického nářadí, klasických kulturistických metod a uznávaných poznatků kulturistiky sportovní. Lze ji dále rozdělit na kondiční kulturistiku kolektivní a individuální.

Co obnáší fitness bikiny

Rozdíl mezi bikini fitness a wellness fitness je jen v tom, že máte větší svalstvo hlavně v oblasti nohou a hýždí. Jinak musíte splňovat úplně vše co v bikini, tj. osvalení ramen, zad, stehen, hýždí, prezentace na pódiu, make-up, vlasy, plavky, šperky a posing.

Co je to wellness fitness

Wellness fitness je kategorie pro závodnice, které upřednostňují svalnatou atletickou postavu bez velké separace svalů, esteticky příjemnou s větší svalovou hmotou než v bikiny fitness. Z tohoto pohledu je wellness fitness umístěna někde mezi bikiny fitness a physique žen.

Co to je body fitness

Bodyfitness je soutěžní kategorie a obdoba fitness, s tím, že závodník je limitován v soutěžní váze. Soutěžní váha nesmí překročit rozdíl výšky závodníka a 1 metru. Bodyfitness mužů mělo v České republice první premiéru v dubnu roku 2005 na mistrovských soutěžích ČR v kulturistice, fitness a bodyfitness.

Jak začít cvičit v posilovně žena

Nejdůležitější je na začátku tréninku zahřát a prokrvit svaly. Takové zahřátí může mít hned několik podob např. chůze na páse, běh na páse (při kterém jste schopni si zazpívat :)), rotoped, orbitrek, skákání přes švihadlo, veslování a další. Zahřátí by mělo trvat v čase 5 – 10minut.

Jak dlouho trva Rysovaci faze

záleží především na tom, kolik tělesného tuku má závodník před ní a jak rychle je jeho tělo schopno tuk odbourávat. Obvykle se doba rýsovací fáze pohybuje od 8 do 16 týdnů.

Jaké partie cvičit spolu

Zvolte vždy dvě partie, které spolu souvisí.

Při cvičení prsou se vždy alespoň z části zapojuje triceps a ramena, u tréninku zad většinou biceps a při tréninku nohou nezapomínejte na lýtka. Jedině tak zvládnete efektivně procvičit celé tělo.

Co cvičit v jeden den

DEN SVALOVÁ PARTIE
Pondělí biceps, triceps
Úterý nohy
Středa volno
Čtvrtek hrudník, ramena

Jak zacit chodit do posilovny

Obecně se doporučuje zařadit do tréninku jednu velkou a jednu nebo dvě malé svalové skupiny. Nedoporučuje se absolvovat společný trénink zad a stehen (dvě největší svalové partie). Výběr cviků – vychází z tří variant posilování. První varianta je cvičení s vlastní vahou (posílení a zformování svalových partií).

Co všechno patří do wellness

Mezi wellness kúry řadíme:Bazén s masážní lavicí a tryskami, vodním chrličem, protiproudem.Thajské masáže (více druhů)Masáže – klasická celková, částečná, medová, lávovými kameny.Finská sauna.Parní lázeňSolná jeskyněFitness (aerobní stroje) – eliptical, víceúčelové posilovací věže, běhací pás – chodník, ergometry.

Co se dělá ve wellness

Pokud začnete žít wellness, čeká vás:pravidelný sport.zdravá strava.masáže a koupele.kontrola váhy.omezení stresu.relaxace.rehabilitace.

Co je to Physique

Physique mužů je kategorie zaměřena na muže, kteří dávají přednost rozvoji méně svalnaté, ale přesto sportovní a estetické postavy.

Jak začít chodit do posilovny

Obecně se doporučuje zařadit do tréninku jednu velkou a jednu nebo dvě malé svalové skupiny. Nedoporučuje se absolvovat společný trénink zad a stehen (dvě největší svalové partie). Výběr cviků – vychází z tří variant posilování. První varianta je cvičení s vlastní vahou (posílení a zformování svalových partií).

Jak správně cvičit v posilovně

Pro začátek zvolte cviky na střed těla, tedy břicho a vzpřimovače trupu. Poté pokračujte cviky na velké svalové partie jako jsou záda, hrudník, ramena, stehna. Ke konci tréninku zařadíte cviky na menší svalové partie, kterými jsou paže a lýtka. Na konec tréninku zařaďte opět pár minut na rotopedu nebo běžeckém pasu.

Co jíst při rýsování

Bílkoviny jsou naprostým základem fitness jídelníčku na rýsování, snažte se zahrnout kvalitní bílkoviny do každého jídla. Zdrojem bílkovin jsou především maso, ryby, vejce, mléčné výrobky, luštěniny. Bílkoviny pomáhají budovat svaly, a navíc vás udrží déle syté.

Co jíst na Vyrysovani

Pokud toužíte po vyrýsování svalů po celém těle ale potřebujete shodit tuk, dieta s vysokým obsahem bílkovin a minimem tuku je pro vás to pravé. Jíst pouze kuře, ryby a řecký jogurt není snadné a dříve či později se mnozí ocitnou v nejbližším fast foodu, objednávajíc si ten největší, nejšťavnatější cheesburger.

Jak často mít leg Day

Ideální je si určit, kolikrát týdně se chcete cvičení věnovat. Pro viditelné výsledky doporučuji tři nebo čtyři tréninky týdně. Každý z nich by měl být věnovaný konkrétní části těla – nohy, záda, ramena, ruce… Při tréninku spodní části těla doporučuji věnovat jeden trénink nohám a druhý nohám a zadku.

Jak často mohu cvičit

Zdravý dospělý by měl věnovat nejméně 150 minut týdně aktivnímu pohybu o střední intenzitě, ideálně rozděleného do 3-5 cvičebních jednotek. Rutinní pohyb (běžný) by se měl zařazovat každý den. Jestliže občas cvičení vynecháte, neznamená to konec světa.

Co se stane když začnu cvičit

Vaše tělo se hned po první lekci začne jako zázrakem měnit, zlepší se vám nálada, kvalita spánku a zrychlí metabolismus. A ten pocit po cvičení je prostě k nezaplacení. Pravidelná fyzická aktivita by neměla být za trest. Na pohyb byste se měli těšit a měl by být obyčejnou součástí vašeho života.

Jak dlouho by se mělo posilovat

Začátečnický trénink se pohybuje okolo 40 minut, redukční trénink necelou hodinu, objemový trénink 45 – 50 minut a silový trénink bývá o něco delší a to okolo 70 – 80 minut. Z výše uvedeného tedy vyplývá, že klient by měl ideálně v posilovně trávit maximálně 80 minut.

Jak to chodí ve wellness

V hotelovém wellness se zákazník nemusí o nic starat. Dostane čisté prostěradlo, ručník a už se prohřívá v bylinkové sauně nebo infrasauně. Sauna, vířivka, masáž, relax, sprcha a nějaký ten drink na baru. Ve veřejném wellness si návštěvníci užijí všechny procedury a příjemně naladěni odchází domů.

Co obnasi wellness

Mezi wellness kúry řadíme:Bazén s masážní lavicí a tryskami, vodním chrličem, protiproudem.Thajské masáže (více druhů)Masáže – klasická celková, částečná, medová, lávovými kameny.Finská sauna.Parní lázeňSolná jeskyněFitness (aerobní stroje) – eliptical, víceúčelové posilovací věže, běhací pás – chodník, ergometry.