Jak změkčit pečivo v mikrovlnce?

Jak změkne tvrdé pečivo

To, že je chléb nebo rohlík tvrdý, neznamená, že už ho musíte nutně vyhodit. Někdy stačí, když je vložíte do rozehřáté trouby, kontaktního grilu nebo do mikrovlnky a rozpečete je. Věřte, že pak chutnají úplně jako čerstvé. Můžete je dát rozpéct taky na toustovač, máte-li typ s mřížkou, na které se dá pečivo rozpékat.
Archiv

Co s tvrdými rohlíky

Rohlíky jako nové

Potřete je mlékem, na chvíli dejte do vyhřáté trouby a budou jako čerstvé. Recept na skvělou domácí sekanou najdete ZDE.

Jak oživit ztvrdlé pečivo

Celé bochníky chleba, veky nebo bagety můžete ohřívat na 180 °C, čímž obnovíte jejich křupavou kůrčičku. Pokud ale toužíte po změkčení pečiva namísto křupavosti, zabalte ho do alobalu a nastavte troubu na 200 °C.
Archiv

Jak ohřát rohlík v mikrovlnce

Jako první krok ale rohlík vyjmeme a navlhčíme vodou. Poté jej vložíme do sáčku. Můžeme i více rohlíků najednou, a vložíme do mikrovlnky. Doba ohřívání stačí 15 – 30 podle nastaveného výkonu vaší trouby.

Jak Rozpéct pečivo v mikrovlnce

Jednou z možností je rozpečení zmraženého pečiva v mikrovlnné troubě. Pečivo v mikrovlnce během pár okamžiků rozmrazíte, ale pokud nemá vaše mikrovlnka speciální funkci, nejspíš bude pečivo sice rozmražené, ale křupavé asi moc nebude. Docílíte tak spíše efektu „včerejší rohlík“.

Co dělat s gumovými rohlíky

Jako příloha se „gumové“ nebo suché rohlíky k vaječné omeletě moc nehodí, spíš by jídlo pokazily. Ale jako nádivka jsou vynikající. Stačí, když starší rohlíky nakrájíte na kostičky, navlhčíte mlékem či vodou, poté „vyždímáte“, přidáte k rozšlehaným vejcím a klasicky osmažíte v pánvi z obou stran dozlatova.

Jak zmeknout rohlík

Staré pečivo postříkejte vodou z rozprašovače a umístěte jej do předehřáté trouby na plech vyložený pečícím papírem. Pečte přibližně 5 minut. Pokud chcete v troubě rozpéct bochník chleba, pak předehřejte troubu na 350°C.

Co se starym Sladkym Pecivem

Starší pečivo můžete využít nejjednodušším způsobem například na strouhanku. Stačí jej nakrájet na kusy a nechat opravdu dobře proschnout, následně rozemlít. Hotovou strouhanku je třeba uzavřít do suché, čisté nádoby. Používá se dle potřeby na obalování i zahušťování jídel, nebo jako posypka pro sladká jídla a dezerty.

Jak změkčit tvrdý chleba

Nejprve vezměte chléb, překonejte zábrany a opláchněte ho proudem studené vody z kohoutku. Potom mokrý bochník zabalte do alobalu a vložte na plech do studené trouby. Tu pusťte na 150 °C. Po dosažení této teploty chléb ohřívejte zhruba 12–15 minut.

Jak Rozpéct pečivo z mrazáku

Naplněné pečivo či chléb zaklopíme odříznutou pokličkou, vložíme do předehřáté trouby na 180 stupňů rozpéct dokřupava. Čas neuvádím, to záleží na druhu a velikosti pečiva. Máme-li větší bochník chleba, doporučuji ho zabalit do alobalu nebo peč. papíru, aby při delším rozpékání kůrka příliš neztvrdla.

Jak rozmrazit pečivo v mikrovlnce

Máme jednoduchou, jen dvě kolečka, minuty s výkon. Ve výkonu je i rozmrazování hned na začátku. Mrazim rohliky, rozmrazovala jsem dosud buď volně na vzduchu, nebo dokrupava v klasické troubě – 5 mim třeba na 100. Teď že to teda urychlim v mikrolvnce – dvě minuty na funkci rozmrazování.

Jak udělat ze starého pečiva čerstvé

Co když ovšem máte chuť na shora křupavý a uvnitř vláčný krajíc Jde to a existuje jeden trik, s nímž to zvládnete: Dejte suchý chléb (nebo bagetu) pod kohoutek, pusťte na něj trochu studené vody, pak jej zabalte do alobalu a vložte do trouby. Tam pečte při teplotě 150 stupňů asi 15 až 20 minut.

Jak využít staré pečivo

Zamrazení starého pečiva

Ze zmražených plátků chleba uděláte rychlé zapečené chleby nebo topinky. Chleba a pečivo se dá ale jíst i jen rozmrazené, nicméně není to úplně jako čerstvé pečivo. Zmražené kostičky rohlíků zase opět využijete při vaření knedlíků, na krutony k polévce, do salátů a podobně.

Co udělat s tvrdým chlebem

Využití ztvrdlého chleba v kuchyni

Můžete z něj namlít strouhanku, kterou využijete například na zahušťování karbanátků nebo guláše, případně ji lze použít místo mouky při přípravě dušeného masa. Strouhanku ale ještě předtím, než ji uložíte do uzavřené nádoby, nechte dobře proschnout.

Jak rychle rozmrazit pečivo

Platí, že klasické rohlíky a housky v troubě rozmrazujeme při nižší teplotě (max. 75 °C) a zpravidla jen pár minut, aby nevyschly a neztvrdly. Chléb, ideálně nakrájený na čtvrtiny, dopečeme při teplotě 50 až 100 °C.

Jak správně rozmrazit pečivo

Čerstvé housky, rohlíky nebo dalamánky se dají výborně zmrazit. Po opětovném rozmrazení je natřete trochou vody (nebo směsí vody a mléka) a dejte do předehřáté trouby nebo na chvíli do mikrovlnné trouby. Tímto způsobem vylepšíte i včerejší housky. Budou krásně křupavé.

Co se Zbylyma Rohlikama

Rohlíky, které už jsou suché na padrť, můžeme jednoduše nastrouhat na domácí strouhanku. Ta se hodí nejen k obalování řízků, ale třeba i jako křupavá posypka na vařený chřest nebo jako součást drobenky na výtečný rebarborový koláč.

Co uvařit ze starého pečiva

Krutony, žemlovka i domácí chipsy

Patříte-li k milovníkům polévek, housky a rohlíky se skvěle hodí k přípravě domácích krutonů. Oblíbené je také jejich zpracování do žemlovky, ale na své si přijdou i milovníci slaných jídel.

Proč nedávat pečivo do mrazáku

Lidé velice často chtějí prodloužit trvanlivost potravin, a proto je dávají do mrazáku či do ledničky. Stejnou logiku používají i v případě chleba a pečiva. Bohužel si neuvědomují, že tím dávají vzniknout plísním, které mohou velice vážně poškodit zažívací systém.

Jak Rozpéct staré pečivo

Rozpéct ho můžete i jen tak nasucho, ať už v troubě, mikrovlnce nebo na toustovači. Při použití mikrovlnné trouby ale dejte pozor, abyste tam pečivo nenechali příliš dlouho, bylo by tvrdé, případně by se mohlo dokonce zprostředka začít pálit.

Co se dá udělat ze starých rohlíků

Rohlíky, které už jsou suché na padrť, můžeme jednoduše nastrouhat na domácí strouhanku. Ta se hodí nejen k obalování řízků, ale třeba i jako křupavá posypka na vařený chřest nebo jako součást drobenky na výtečný rebarborový koláč.

Jak rozmrazit pečivo z mrazáku

Nejčastějším je nechat ho přirozeně rozmrazit při pokojové teplotě. Počítejte však přibližně s třemi hodinami. Druhou rozšířenou možností je rozmrazování v mikrovlnné troubě. Tato metoda však má také poměrně hodně odpůrců, kteří polemizují o škodlivosti mikrovlnného záření.

Jak se peče mražené pečivo

Horkovzdušnou troubu nechte vyhřát na 200°C. Staré pečivo postříkejte vodou z rozprašovače a umístěte jej do předehřáté trouby na plech vyložený pečícím papírem. Pečte přibližně 5 minut. Pokud chcete v troubě rozpéct bochník chleba, pak předehřejte troubu na 350°C.