Jak dlouho PECT kokosovou mouku?

Jak pracovat s kokosovou moukou

Kokosová mouka se dá využít při přípravě slaných i sladkých pokrmů, při vaření, pečení, smažení. Dají se z ní připravit lahodné kaše, lívance, palačinky, wafle, cookies, chipsy, brownies, koláče, banana bread. Přidat ji můžete i do smoothies, do omáčky (curry), do polévky.
Archiv

Jak se peče z kokosové mouky

Užití kokosové mouky je ideální například v případě moučníků. Pokud ovšem v receptu zaměníte bílou mouku za mouku kokosovou, počítejte s tím, že moučník bude méně nadýchanější a vláčnější. Z toho důvodu se kokosová mouka hodí spíše pro pečení cookies, muffinů, palačinek, sušenek nebo cukroví.
Archiv

Jak nahradit hladkou mouku kokosovou

Je-li v receptu 1 hrnek pšeničné mouky, použijte jen 1/3-1/4 hrnku kokosové mouky. Jelikož kokosová mouka hodně saje, budete při pečení potřebovat spoustu vajec a tekutiny (nebo ovocné pyré, rozmačkané ovoce či nastrouhanou zeleninu).
Archiv

Jak chutná kokosová mouka

Kokosová mouka je bohatým zdrojem bílkovin i vlákniny a navíc je přirozeně bezlepková. Její chuť i vůně je lehce nasládlá. Kokosovou moku můžete použít jako alternativu běžné pšeničné mouky, ale lze také zkombinovat s jakoukoliv jinou moukou.

Jak si udělat doma kokosovou mouku

Navíc základní surovina pro její výrobu, neboli strouhaný kokos, je u nás přeci jen dostupnější než hotová mouka. Dvě stě gramů kokosu zalijeme litrem a dvěma deci vody. Necháme bobtnat do druhého dne. Směs ohřejeme, ale nevaříme a následně dohladka rozmixujeme.

Jak rozmixovat kokos

Kokos rozmixujte společně s teplou vodou v poměru 1:1,5 – na nejvyšší otáčky, to aby se uvolnil tuk z kokosu. Vše rozmixujte ve výkonném mixéru na jemno. Pokud byste použili studenou vodu, tak se tuk tak neuvolní.

Jak udělat kokosovou moučku

Navíc základní surovina pro její výrobu, neboli strouhaný kokos, je u nás přeci jen dostupnější než hotová mouka. Dvě stě gramů kokosu zalijeme litrem a dvěma deci vody. Necháme bobtnat do druhého dne. Směs ohřejeme, ale nevaříme a následně dohladka rozmixujeme.

Co se dá udělat z kokosového mléka

Typické je pro omáčky s curry pastou, do polévek, dhálů ale také dezertů či nápojů.Hustý kokosový jogurt.Fazolové karí s lilkem.Krémové žampiónové rizoto.Thajská rajčatová polévka.Rychlá curry omáčka se seitanem.Dýňová polévka s kokosovým mlékem.Kari z černé čočky.

Která mouka je nejzdravější

Celozrnná mouka je výživnější nejen pro svaly. Celozrnná mouka je vysokovymletá obilná mouka, to znamená, že se mele z celého zrna včetně obalu a klíčku. Je proto biologicky a nutričně mnohem bohatší, což s sebou nese výhody nejen pro lepší zdraví, ale i ztrátu tuku a nabírání svalů.

Čím nahradit mouku při hubnutí

Žitný chléb – Nejobvyklejší náhradou pšenice je žitná mouka. Žitný chléb má výraznější chuť, tmavší barvu a vyšší obsah vlákniny než běžné bílé pečivo. Poměrně rychle zasytí a obsahuje fenolové sloučeniny, které zpomalují uvolňování cukru a inzulínu do krve. Doporučuje se proto zejména při hubnutí.

Kde koupit kokosovou mouku

Tesco Bio kokosová mouka 500g – Tesco Potraviny.

Jak si doma udělat kokosové mléko

Postup je stejný jako v případě jiných rostlinných mlék s tím rozdílem, že kokos nemusíte předem namáčet. Stačí dát do mixéru spolu s vodou a mixovat, dokud se na hladině a po stěnách nevytvoří tužší kokosová “smetana”. Rozmixovaný kokos pak procedíte nejprve přes cedník a poté přes plátýnko.

Jak udělat kokosovou smetanu

Jak připravit domácí rostlinnou smetanu

Vločky i kokos nasypeme do mixéru. Zalijeme hrnkem horké vody. Vše rozmixujeme do hladké hmoty. Nalijeme do jemného sítka a přecedíme (hustou hmotu použijeme třeba do kaše nebo na dezert).

Jak dlouho vařit kokosové mléko

Hned je zalijeme kokosovým mlékem, vodou, přivedeme k varu, stáhneme výkon a necháme 10 minut povařit.

Jak rozpustit kokosové mléko

Ohřejte vodu s kokosem tak, aby byla opravdu hodně teplá – já používám Thermomix a ohřívám na 80 °C. Tento krok je důležitý, protože při vyšší teplotě se z kokosu lépe uvolní tuk a krásně mléko zahustí. Pokud ohříváte v hrnci, voda by měla být horká (ale ne úplně vařící).

Proč nejíst mouku

Nebo že jíte přes den málo a odpoledne si cestou domů koupíte croissant. Potraviny z bílé mouky rozhodně zdravé nejsou. Příčinou je vysoký glykemický index těchto potravin a pokud jich sníte více v jeden moment, tak také vysoká glykemická nálož, která způsobí, že vám příliš vyskočí hladina krevního cukru po jídle.

Jaká mouka při hubnutí

Mezi mouky s největším obsahem bílkovin patří jednoznačně špaldová celozrnná a také žitná. Žitná mouka má také nižší glykemický index, což znamená, že nezvyšuje hladinu krevného cukru, a proto je vhodná také při hubnutí nebo diabetu.

Která mouka je zdravější

Celozrnná mouka je výživnější nejen pro svaly. Celozrnná mouka je vysokovymletá obilná mouka, to znamená, že se mele z celého zrna včetně obalu a klíčku. Je proto biologicky a nutričně mnohem bohatší, což s sebou nese výhody nejen pro lepší zdraví, ale i ztrátu tuku a nabírání svalů.

Která mouka má nejméně kalorií

Porovnání nutričních hodnot jednotlivých mouk

Nutriční hodnoty Kalorie bílkoviny
PŠENIČNÁ MOUKA 340 kcal 13 g
ŠPALDOVÁ MOUKA 345 kcal 17 g
ŽITNÁ MOUKA 347 g 11 g
OVESNÁ MOUKA 404 kcal 15 g

Co je Kokosova moucka

Kokosová mouka nebo moučka se vyrábí z kokosové dužiny, která se po vysušení a vylisování najemno rozemele. Kokosovou moukou lze klasickou pšeničnou mouku v některých receptech zcela nahradit – muffiny, zákusky a palačinky.

Jak dlouho se vaří kokosové mléko

Hned je zalijeme kokosovým mlékem, vodou, přivedeme k varu, stáhneme výkon a necháme 10 minut povařit.

Jak poznám že je kokosové mléko zkažené

Důležitá je chuť a vůně. Pokud kokos lehce kosově voní a chutná sladce, je v pořádku. Jakmile chutná kysele, jedná se zkažený kokos.

Jak udělat veganskou smetanu

POSTUPKešu oříšky namočte několik hodin předem do vody (ideálně přes noc). Vodu slijte a kešu přendejte do mixéru.Zalijte vodou, přidejte citrónovou šťávu, lahůdkové droždí, sůl a mixujte tak dlouho, až vznikne hladká a jemná smetana.Použijte rovnou nebo přendejte do sklenice a uchovávejte v lednici.

Jak spotřebovat kokosové mléko

Kokosové mléko je možné přidat do palačinek, sladkých nádivek nebo klasické bublaniny. V receptech jím zpravidla můžete nahradit klasické kravské mléko v poměru 1: 1. Pozor, kokosové mléko v plechovce je výrazně hustší. V případě potřeby je proto možné přidat i trošku vody, aby mléko získalo řidší konzistenci.

Na co se používá kokosové mléko

Kokosové mléko můžete snadno využít jako alternativu živočišného mléka. Je tak vhodné pro vegany, pro lidi s intolerancí mléčných produktů a pro všechny, kteří milují kokos. Nejenže je kokosové mléko jednou z hlavních přísad asijských jídel, ale vynikající jsou z něho i zmrzliny, smoothies, kaše, polévky i omáčky.