Co Neminout v Kodani?

Na co se podívat v Kodani

21 míst co vidět v KodaniNyhavn. Městská čtvrť, Vodní kanál.Rosenborg. Zámek, Zahrada.Amalienborg. Palác, Zámek.Christiania. Městská čtvrťMalá mořská víla. Socha.Nørrebro. Městská čtvrť, Park.Strøget. Nákupní třída.Tivoli. Zábavní park.

Co je k vidění v Dánsku

Hlavním turistickým cílem v Dánsku je Kodaň, která je jedním z nejstarších hlavních měst v Evropě. Její historická architektura, muzea a romantická atmosféra zejména v období vánoc z ní dělají nejvýznamnější turistickou destinací Dánska. Dánsko je nejstarším evropským královstvím.

Kdy je nejlepší Navstivit Kodan

Pro návštěvu Kodaně je nejlepší období od května do září. V těchto měsících se očekávají nejvyšší teploty, které dosahují v průměru až 23 °C v květnu a září. Navíc v těchto měsících jsou srážky a větrnostní podmínky mírnější, což je vhodné pro procházky po městě.

Co Proteka Kodani

Z Kodaně do švédského přístavu Malmö je vybudovaný 16 km dlouhý kombinovaný silniční a železniční přejezd přes průliv Öresund, tvořený tunelem a mostem. Nejstarším prostředkem místní dopravy v Kodani je autobus.

Jak se pohybovat po Kodani

Metro má v Kodani čtyři linky. V provozu jsou 24 hodin denně s denními intervaly 2–6 minut a nočními intervaly 15–20 minut. Jedná se o bezpilotní metro, tedy automatizované vláčky bez strojvedoucího. V provozu jsou 24 hodin denně s denními intervaly 2–6 minut a nočními intervaly 15–20 minut.

Jak je velká Kodan

179,8 km²Kodaň / Rozloha

Co se jí v Dánsku

Dánské pokrmySmørrebrød.Rugbrød, hutný tmavý žitný chléb.Flæskesteg, tučný plátek vepřového masa, obvyklé vánoční jídlo.Petrželová omáčka, podávaná k různým pokrmům.Frikadeller, ploché masové koule.Medisterpølse, vepřová kořeněná klobása.Rullepølse, vepřové maso v aspiku.

Kam se vydat v Dánsku

7 míst co vidět v DánskuKodaň Průvodce městem.Aarhus. Průvodce městem.Billund. Průvodce městem.Ribe. Poznejte středověkou architekturu a život Vikingů na jihu země v Ribe, nejstarším dánském městě.Bornholm.Aalborg.Roskilde.

Jak se mluví v Kodan

Ať žije angličtina!

Pokud ovládáte angličtinu, pak v Kodani budete na dobré adrese. Dobře anglicky tu totiž mluví snad každý, jako by angličtina byla jejich „druhým jazykem“.

Jak si v Kodani pujcit kolo

Jízdní kolo

Jízdní kola si v Kodani půjčíte snadno. Stačí najít jeden z desítky doků na kola, které se nachází skutečně po celé Kodani, společnosti Donkey Republic, vytvořit si účet a kolo si jednoduše vzít. Účet si můžete vytvořit předem, nebo na tabletu u jízdního kola, který je vždy součástí.

Jak jet do Kodaně

Praha – Kodaň (s využitím trajektu)

Trasa Praha – Kodaň měří 780 km a dá se v pohodě ujet za 10 hodin. Z Prahy zamíříte na Drážďany, Berlín a Rostock. Z Rostocku jezdí do dánského města Gedser trajekt, který stojí zhruba 2 500 Kč za osobní vůz (online ceník a rezervace zde). Z Gesderu je to do Kodaně už jen 150 km.

Jak je draho v Dánsku

Kolik co stojí – jak je Dánsko drahé Ceny v Dánsku jsou vysoké a v celosvětovém měřítku se země řadí mezi nejdražší. Oproti Norsku, Islandu nebo i Švédsku je zde ale přeci jen mírně levněji. Nejlevněji nakoupíte ve velkých supermarketech, typicky diskontními řetězci s častými akcemi jsou Netto nebo Rema 1000.

Co je typické pro Švédsko

Když se řekne Švédsko, tak si pravděpodobně každý představí minimalistický skandinávský design, modro-žluté logo oblíbené (či nenáviděné) IKEY, módní gigant H&M, barevné chatky nebo hokejový tým. Jestli přemýšlíš nad studiem a životem ve Švédsku, měl bys ale znát i několik fakt navíc, o kterých jsi možná ani nevěděl.

Jak dlouho být v Kodani

Jak dlouho se v Kodani zdržet

Nejznámější místa v Kodani můžete projít během jednoho dne. Pokud si však budete chtít návštěvu vychutnat v klidu, zdržte se alespoň na víkend. Nudit se nebudete ani v případě, že si víkend o den či dva prodloužíte.

Kde bydlet v Kodani

Kde se ubytovat v Kodani. Stěžejní jsou hotely v centru Kodaně. Zde se mísí směs několika hvězdičkových hotelů, převážně tří a čtyř, až po menší kabinové hotely a hostely. Není-li pro vás prioritou vyjít z hotelu přímo na náměstí v centru města, zvolte hotely podél metra na jihu Kodaně.

Jak autem do Kodaně

Trasa Praha – Kodaň měří 780 km a dá se v pohodě ujet za 10 hodin. Z Prahy zamíříte na Drážďany, Berlín a Rostock. Z Rostocku jezdí do dánského města Gedser trajekt, který stojí zhruba 2 500 Kč za osobní vůz (online ceník a rezervace zde). Z Gesderu je to do Kodaně už jen 150 km.

Co jíst ve Švédsku

Švédská kuchyně hojně využívá hovězího, kuřecího, vepřového, jehněčího i skopového masa, ryb, mořských plodů, mléčných výrobků a vajec. Jako přílohu nejčastěji podávají vařené brambory, ale i rýži, těstoviny a chléb. Švédská kuchyně má chleba různých tvarů a velikostí, vyráběných z žita, pšenice a ovsa.

Co si přivézt ze Švédska

I bez nich totiž hravě najdeme pět skvělých suvenýrů, které oceníte vy nebo obdarovaný určitě mnohem víc.DALARNSKÝ KONÍK: pro všechny generace. Koník.ŠVÉDSKÝ KAVIÁR: polechtá chuťové buňky. Švédský kaviár.SOBÍ MASO: sušené, čerstvé…VÝROBKY Z VLNY: zahřejí v mrazivém počasíLÉKOŘICE: sladká i slaná, jen jí musí být dost.

Kde zaparkovat auto v Kodani

Parkovat se musí vždy na pravé straně vozovky (kromě jednosměrných silnic). V Kodani jsou zóny, kde se používají parkovací disky, které se umísťují za přední sklo. V centru je parkování většinou omezeno na jednu hodinu.

Jak cestovat v Dánsku

Tím nejrychlejším je jednoznačně asi doprava letecká. Pro tyto účely je v zemi celkem pět mezinárodních letišť, z nichž asi nejvytíženější je v Kodani a Billundu. Jelikož letecká doprava však nepatří zrovna mezi nejlevnější varianty cestování, jistě stojí za zmínku i další možnosti, jak se do Dánska dostat.

Co si dovézt ze Švédska

TOP 5 suvenýrů ze Švédska: Sobí maso, lékořice, koník, legenda nebo heboučký svetr. To musíte mít!Poradíme, co si přivést ze Švédska.Udělejte si radost svetrem nebo čepicíSušené sobí maso.Koník.Švédský kaviár.Lékořice.

Co se pije ve Švédsku

Tradiční a populární pití

Velmi oblíbeným nápojem je káva či čaj s mlékem. Typickým alkoholickým nápojem je Aquavit („živá voda“), tedy 45% nápoj z obilí či brambor, s obsahem různého koření, především však kmínu. S alkoholem se však běžně nesetkáte, jeho konzumace na veřejném prostranství je přísně zakázaná.

Co se nesmí vozit do Švédska

„nebezpečné předměty“ (slzný plyn, pepřový sprej, výbušniny, vystřelovací nože, vrhací hvězdice, obušky, kolty, hole s hroty, radioaktivní, explodující a hořlavé látky, atd.).

Co se vyplatí koupit ve Švédsku

TOP 5 suvenýrů ze Švédska: Sobí maso, lékořice, koník, legenda nebo heboučký svetr. To musíte mít!Poradíme, co si přivést ze Švédska.Udělejte si radost svetrem nebo čepicíSušené sobí maso.Koník.Švédský kaviár.Lékořice.

Co Nedelat v Dánsku

V Dánsku se sice obecně opravdu nekrade, ale i tak není dobré na to 100% spoléhat. Je naprosto normální si nechat na gauči ve společenské části kampusu počítač a batoh a odejít třeba půl hodiny na druhou stranu školy. Ale nechat si nezamčené kolo týden na jednom místě někde ve měste je opravdu špatný nápad.