Jakou zvolit fasádu?

Jakou barvu zvolit na fasádu

Obecně se doporučuje používat fasádní nátěry u minerálních, silikonových a silikátových omítek s hodnotami do 30 a do 25 u omítek z umělých pryskyřic. Chcete-li na fasádě použít tmavší odstíny, které tyto hodnoty překračují, využijte je pouze jako dekorační prvek.
Archiv

Jakou zvolit omítku na fasádu

Pro omítání zateplení fasády doporučujeme zvolit tenkovrstvou pastovitou omítku. Dle požadovaných vlastností a cenových možností zvolte akrylátovou, silikátovou, silikonovou nebo speciální omítku. Vyrábí se v různých zrnitostech. Pro použití na zateplení musí být minimální zrnitost 1,5 mm.

Jakou fasádní barvu na štuk

Akrylátové fasádní barvy

Dále se dají použít na omítky, štuky, beton, pórobeton, dřevo, dřevovláknité a dřevotřískové desky a podobné materiály. Vhodné jsou i na sanační omítky a zateplovací systémy.

Jakou fasádu k červené střeše

Pokud jste vsadili na dřevěný dekor a klasickou červenou střechu, sáhněte po přírodní hnědé, žluté, okrové nebo bílé barvě a podobných tónech. K modernějším prvkům, šedým oknům a tmavší střeše se hodí i hravější barvy jako zelená, fialová, červená nebo oranžová.
Archiv

Jaký je rozdíl mezi silikonovou a Silikátovou omítkou

Silikátová omítka je spojena draselným sklem, a proto má vynikající paropropustnost. Má sice horší pružnost a vodoodpudivost, ale je přirozeně odolná proti plísním. Silikonová omítka má lepší vlastnosti z hlediska vodoodpudivosti, pružnosti i prodyšnosti.

Jak obarvit fasádu

První nátěr provádíme barvou na fasádu, kterou naředíme max. 10 % vody. Krycí nátěr se již neředí a nanášíme jej nejprve podélně, pak příčně a poté znovu podélně. Jednotlivé tahy válečkem by se měly spojit za vlhka, abychom docílili co nejvyššího krytí.

Jak dlouho schne fasádní omítka

Doba schnutí / vrstva: Při 200C a 65% relativní vlhkosti vzduchu je omítka po 24 hodinách povrchově suchá. Proschlá je po 2 až 3 dnech.

Jak se Barvi fasada

PENETRAČNÍ NÁTĚR

Hrubší a členitější fasády vyžadují při penetrování i tupování štětkou s řidším roztokem – tzv. hloubkovou penetraci. Cílem je dostat penetraci do všech záhybů, zkrátka do hloubky. Penetrace na staré fasádě vytvoří ochranný film a také tuto starou fasádu zpevní, což je její nejdůležitější úkol.

Jakou zvolit barvu střechy

Vaše střecha absorbuje teplo ze slunce a přenáší je do vašeho domu. Světlejší barvy odrážejí světlo lépe než tmavé barvy, takže když zvolíte o několik odstínů světlejší barvu při výběru střechy, můžete tím pomoci udržet dům chladnější. Nemusíte však vybírat bezhlavě a zvolit si bílou střechu.

Jak přetřít fasádu

Silně savé podklady (voda se ihned vsakuje) přetřeme nejprve penetračním nátěrem. Podkladová barva se musí nanášet v hojné vrstvě plochým štětcem či širokou hranatou štětkou. Nejprve natíráme všechny vnitřní i vnější rohy. Veškeré výstupky a architektonické detaily lze barevně odlišit a tím fasádu celkově zvýraznit.

Co je pastovitá omítka

AKRYLÁTOVÁ , DISPERZNÍ PASTOVITÁ OMÍTKA

Probarvená omítka, jejíž základ tvoří vodná disperze styren akrylátového kopolymeru nebo vodní disperze syntetického polymeru. Tyto disperze jsou dobře ředitelné vodou a dobře mísitelné s anorganickými plnidly a pigmenty. Lze je míchat do sytých a tmavých odstínů.

Jak na fasádní omítku

Pokud fasádní omítku aplikujete klasicky hladítkem, nanášejte ji jedním tahem bez přerušování. V opačném případě byste měli povrch nejednotný. Pro natažení základní vrstvy se vždy používá hladítko nerezové. Nanesenou omítku zarovnejte stržením přebytečné vrstvy a důkladně vyhlaďte.

Kdy penetrovat před fasádou

Penetrace se provádí po vyzrání základní vrstvy minimálně však po 5 dnech. Podkladní nátěr se nanáší válečkem nebo štětcem. Následná povrchová úprava se provádí po zaschnutí penetračního nátěru dle místních klimatických podmínek, minimálně však po 12 ti hodinách.

Kdy je vhodné dělat fasádu

„Nejvhodnějším obdobím pro zateplení jakéhokoli objektu jsou měsíce, kdy teploty neklesnou pod 5 °C a nepřekročí hodnotu 30 °C. Velká vedra nejsou pro zateplování ideální, neboť vám bude materiál při nanášení fasády zasychat naopak příliš rychle,“ radí Pavel Zemene, předseda Sdružení EPS ČR.

Jak dlouho zraje fasada

Například fasádní omítka zraje přibližně 7 dní, nalepený obklad pak 7 až 14 dní v závislosti na teplotě. Problematické jsou zejména noční teploty, které po dobu zrání materiálu nesmí klesnou pod 1 °C. Jinak je tomu v případě suché výstavby, kterou lze provádět v podstatě za jakéhokoliv počasí.

Čím natřít starou fasádu

Na opravu fasády použijte speciální fasádní nátěr s vláknem, který zabezpečí vyztužení mikropraskliny, aby do ní už nevnikaly zárodky řasy, prach ani voda.

Čím natřít střešní tašky

ETERNAL na střechy je určen k údržbě střešní krytiny z vláknocementu, betonových a neglazovaných pálených střešních tašek a dřevěných šindelů na střechách se sklonem minimálně 10°. Je vhodný také k nátěrům asfaltových krytin.

Jakou barvu střešní krytiny

Volbou barvy střešní krytiny neřešíme jen estetické hledisko. Její barva totiž může výrazně ovlivnit i teplotu podkrovních prostor v letních měsících. Zatímco světlejší krytina se tolik na slunci nezahřívá, tmavší krytina pohlcuje teplo.

Kdy natírat fasádu

Hlavními vlastnostmi kvalitní nátěrové hmoty jsou prodyšnost a stálobarevnost nátěru. Fasády je vhodné natírat za teplejšího počasí, kdy nátěr dobře zasychá. Neměla by se však natírat strana domu, na kterou právě svítí slunce, aby nedošlo k popraskání barvy. Nátěr fasády též není vhodný za deště.

Jak dlouho trvá fasáda

Zateplení trvá podle složitosti zakázky cca 2-3 týdny, resp. 10 pracovních dní v závislosti na klimatických podmínkách.

Jak natřít starou fasádu

Zpočátku „ořezáváme“, jak říkají řemeslníci, kolem okrajů štětcem a pak, nejlépe štětkou, pokračujeme na ostatních plochách. Druhý nátěr se doporučuje nanášet válečkem. Pomocí válečku docílíme s barvou BARLET celistvého vzhledu fasády bez nepravidelností.

Jak spravne tocit fasádu

Pokud fasádní omítku aplikujete klasicky hladítkem, nanášejte ji jedním tahem bez přerušování. V opačném případě byste měli povrch nejednotný. Pro natažení základní vrstvy se vždy používá hladítko nerezové. Nanesenou omítku zarovnejte stržením přebytečné vrstvy a důkladně vyhlaďte.

Jakou fasádu na starý dům

Na starý dům se dobře uplatní izolace z dřevovláknitých desek, foukané drcené celulózy, minerální vlny nebo ekopanely z lisované slámy. Polystyrénové desky nejsou vhodným řešením. Kontaktní zateplení se však může aplikovat pouze na dokonale vysušený a stabilizovaný objekt.

Jakou barvu na střechu

Polyuretanová barva

Polyuretanové barvy jsou již dost vhodným řešením pro nátěr střechy. Střecha opatřena polyuretanovou barvu má podstatně delší životnost a udrží si lesk, než při nátěru syntetickou barvou.

Jak čistit střechu

Střechu očistíme a umyjeme, úplně bez chemie, pouze za pomoci tlaku a horké vody. Odstraníme mechy, lišejníky, výkvěty, saze a další nečistoty, které jí velmi škodí. Vaše střecha bude vypadat zase jako nová.