Kdo má 1 června svátek?

Kdo má 13 července svátek

den roku podle gregoriánského kalendáře (195. v přestupném roce). Do konce roku zbývá 171 dní. Svátek má Markéta.

Jaké jsou svátky v červenci

V České republice připadají na červenec dva státní svátky: Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje (5. července) a Den upálení mistra Jana Husa (6. července).

Kdo má dnes svazek

Svátek – včera, dnes, zítra

Předevčírem 7. 7. má svátek Bohuslava
Včera 8. 7. má svátek Nora
Dnes 9. 7. má svátek Drahoslava
Zítra 10. 7. má svátek Libuše
Pozítří 11. 7. má svátek Olga

Co se slaví v České republice

svátek vánoční.leden – Den obnovy samostatného českého státu. ,květen – Den vítězství ,červenec – Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje. ,července – Den upálení mistra Jana Husa. ,září – Den české státnosti. ,října – Den vzniku samostatného československého státu. ,listopad – Den boje za svobodu a demokracii. ,

Kdo má svátek 2 července

Do konce roku zbývá 182 dní. Svátek má Patricie.

Kdo má 7 června svátek

Státní svátky a dny pracovního klidu – červen 2021

Datum Jméno
07.06. Iveta
08.06. Medard
09.06. Stanislava
10.06. Otta

Co se stalo 2 července

1698 – Anglický vynálezce Thomas Savery si nechal patentovat první prakticky využitelný parní stroj. 1917 – První světová válka: proběhla bitva u Zborova, jež byla součástí tzv. Kerenského ofenzívy a představovala první významné vystoupení Československých legií na východní frontě.

Co se stalo 3 července

července 1866 – Bitva u Hradce Králové Před 148 lety se odehrála největší bitva, která kdy byla na našem území vybojována. U Hradce Králové se střetly armády Pruska a Rakouského císařství.

Co je dneska za den

Datum dnes: Středa. 5 Červenec 2023. 05/07/2023.

Jak říkat Dana

Dana je přitom i domáckou variantou jmen Daniela nebo Bohdana. Dana se pak domácky může označovat jako Danka, Danča, Danuš, Dáša, Danuška, Daňulka, Danička apod.

Co je za den 1 června

Mezinárodní den dětí, také Den dětí se slaví každoročně 1. června. U příležitosti dne dětí jsou připravovány různé společenské a sportovní akce. Den dětí má upozornit světovou veřejnost na práva a potřeby dětí.

Co je 7 dubna

7. dubna si letos v rámci oslav Velikonoc nepřipomínáme jen Velký pátek, ale také Světový den zdraví.

Kdo má svátek 3 července

Do konce roku zbývá 181 dní. Svátek má Radomír.

Kdo má svátek 4 července

Do konce roku zbývá 180 dní. Svátek má Prokop.

Kdo má svátek 2 června

Na této stránce jste se dozvěděli, že 2. června slaví svátek (jmeniny) Jarmil, Jaromil, Oxana, Xénia, Erazim, Erazmus, Vlastimila, Marianna, Kármen, Anita, Armin, Erasmus, Blandina.

Kdo má svátek 3 června

Do konce roku zbývá 211 dní. Svátek má Tamara.

Co se stalo 9 července

1807 – Francie a Prusko uzavřely Tylžský mír. 1816 – Argentina vyhlásila nezávislost na Španělsku. 1850 – V USA se úmrtím 13. prezidenta Zachary Taylora na choleru stává prezidentem jeho viceprezident Millard Fillmore.

Co se stalo 4 června

1896 – Henry Ford dokončil a otestoval svůj první automobil Ford Quadricycle. 1912 – Massachusetts se stává prvním státem Spojených států, který stanovil minimální mzdu. 1918 – Ruská občanská válka: českoslovenští vojáci porazili Rudou armádu v bitvě u Lipjag. 1920 – Byla podepsána Trianonská mírová smlouva.

Co se stalo 36

1621 – Po porážce stavovské povstání, byl vydán první mandát proti nekatolickým kazatelům v zemích Koruny české. 1934 – Vláda ČSR se oficiálně přihlásila k francouzsko-sovětskému návrhu východního paktu zajišťujícího kolektivní bezpečnost. 1953 – V Plzni demonstrovalo okolo 20 000 lidí po měnové reformě.

Kdy je Mezinárodní den sexu

Ústí nad Labem – 6.9. … mezinárodní den sexu,… | Facebook.

Co se slaví 1 června

Mezinárodní den dětí, také Den dětí se slaví každoročně 1. června. U příležitosti dne dětí jsou připravovány různé společenské a sportovní akce. Den dětí má upozornit světovou veřejnost na práva a potřeby dětí.

Jak říkat Daniel

Domácky se Daniel může nazývat právě jako Dan, také jako Daník, Danek, Dáda, Danouš, Daňula, Danda, Daneček, Danýsek nebo Danielek.

Co znamená slovo Lenka

Ženské křestní jméno nejednoznačného původu. Může se jednat o zkrácenou verzi řeckého jména Helena s významem světlo nebo pochodeň, popř. o zkráceninu hebrejského jména Magda, čili pocházející z Magdaly. Standardně se drží v první desítce nejčastěji používaných jmen u nás.

Proč je Den dětí 1. června

Důvodem k vyhlášení bylo masové zabíjení žen a dětí v Lidicích v roce 1942 a také ve francouzském Ouradouru v roce 1944. Datum oslav bylo ustanoveno na 1. červen, který připomíná sirotky v San Franciscu a první konferenci, jež se zabývala blahem dětí.

Co se stalo 1 července

1916 – První světová válka: v 7:30 ráno začalo jedno z největších střetnutí konfliktu bitva na Sommě. 1979 – Firma Sony představila walkman. 1997 – Byl předán Hongkong Číně.