Jak zjistit rok výroby spotřebiče?

Kde najdu výrobní číslo spotřebiče

Číslo modelu nebo výrobní číslo (PNC) najdete na produktovém štítku, kterým je váš spotřebič opatřen.
Archiv

Jak zjistit typ myčky

Servisní štítky jsou nálepky na spotřebiči, které jednoznačně identifikují konkrétní model vaší pračky, myčky, sušičky, ledničky nebo jiného domácího pomocníka. Klíčovou informací na štítku je tzv. servisní kód.
Archiv

Kde najdu kód prodejce Whirlpool

Obě tato čísla jsou k dispozici na servisním štítku, který nejsnáze najde- te přímo na samotném spotřebiči, níže naleznete přehled toho, kde se štítky v jednotlivých kategoriích spotřebičů obvykle nachází.
Archiv

Kde najít výrobní číslo pračky

Číslo modelu nebo Produktové číslo (PNC) najdete na produktovém štítku, kterým je váš spotřebič opatřen.
Archiv

Jak u pračky zjistit rok výroby

Každá série spotřebičů – ať už jde o pračky, sušičky, myčky, chladničky, varné desky, trouby, sporáky nebo digestoře – má jinou vnitřní stavbu. Díky servisnímu štítku nemusíte hledat účtenky – přesný typ, rok výroby a další potřebné údaje zjistíme přímo ze servisního čísla.

Jak zjistit rok výroby lednice

Rok výroby lednice lze často vyčíst ze sériového čísla. Sériové číslo většinou obsahuje rok výroby a k tomu buď měsíc nebo i konkrétní týden v roce. Zpravidla jsou tyto údaje zaznamenané v několika prvních číslicích sériového čísla.

Kde najdu štítek na lednici

je po otevření dvířek štítek umístěn na přední části krytu. je štítek umístěn v oddělení pro zeleninu na levé nebo pravé straně chladničky.

Jak zjistím rok výroby pračky Whirlpool

Díky servisnímu štítku nemusíte hledat účtenky – přesný typ, rok výroby a další potřebné údaje zjistíme přímo ze servisního čísla.

Co znamená kdyz sviti Mrizka na pracce

Dobrý den, tato závada může značit vyčištění filtru nebo čerpadla a nebo se týkat ucpaného odpadu.

Jak zjistit rok výroby pračky

Každá série spotřebičů – ať už jde o pračky, sušičky, myčky, chladničky, varné desky, trouby, sporáky nebo digestoře – má jinou vnitřní stavbu. Díky servisnímu štítku nemusíte hledat účtenky – přesný typ, rok výroby a další potřebné údaje zjistíme přímo ze servisního čísla.

Jak zjistit rok výroby pračky AEG

Stáří pračky zjistíte podle sériového čísla na typovém štítku. První číslice uvádí rok výroby a druhá a třetí číslice uvádějí výrobní týden. Například 13500016 znamená 35. týden v roce 2011.

Jak dlouho má stát lednička

Všeobecně se lze řídit doporučením, že pokud přeprava ledničky proběhla nastojato, je vhodné vyčkat se spuštěním 2 hodiny, při stěhování lednice naležato počkejte alespoň 24 hodin.

Jakou spotřebu má stará lednice

Běžně se v obchodech setkáváme s úspornými spotřebiči energetické třídy A+ nebo A++, které mají zkonzumovat minimum elektřiny. O starých ledničkách se naopak říká, že jsou obrovskými „žrouty“ energie. „Lednice třídy A+ za den zkonzumovala elektřinu za 1,26 korun, třicet let starý spotřebič si vzal proud za 3 koruny. “

Jak často čistit filtr u pračky

Čištění filtru doporučujeme provádět alespoň 2× ročně. Pokud perete každý den, přizpůsobte tomu frekvenci, a filtr propláchněte zhruba každé 2 měsíce. Jak nejlépe vyjmout filtr se dočtete v manuálu, který jste obdrželi společně se spotřebičem od výrobce. Filtr většinou najdete na přední straně pračky vpravo dole.

Jak vyčistit hadici od pračky

Přidáte-li octu do pračky a do běžného pracího programu příliš mnoho, může vám poškodit pryžové části, tedy právě odtokovou hadici. Doporučuje se také po praní nechávat pračku pootevřenou a občas zvolit vyšší teplotu. Vyšší teplota krásně vyčistí pryžovou hadici a nečistoty se vám nebudou hromadit v pračce a prádle.

Jak restartovat pračku Gorenje

Pračku vypojte ze zásuvky a podržte 5 sekund tlačítko Start/Pauza. Poté ji znovu připojte a restartujte. Zkuste pračku vypojit ze zásuvky a opětovně zapnout. Pokud potíže přetrvávají, vypojte pračku a kontaktujte příslušný servis.

Kdy pustit novou lednici

Všeobecně se lze řídit doporučením, že pokud přeprava ledničky proběhla nastojato, je vhodné vyčkat se spuštěním 2 hodiny, při stěhování lednice naležato počkejte alespoň 24 hodin. Před prvním zprovozněním chladničky si nejprve dobře prostudujte uživatelský manuál.

Jak spočítat roční spotřebu lednice

Jak tedy zjistit skutečnou spotřebu vaší lednice Na energetickém štítku najdete údaj, kolik kWh spotřebuje lednice během jednoho roku. Toto číslo pak stačí vynásobit cenou za 1 kWh od vašeho dodavatele elektřiny a hned zjistíte, na kolik vás provoz lednice každý rok vyjde.

Co znamená kdyz sviti Mrizka na pračce

Dobrý den, tato závada může značit vyčištění filtru nebo čerpadla a nebo se týkat ucpaného odpadu.

Proč vytéká voda z pračky

Vytéká-li voda ze zadní části pračky, je pravděpodobné, že jde o problém s přívodní hadicí studené vody nebo hadicí odpadní vody. Zkontrolujte těsnění při přívodu vody do pračky, případně může být hadice špatně nasazená. Často může být stará hadice i poškozená a zlomená. Poškozené těsnění nebo hadici vyměňte.

Jak vyčistit přívod vody do pračky

Jak se postarat o přívod vody.Odpojte hadici od přívodu vody. Více.Filtr vyčistěte malým kartáčkem. Více.Odpojte hadici ze zadní části spotřebiče. Více.Vyčistěte filtr v zadní části spotřebiče: a) Filtr vyjměte kleštěmi. b) Filtr vyčistěte. Více.Hadici opět připojte a zkontrolujte, že nedochází k úniku vody.

Jak dezinfikovat pračku

Ocet je schopný účinně pohlcovat pachy i dezinfikovat pračku, také ji zbavuje bakterií i vodního kamene. K čištění pračky octem vám postačí přibližně 300 ml octa, tedy přibližně 2 plné šálky. Ocet do pračky jednoduše vlijete, pračku zapnete na nejdelší prací program a nastavíte na nejvyšší možnou teplotu.

Co znamená F05 na pracce

Porucha F05 je ucpání spotřebiče. Prosím vykonejte následovní údržbu: Odpojte pračku ze sítě. Jestli je v pračce voda, vypustíte jí odtokovou hadicí samospádem do kýbla a vyčistěte filtr.

Co znamená u pračky EFO

tento kód znamená, že je aktivován systém proti vytopení. Toto signalizuje únik vody. Zkontrolujte přívodní a odpadní hadici jestli není poškozená nebo může být uvnitř pračky někde třeba prodřená nějaká hadice, ale pokud máte pračku v záruce, volejte servis.

Proč nechat odstát lednici

Jednoduchá odpověď však zní: Lednice by se měla vždy stěhovat nastojato. Důvodem je zejména olej v kompresoru, který se při naklonění dostává do trubek chladicího okruhu lednice, což může vést ke zhoršenému výkonu chlazení, zničení kompresoru nebo ucpání kapilárních trubiček.