Jak se vyrábí kokosová mouka?

Jak udělat kokosovou moučku

Navíc základní surovina pro její výrobu, neboli strouhaný kokos, je u nás přeci jen dostupnější než hotová mouka. Dvě stě gramů kokosu zalijeme litrem a dvěma deci vody. Necháme bobtnat do druhého dne. Směs ohřejeme, ale nevaříme a následně dohladka rozmixujeme.
Archiv

Co je to kokosová mouka

Kokosová mouka je de facto mletá kokosová dužina, vyznačující se skvělými vlastnostmi pro použití v kuchyni. V některých receptech můžete kokosovou moukou zcela nahradit klasickou světlou mouku pšeničnou – například v muffinech, zákuscích či palačinkách.
Archiv

Na co použít kokosovou mouku

Kokosová mouka se dá využít při přípravě slaných i sladkých pokrmů, při vaření, pečení, smažení. Dají se z ní připravit lahodné kaše, lívance, palačinky, wafle, cookies, chipsy, brownies, koláče, banana bread. Přidat ji můžete i do smoothies, do omáčky (curry), do polévky.

Jak rozmixovat kokos

Kokos rozmixujte společně s teplou vodou v poměru 1:1,5 – na nejvyšší otáčky, to aby se uvolnil tuk z kokosu. Vše rozmixujte ve výkonném mixéru na jemno. Pokud byste použili studenou vodu, tak se tuk tak neuvolní.

Jak dlouho PECT kokosovou mouku

Surovina v receptu: kokosová moukaPříprava: 2 hodin.Vaření / pečení: 30 minut.Množství: 6 porcí

Jak nahradit hladkou mouku kokosovou

Je-li v receptu 1 hrnek pšeničné mouky, použijte jen 1/3-1/4 hrnku kokosové mouky. Jelikož kokosová mouka hodně saje, budete při pečení potřebovat spoustu vajec a tekutiny (nebo ovocné pyré, rozmačkané ovoce či nastrouhanou zeleninu).

Kde koupit kokosovou mouku

Tesco Bio kokosová mouka 500g – Tesco Potraviny.

Co se dá udělat z kokosového mléka

Typické je pro omáčky s curry pastou, do polévek, dhálů ale také dezertů či nápojů.Hustý kokosový jogurt.Fazolové karí s lilkem.Krémové žampiónové rizoto.Thajská rajčatová polévka.Rychlá curry omáčka se seitanem.Dýňová polévka s kokosovým mlékem.Kari z černé čočky.

Jak dlouho se peče Kokosova mouka

Surovina v receptu: kokosová moukaPříprava: 2 hodin.Vaření / pečení: 30 minut.Množství: 6 porcí

Jak se peče z kokosové mouky

Užití kokosové mouky je ideální například v případě moučníků. Pokud ovšem v receptu zaměníte bílou mouku za mouku kokosovou, počítejte s tím, že moučník bude méně nadýchanější a vláčnější. Z toho důvodu se kokosová mouka hodí spíše pro pečení cookies, muffinů, palačinek, sušenek nebo cukroví.

Jak si vyrobit kokosové mléko

Postup je stejný, jako při výrobě mandlového či ovesného mléka. Úplně jednoduše rozmixujete pomocí blenderu dužinu, ať už čerstvou nebo strouhaný sušený kokos spolu s vodou do hladka a pak přecedíte přes plátýnko. V lednici takto vydrží několik dní.

Jaké ovoce se hodí ke kokosu

Vhodné jsou kombinace s některými druhy ovoce – chuťově osvědčené v kombinaci s kokosem jsou např. meruňky nebo třešně.

Která mouka je nejzdravější

Celozrnná mouka je výživnější nejen pro svaly. Celozrnná mouka je vysokovymletá obilná mouka, to znamená, že se mele z celého zrna včetně obalu a klíčku. Je proto biologicky a nutričně mnohem bohatší, což s sebou nese výhody nejen pro lepší zdraví, ale i ztrátu tuku a nabírání svalů.

Co je Kokosova moucka

Kokosová mouka nebo moučka se vyrábí z kokosové dužiny, která se po vysušení a vylisování najemno rozemele. Kokosovou moukou lze klasickou pšeničnou mouku v některých receptech zcela nahradit – muffiny, zákusky a palačinky.

Jak se dělá kokosové mléko

Kokos, vodu a vámi zvolené extra přísady vložte do mixéru a přidejte vodu. Mixujte několik minut, než se na hladině a po stěnách mixéru vytvoří tužší kokosová “smetana”. Hotové mléko přeceďte přes cedník. Poté přeceďte ještě přes plátýnko pro odstranění zbývajících kousků kokosu.

Jak je zdravé kokosové mléko

Díky vysokému obsahu zmiňovaného manganu (44 % denní doporučené dávky ve 100 ml mléka) dokáže kokosové mléko pomoct s udržováním optimální hladiny cukru v krvi. Hovoří se také o schopnosti mírnit záněty kloubů (artritidu) a ulevovat od bolesti. Vláknina zase přispívá k dobrému trávení i navození pocitu sytosti.

Co je to kokosová moučka

Kokosová mouka nebo moučka se vyrábí z kokosové dužiny, která se po vysušení a vylisování najemno rozemele. Kokosovou moukou lze klasickou pšeničnou mouku v některých receptech zcela nahradit – muffiny, zákusky a palačinky.

Co se vyrabi z kokosu

Z kokosu se vyrábí kokosové plátky, kokosová mouka, strouhaný kokos, kokosový olej i kokosové mléko. Z kokosových ořechů je možné vyrobit kokosovou mouku, která se po nastrouhání suší.

Co se dá udělat z kokosu

Nožem lehce odřízněte hnědou část a můžete ji rovnou jíst nebo ji dále zpracovávat. Nastrouhat a čerstvou použít na pečení nebo škrabkou udělat hoblinky a ty usušit. Skvělé jsou malé čerstvé kousky například v pudingu apod. Z čerstvého kokosu můžete také udělat kokosové mléko.

Jaká mouka při hubnutí

Mezi mouky s největším obsahem bílkovin patří jednoznačně špaldová celozrnná a také žitná. Žitná mouka má také nižší glykemický index, což znamená, že nezvyšuje hladinu krevného cukru, a proto je vhodná také při hubnutí nebo diabetu.

Čím nahradit mouku při hubnutí

Bezlepkové mouky a jejich srovnáníPohankováRýžováKokosováMandlováSójováJáhlováKukuřičnáDalší

Jak si doma udělat kokosové mléko

Postup je stejný jako v případě jiných rostlinných mlék s tím rozdílem, že kokos nemusíte předem namáčet. Stačí dát do mixéru spolu s vodou a mixovat, dokud se na hladině a po stěnách nevytvoří tužší kokosová “smetana”. Rozmixovaný kokos pak procedíte nejprve přes cedník a poté přes plátýnko.

Jak se jí mlady kokos

Mladý kokos má narozdíl od plně dozrálého kokosu měkkou zelenou slupku. Obsahuje uvnitř až 400 ml kokosové vody. Dužina pod slupkou je měkká až mazlavá. Konzumuje se pouze vnitřek plodu.

Jak poznat špatný kokos

I dužina v kokosu může být přirozeně lehce narůžovělá. Důležitá je chuť a vůně. Pokud kokos lehce kosově voní a chutná sladce, je v pořádku. Jakmile chutná kysele, jedná se zkažený kokos.

Jaká mouka má nejméně kalorií

Porovnání nutričních hodnot jednotlivých mouk

Nutriční hodnoty Kalorie tuky
PŠENIČNÁ MOUKA 340 kcal 2,5 g
ŠPALDOVÁ MOUKA 345 kcal 2 g
ŽITNÁ MOUKA 347 g 2 g
OVESNÁ MOUKA 404 kcal 9 g