Jakou svítilnu na kolo?

Jaké koupit světlo na kolo

Při výběru světla na kolo se nejprve rozhodněte, zda jeho účelem je, abyste viděli za tmy, nebo abyste byli lépe vidět. V prvním případě sáhněte po vysoce svítivém světle, v druhém postačí bezpečnostní světlo, neboli blikačka. Dále si všímejte jak je vyřešeno napájení energií a také jak a kam je možné světlo upevnit.
ArchivPodobné

Jakou blikačku na kolo

Velmi orientačně lze říci, že blikačky mají svítivost do 100 lm a světla pro noční ježdění v terénu by měla mít alespoň 300 lm. Logicky platí, že čím více lumenů, tím více světla. Se svítivostí úzce souvisí tvar světelného kuželu, který světlo produkuje.

Jak připevnit světlo na kolo

Způsob uchycení

Většina předních světel se připevňuje na řídítka. U blikaček se většinou první i každá další montáž obejde bez nářadí. Světlo na řídítka připevníte jednoduše pomocí silikonového upínacího poutka. Stejným způsobem je řešeno uchycení zadních blikaček.
Archiv

Jakou čelovku na kolo

I tady můžeme doporučit další možnosti Fenix E18R, Fenix E12, Fenix E15, Fenix LD12 a podobné modely. Velice populární je v tomto směru také čelovka Fenix HM61R Amber. Její reflektor se dá snadno vyjmout z držáku na popruhu kolem hlavy a pomocí Twofish Bikeblock, nebo Twofish Lockblocks upevnit na řídítka.
Archiv

Jak osvětlit kolo

Světelný kužel / rozptyl světla

Do večerního města a na cyklostezku bohatě postačí přední světlomet s úzkým a dlouhým kuželem světla. Naopak široká světla s širším rozptylem jsou skvělou volbou na noční dobrodružství v lese, kdy se hodí i periferní vidění pro lepší přehled o situaci a terénu.

Jak spravne vybrat čelovku

Na běžné aktivity jako pobyt na chatě, svícení okolo domu, venčení, večerní procházka parkem, vám bohatě postačí dosvit 50 metrů. Pro náročnější aktivity – cyklistika, běh, běžkaření atd., volte čelovku s vyšším dosvitem. Většinou je možné dosvit díky více režimům svícení v průběhu aktivity upravovat.

Jak vybrat kvalitní čelovku

Kvalitní čelovka by měla umožňovat přepínat do více režimů svícení, důležitá je také dostatečná odolnost a krytí. Aby měla svítilna alespoň přiměřenou výdrž, kupte model, který disponuje alespoň tužkovými bateriemi. Větší výdrž vám pak umožní lithiové baterie nebo akumulátory.

Jak dlouho se nabíjí čelovka

USB nabíjení: 2 – 3 h.

Jakou čelovku na práci

Kvalitní čelovka by měla umožňovat přepínat do více režimů svícení, důležitá je také dostatečná odolnost a krytí. Aby měla svítilna alespoň přiměřenou výdrž, kupte model, který disponuje alespoň tužkovými bateriemi. Větší výdrž vám pak umožní lithiové baterie nebo akumulátory.

Jak se nabíjí svítící čepice

LED čelovka disponuje 4×45 lm a lze ji jednoduše dobíjet přes USB vstup. LED čelovka svítí ve třech režimech na 100%, 75% a 50%. Doba, po kterou můžete nechat LED čelovku svítit je až 4 hodiny . Čepice je vhodná pro snadné přisvícení ve tmě, při sportu, večerních procházkách či výletech.