Co to je perex?

Jak napsat dobrý Perex

Úvod článku

Za titulkem by měl následovat krátký text – perex, obvykle délky 2-5 vět. Perex je úvod článku, který podrobněji vysvětlí, o čem článek bude, aniž by vyzradil celou pointu. Obsahuje ty nejzajímavější informace a rozšiřuje titulek o to, co by se už do něj nevešlo.
Archiv

Jak vypadá perex

Perex, v žurnalistice – zpravodajství a publicistice, je označení pro úvod článku, krátký text (obvykle 2–5 vět), jehož účelem je uvést a upoutat pozornost na následující delší text článku a/nebo naznačit, o čem článek bude.

Jak dlouhý je perex

První odstavec, který vložíte, označujeme jako PEREX a má určitá pravidla. Musí být dlouhý 200-250 znaků. Perex se zobrazuje na titulní straně webu a doplňuje ho fotka. Perex shrnuje, o čem článek je, a láká k přečtení.
Archiv

Co je pod titulkem

Podtitulek je krátká věta umístěná pod titulkem. Má za úkol rozvinout nadpis a udržet čtenářovu pozornost.

Jak se používá Savo Perex

Jak můžete Savo Perex použít:

Vložte prádlo do pračky, nadávkujte prací prostředek a spusťte program. Ruční namáčení a bělení: Na 40 l vody dávkujte 400 ml přípravku Savo Perex. Prádlo namočte na 1-2 hodiny a po důkladném vymáchání doperte ručně nebo v pračce.

Co je článek

Článek je literární žánr, který v závislosti na svém obsahu může spadat do literárního stylu odborného či publicistického. Odborný článek patří ve své oblasti k jednomu z kratších stylů. Snaží se stručně a uceleně podat vědecké poznatky, a to s ohledem na možnosti adresáta.

Co to je titulek

Titulek je text, který charakterizuje článek, který je pod ním. Velká velikost písma titulků novinových článků na prvních (titulních) stranách se objevila až v 19. století, kdy začala soutěž o čtenáře mezi jednotlivými nakladateli.

Jak svázat popisek s obrázkem

Přidání titulkůVyberte objekt (tabulku, rovnici, obrázek nebo jiný objekt), ke kterému chcete přidat titulek.Na kartě Reference klikněte ve skupině Titulky na tlačítko Vložit titulek.V seznamu Popisek vyberte popisek, který nejlépe popisuje objekt, například Obrázek nebo Rovnice.

Jak přidat popisek k fotce

Pomocí příkazu Vložit > textové pole nakreslete pole poblíž obrázku. (Další podrobnosti najdete v článku o přidání textového pole .) Klikněte do textového pole a zadejte text popisku. Vyberte text.

Jak prát se savem

Vložte prádlo do pračky, nadávkujte prací prostředek a spusťte program. Ruční namáčení a bělení: Na 40 l vody dávkujte 400 ml přípravku Savo Perex. Prádlo namočte na 1-2 hodiny a po důkladném vymáchání doperte ručně nebo v pračce.

Jak vyčistit bílé prádlo

Obyčejný citron nebo koncentrát kyseliny citronové má skvělé bělicí účinky. Zašedlé prádlo nechte pár hodin namočené v lavoru s horkou vodou, do které přidáte citron nakrájený na plátky. Poté prádlo důkladně vyperte. Ocet prádlo změkčí, vydezinfikuje, a navíc ještě vybělí.

Co to je pahýl

Pahýl je neúplně vyvinutý nebo po předešlém zranění zahojený či nezahojený zbytek některé části organismu. U živočichů např. ruky, nohy, prstu, ocasu, bičíku atd. Vzniká, je-li část organismu odňata (amputována, useknuta, uříznuta), případně se nevyvinula dostatečně.

Co je to recenze

Recenze (z lat. re-censeó, (znovu) posoudit, zhodnotit) je písemný kritický posudek uměleckého nebo vědeckého díla. Autor recenze je recenzent. Recenze může být určena k publikaci, anebo naopak jako podklad recenzního řízení, v němž se o publikaci rozhoduje.

Co je Title v HTML

Tag <title> je párový tag a obsahuje titulek stránky. Každá HTML stránka ho musí v hlavičce obsahovat a je velmi důležitý pro vyhledávače z hlediska SEO. Titulek by měl obsahovat klíčová slova a zobrazí se jako nadpis záložky v prohlížeči. <title> se vkládá do párového tagu <head>.

Jak vypadá titulek

titulek by měl obsahovat hlavní klíčové slovo, ideálně co nejblíže začátku. délka titulku stránky by neměla překročit 50–60 znaků (byť vyhledávače zobrazují i delší titulky) titulek by měl popisovat téma, které stránka skutečně pokrývá

Jak seskupit obrázek

Stiskněte a podržte Ctrl a postupně vyberte obrazce, obrázky a další objekty, které chcete seskupit. a potom klikněte na Seskupit. Pokud karty Nástroje kreslení nebo Nástroje obrázku nevidíte, zkontrolujte, jestli jste vybrali obrazec, obrázek nebo jiný objekt.

Jak se popisuje obrázek

Co lze na obrázku popisovatCelkový pohled. Nejdříve je dobré říci jednou větou, co obrázek ukazuje jako celek, čeho je to obrázek.V popředí, v pozadí, v dálce.V rohu, vlevo, v pravo.LidéCo se děje.Co je to za obrázek.Co bylo předtím, co bude potom.Příběh.

Jak napsat text do fotky

Na kartě Vložení klikněte ve skupině Text na Textové pole a potom v dolní části nabídky klikněte na Nakreslit textové pole. Zadejte text, který se má zobrazit v textovém poli, a přetáhněte textové pole na požadované místo nad obrázkem.

Jak popisovat fotky

Jak obrázky správně pojmenovatObrázek je třeba mít pojmenovaný bez diakritiky a místo mezer pomlčku.Také se snažte v názvu sdělit, co na obrázku je (funguje to výborně u autorských fotek z cestování, podnikání a produktových obrázků).

Co znici Savo

Savo univerzální dezinfekční sprej 500ml. Ničí bakterie a viry. Prášek na praní bílého prádla.

Co na Vybeleni pradla

Obyčejný citron nebo koncentrát kyseliny citronové má skvělé bělicí účinky. Zašedlé prádlo nechte pár hodin namočené v lavoru s horkou vodou, do které přidáte citron nakrájený na plátky. Poté prádlo důkladně vyperte. Ocet prádlo změkčí, vydezinfikuje, a navíc ještě vybělí.

Jak na žluté skvrny od potu

Zamíchejte čtyři lžičky jedlé sody a čtvrt skleničky vody. Směs naneste na žlutou skvrnu starým zubním kartáčkem, rozetřete a nechte hodinu působit. Poté vyperte ve vlažné vodě a osušte (ne však na přímém slunci nebo v sušičce). V případě potřeby ještě několikrát opakujte.

Co přidat do pračky

Používejte při čištění pračky a praní bílý ocet, vyčistí pračku, prádlo vybělí i změkčí a nahradí i aviváž. Stojí pár korun, je šetrný k přírodě a jeho použití je snadné a rychlé. Čištění pračky často podceňujeme, pokud ale chceme, aby nám pračka dlouho sloužila, je dobré se čištění věnovat pravidelně.

Co to je amputace

Amputace je odstranění periferní části těla od celku úrazem nebo chirurgicky, k výkonu se přistupuje jako k poslední možné záchraně končetiny, případně života.

Kdy je nutná amputace

K amputaci se přistupuje, když už není možné, že se nemocná část těla zhojí, a je přímo ohrožen život pacienta. Příčin je vícero – poruchy krevního oběhu, infekce, nehody, rakovina nebo vrozené vady končetin, tzv. dysmelie.