Jaké ovoce obsahuje histamin?

Kde je nejvíce histaminu

Vlivem fermentace můžeme najít vysoký obsah histaminu např. ve víně, čaji nebo kávě. Uzené výrobky jako salám, šunka a uzené ryby se jsou také bohaté na histamin, stejně tak jako třeba zelí. Přestože citrusy, jahody, luštěniny a pšeničné klíčky mají nízký obsah histaminu, podporují jeho uvolňování v těle.
Archiv

Kde není histamin

Existují i potraviny uvolňující histamin, kterým byste se měli také vyhnout. Patří mezi ně ananas, citrusové plody, jahody, ořechy, luštěniny, nebo mořské plody. Mezi potraviny s nízkým obsahem histaminu patří čerstvé maso a ryby, vejce, jablka a banány, brambory, dýně, batáty, cuketa, mrkev, okurky nebo celer.
Archiv

Co nejíst při histaminové intoleranci

Nekonzumovat:Konzervované, zavařované, nakládané potraviny.Mražené a konzervované polotovary.Fermentované a zrající potraviny.Uzené potraviny.Nevařit a neohřívat vícekrát potraviny.Všechny potraviny musí být vždy čerstvéNa začátku zcela vyřadit alkohol.
Archiv

Jak snížit histamin v těle

„Možným řešením histaminové intolerance je dieta s nízkým podílem histaminu, která sníží příjem biogenních aminů a tzv. liberátorů histaminu, které podporují uvolňování histaminu. To jsou třeba citrusové plody, jahody, kiwi, banány, čokoláda či měkkýši.
Archiv

Jak vyléčit HIT

Lék na histaminovou intoleranci jako takový neexistuje, základem „léčby“ je tak dodržování diety, kdy se člověk vyhýbá ve stravě všem potravinám, které vyšší množství histaminu obsahuje a také konzumuje zásadně čerstvé potraviny, které mají méně histaminu, než potraviny konzervované a jinak dlouhodobě uchovávané.

Jak se projevuje alergie na histamin

Histaminová intolerance vzniká narušením rovnováhy mezi tvorbou a eliminací histaminu v organismu. Mezi nejčastější projevy patří nevolnost a bolest břicha a hlavy. Při histaminové intolerance omezte potraviny bohaté na histamin a nápoje, které mohou k histaminové intoleranci přispívat.

Co Odbourava histamin

Onemocnění trávicího traktu a histaminová intolerance

Histamin je obsažen ve velkém množství potravin, za normálních podmínek se z nich však do krve vůbec nedostane. Střevo samo o sobě je totiž důležitým místem produkce enzymu DAO, který přímo ve střevní stěně histamin odbourává.

Jak otestovat Histaminovou intoleranci

Lékař by měl současně vyloučit jiné příčiny obtíží, a to zejména alergii pomocí kožních a krevních testů. Intoleranci histaminu lze zjistit také měřením aktivity enzymu diaminooxidáza v krvi. Je ale třeba brát v potaz, že pod vlivem stresu a námahy může hladina enzymu DAO v krvi kolísat.

Co jíst při HIT

Bezpečné jsou tyto nízkohistaminové potraviny:čerstvé maso a ryby.vaječné žloutky.rostlinné alternativy mléka.čerstvá zelenina (pozor na rajčata a lilek)čerstvé ovoce (pozor na citrusy, jahody, třešně a švestky)čerstvé pasterizované mléko a mléčné výrobky.nekvašené pečivo.máslo a rostlinné oleje.