Co jí chrobák?

Čím se živí chrobák

Chrobák lesní

Živí se hnijícími houbami, těly mrtvých živočichů nebo výkaly. Pro své potomky buduje chrobák podzemní chodbičky, které zaplňuje trusem. Do nich samička naklade vajíčka, z nichž se vylíhnou larvy a později mladí chrobáci.

Kde žije chrobák

Chrobák velký (Geotrupes stercorarius) se v našich končinách vyskytuje od nížin až po horské oblasti. V areálu svého rozšíření se vyskytuje do výšek až okolo 2 300 metrů nad mořem. Nejčastěji jej ale objevíme na loukách a nebo na pastvinách s dostatkem výkalů, nevyhýbá se ale ani lesům.

Jak dlouho Zijou brouci

Dospělý hmyz žije zpravidla velice krátce. Pouze dny až týdny, jen výjimečně měsíce až roky. To mnohdy v protikladu s tím, jak dlouho trvá jejich vývoj od vajíčka po dospělce. Tak například dospělý brouk roháč obecný přežívá pouze několik týdnů, avšak jeho vývoj může trvat řadu let.

Co to je chrobák

Chrobák lesní (Anoplotrupes stercorosus) je druh brouka z čeledi chrobákovití. Je dlouhý 12-20 milimetrů, modročerné kovové barvy. Štít je hladký, krovky podélně rýhované. Je rozšířen po celé Evropě.

Co jedí brouci

Brouci jsou převážně suchozemský hmyz, ale osídlili skoro všechny biotopy, také jejich potrava je velice různorodá. Tvoří ji části rostlin, nektar, různé zahnívající látky, mnoho jich je masožravých a někteří se živí koprofágně.

Čím dýchá brouk

K dýchání hmyz používá systém vzdušnic (trachejí) otevřených na straně hrudi a zadečku stigmaty (průduchy). Vzduch se dostává k vnitřním tkáním pomocí postupně se rozvětvující sítě tohoto tracheálního systému. Na každý tělový segment obvykle připadá jeden pár tracheálních trubic.

Jak se zbavit Rumenice

Ruměnice se kromě mrtvých rostlin živí larvami a vajíčky jiného hmyzu. Komu by ploštice vadila, může ji odpudit česnekem nebo rozprašovačem s rozpuštěným olejem z máty či čerstvými drcenými mátovými listy.

Co je to Kožojed

Co je to kožojed Kožojed obecný (Dermestes lardarius) je brouk z čeledi kožojedovitých (Dermestidae). Patří tedy do čeledi brouků, která čítá celosvětově přes 1000 druhů v zhruba 50 různých rodech. V Evropě se vyskytuje přes 100 druhů brouků z čeledi kožojedovitých.

Jak dlouho žijí brouci

Potemníci mívají nejčastěji jednu generaci do roka, ale u některých menších druhů může být za rok 2-6 generací. Dospělí brouci žijí někdy až několik let.

Jak zjistit co je to za brouka

Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak zjistit druh brouka, je poptat se odborníků na fórech, které se specializují na škůdce či hmyzí říši. Mezi ně patří například: Škůdci.com. Ifauna.cz.

Co je to Pisivka

Pisivky (Psocoptera) jsou řád drobného hmyzu. Existuje tisíce druhů a kolem stovky různých pisivek můžeme nalézt i ve střední Evropě. Měří pouze 1–2,5 mm a dle druhu mohou být okřídlené nebo bezkřídlé. Mají dlouhá tenká tykadla a hlavu ve tvaru trojúhelníku, na které jsou oči, ve tvaru černých teček, umístěny bočně.

Kteří brouci koušou

Brouci, kteří dokážou zabíjet: Na tyhle běžně narazíte i v Česku!Puchýřník lékařský | Zdroj: Getty Images.Prskavec větší | Zdroj: Profimedia.Drabčík břehový | Zdroj: Getty Images.Housenky přástevníků nebo bekyně mají u kořene dutých chloupků jedové žlázky | Zdroj: Getty Images.Splešťule blátivá | Zdroj: Getty Images.

Jak zabít brouky

brouci se usmrcují nejběžněji ve výparech Octanu ethelnatého,múže být i etér. Brouka kterého chytneš v hodíš do lahvičky kde na vatě je nalitý octan nebo etér a necháš působit podle velikosti brouka nejlepší je i jeden aby se uvolnily svaly a dobře se dal vypreparovat.

Jak se zbavit brouků v bytě

K likvidaci švábů a brouků rusů se vám budou hodit nástrahy a lepové pasti, sprej Zelená síla proti švábům a při silném zamoření dýmovnice.

Co odpuzuje pisivky

Takový přípravek na hubení pisivek se dá pořídit například na internetu, přičemž se jedná především o sprej na pisivky, past na pisivky či insekticidní dýmovnice. Často se doporučuje například přípravek Atak Fumigator.

Jak poznat Pisivku

Mají dlouhá tenká tykadla a hlavu ve tvaru trojúhelníku, na které jsou oči, ve tvaru černých teček, umístěny bočně. Těla jsou zpravidla zbarvena velmi světle, až průhledně nebo světle hnědě. Umí výborně skákat, a tak bývají často zaměňovány s blechami. Dospělé pisivky žijí zhruba 10–12 týdnů.

Co na brouky v kuchyni

Proto je nejlepší prevencí, jak jim zabránit v přestěhování do naší spižírny, přesypat hned po nákupu všechny potraviny do plastových nebo skleněných dóz s uzávěrem a sáčky vyhodit. Do spíže také můžeme pověsit svazek s bobkovým listem, sušenou levanduli nebo chmel, jejichž vůni moli nesnášejí.

Jak poznat co mě kouslo

Štípanec od komára zná snad každý – malý červený hrbolek, většinou dobře ohraničený a bez viditelné stopy po vpichu. Podobně vypadá štípnutí blechou, v tomto případě bývá více štípanců s červenou tečkou uprostřed u sebe. Štípnutí mravencům se projevuje otokem, někdy hnisavým a déle se hojícím.

Jak vypadá pisivka

Pisivky (Psocoptera) jsou řád drobného hmyzu. Existuje tisíce druhů a kolem stovky různých pisivek můžeme nalézt i ve střední Evropě. Měří pouze 1–2,5 mm a dle druhu mohou být okřídlené nebo bezkřídlé. Mají dlouhá tenká tykadla a hlavu ve tvaru trojúhelníku, na které jsou oči, ve tvaru černých teček, umístěny bočně.

Jak se zbavit brouku v bytě

K likvidaci švábů a brouků rusů se vám budou hodit nástrahy a lepové pasti, sprej Zelená síla proti švábům a při silném zamoření dýmovnice.

Jak na štěnice v bytě

Úkryty štěnic jsou většinou v blízkosti postelí a pokud se štěnice přemnoží rozšiřuje se i jejich místo výskytu. Mohou se tak skrývat za obrazy, tapetami, pod parketami, za lištami, ve vypínačích a zásuvkách a v rýhách nábytku.

Co mě kouše v posteli

Štěnice jsou bezkřídlý ​​hmyz se zploštělým tělem hnědočervené barvy. Štípou výhradně v noci, protože jsou světloplaché. Většina lidí jejich kousnutí necítí, protože při vpichu vstříkne do těla látku s anestetickými účinky. Takto dokáží sát krev bez přerušení až deset minut.

Jak vypadá kousnutí od blechy

Bleší kousnutí vypadá jako červené kolečko s tmavším centrem, bývá zhruba 1 centimetr velké a obvykle nepříjemně svědí nebo pálí. Kousnutí od blechy může u citlivějších jedinců vyvolat nepříjemnou alergickou reakci, která způsobuje silné svědění, vznik kopřivky, otoků a ekzému nebo dokonce dýchací potíže.

Co je podobné Stenici

Pisivka nebo štěnice Pisivky jsou menší než štěnice: 1 až 5 mm, zatímco štěnice měří 3 až 8 mm. Pisivky jsou světlejší, žluté až světle hnědé, zatímco štěnice jsou hnědé až červené. Raná stádia štěnic jsou téměř průsvitná, podobně jako pisivky, takže může dojít k záměně.

Jak poznat štěnice v postelí

Pokud máte podezření na štěnice, podívejte se okolo postele, kde se štěnice nejčastěji skrývají. Našli jste malé černé tečky, jako když rozsypete mák Nejspíš se jedná o trus štěnic. Klidně může být i přilepený k povrchu.