Proč používat kojeneckou vodu?

Jak dlouho je nutné používat kojeneckou vodu

Kojeneckou vodu je třeba bezpodmínečně používat do tří měsíců věku dítěte, doporučována je do šesti měsíců života miminka. Při nákupech se můžete také setkat s balenou minerální či pramenitou vodou označenou jako „vhodná pro přípravu kojenecké stravy“.
Archiv

Proč se nesmí pít převařená voda

Když vaříte vodu příliš dlouho nebo jí dvakrát převařujete, místo čištění od škodlivých látek se setkáte s opačným účinkem. Zvyšujete úroveň škodlivin, protože se mění i minerály. Vápník, který je pro tělo moc důležitý vám v této podobě může způsobit spíše sklon k tvorbě kamenů ve vlastním těle.

Proč se Převařuje kojenecká voda

Odstraníte oxid uhličitý (CO2), chlór a některé bakterie. Převařením se ale nezmění chemické složení – například obsah dusičnanů, které jsou velmi nebezpečné pro kojence a malé děti.
Archiv

Kdy se dává miminku voda

Pokud děťátko vypije méně mlíčka, než je doporučováno, můžete mu mezi krmením zkusit podat lžičkou nebo stříkačkou převařenou kojeneckou vodu, případně dětský čaj. Pravidelně tekutiny začněte podávat zároveň se zaváděním příkrmů, tedy od ukončeného 4. měsíce věku.
Archiv

Kdy může miminko pít vodu z kohoutku

Obecně je to tak, že městská voda není testovaná na dusičnany. Přitom právě dusičnany představují u vody z kohoutku pro kojence hlavní problém. Malé děti totiž dusičnany neumějí zpracovat, jejich tělo na to ještě není vyvinuté. Platí tedy pravidlo ve městě vodu z kohoutku dětem do čtyř měsíců nepodávat.

Jakou vodu pro kojence

K přípravě kojenecké stravy se používá balená kojenecká voda, popř. jiná balené voda označená jako vhodná pro přípravu kojenecké stravy, nebo vodovodní pitná voda, pokud tato splňuje všechny požadavky na pitnou vodu.

Kdy přestat převařovat kojeneckou vodu

Do 6 měsíců věku je nutné k pití i k vaření používat kojeneckou vodu, a to kvůli možné otravě dusičnany. Převařování vody je nutné pouze zhruba do 6. / 9. měsíce. Jak dítě leze a je zvídavé, dostane se mu za den z rukou do úst mnohem více bakterií, než kolik by mohlo dostat z nepřevařené vody.

Jak převařit vodu pro kojence

Vodu není třeba převařovat, stačí ji přivést k bodu varu. Dlouhé převařování má totiž za následek zvýšení podílu minerálních látek. Při podávání by měla mít pokojovou teplotu. Nekojeným dětem ji lze od pěti měsíců podávat vedle umělého mléka, zpočátku 50 ml denně.

Jak dlouho může být otevřená kojenecká voda

Otevřená voda by se měla skladovat v chladu a temnu a spotřebovat cca do 3 dnů.

Která kojenecká voda je nejlepší

Nejlepší kojenecká voda byla K Clasic privátní značky Kauflandu. V kategorii pramenitých dopadla nejlépe Bonny neperlivá voda pramenitá a Albert Bonny pramenitá voda neperlivá.

Jak dlouho vydrží kojenecká voda

Balené kojenecké vodě bych z principu věřila, jsou na ní přísné požadavky. Otevřenou lahev vody byste měla spotřebovat co nejrychleji, to platí u každé vody. Myslím že tři dny v lednici vydrží. “

V čem se liší kojenecká voda

V kojenecké vodě jsou limity obsahu dusičnanů striktní, proto je právě kojenecká voda vhodná pro miminka. V žádném případě byste neměli převařovat kohoutkovou vodu pro Vaše miminka, jelikož var neodstraní nebezpečné dusičnany.

Jak převařovat vodu pro kojence

Vodu není třeba převařovat, stačí ji přivést k bodu varu. Dlouhé převařování má totiž za následek zvýšení podílu minerálních látek. Při podávání by měla mít pokojovou teplotu. Nekojeným dětem ji lze od pěti měsíců podávat vedle umělého mléka, zpočátku 50 ml denně.