Jak používat kokosové mléko?

Co se dá udělat z kokosového mléka

Typické je pro omáčky s curry pastou, do polévek, dhálů ale také dezertů či nápojů.Hustý kokosový jogurt.Fazolové karí s lilkem.Krémové žampiónové rizoto.Thajská rajčatová polévka.Rychlá curry omáčka se seitanem.Dýňová polévka s kokosovým mlékem.Kari z černé čočky.
Archiv

Jak dlouho vydrží kokosové mléko

Domácí kokosové mléko by mělo být skladováno v lednici, kde vydrží asi 3 až 4 dny.
Archiv

Jak rozpustit kokosové mléko

Ohřejte vodu s kokosem tak, aby byla opravdu hodně teplá – já používám Thermomix a ohřívám na 80 °C. Tento krok je důležitý, protože při vyšší teplotě se z kokosu lépe uvolní tuk a krásně mléko zahustí. Pokud ohříváte v hrnci, voda by měla být horká (ale ne úplně vařící).
Archiv

Jak je zdravé kokosové mléko

Díky vysokému obsahu zmiňovaného manganu (44 % denní doporučené dávky ve 100 ml mléka) dokáže kokosové mléko pomoct s udržováním optimální hladiny cukru v krvi. Hovoří se také o schopnosti mírnit záněty kloubů (artritidu) a ulevovat od bolesti. Vláknina zase přispívá k dobrému trávení i navození pocitu sytosti.

Jak dlouho vydrží kokosové mléko v plechovce

V lednici vám otevřené kokosové mléko vydrží 5–7 dní. Pokud víte, že ho do té doby nespotřebujete, můžete přebytky jednoduše zmrazit a prodloužit tak jeho trvanlivost. Mléko zamrazte ve formičkách na ledové kostky a ty pak sesypte do zipového sáčku a popište.

Jak chutná kokosové mléko

Kokosová voda je čirá tekutina, která se získává z jader mladých kokosových ořechů. Mladé kokosové ořechy mají zelenou skořápku a uvnitř neobsahují ještě známou bílou dužinu ale tekutinu – kokosovou vodu. Kokosová voda má příjemnou nasládlou ořechovou chuť a obsahuje vitamíny, minerály a aminokyseliny.

Jak poznat zkažené kokosové mléko

Důležitá je chuť a vůně. Pokud kokos lehce kosově voní a chutná sladce, je v pořádku. Jakmile chutná kysele, jedná se zkažený kokos.

Jakou konzistenci má kokosové mléko

Kokosové mléko je výbornou volbou, pokud netoužíte po mléku živočišném. Má krémovou konzistenci, příjemnou kokosovou chuť i aroma, dodá vám spoustu energie, vitamíny i minerály.

Jak je tucne kokosové mléko

Kokosové mléko je potravinou s vysokou energetickou hodnotou. Více než 90 % jeho energetické hodnoty pochází z tuku. Jedná se z velké části o nasycené tuky, většinou MCT tuky (mastné kyseliny se středně krátkým řetězcem). Existují určité důkazy o tom, že kokosový tuk může podpořit hubnutí.

Jak tučné je kokosové mléko

Kokosové mléko je hustá tekutina, která se vyrábí z namleté dužiny kokosového ořechu smíchané s horkou vodou. Díky louhování se z dužiny dostane kokosový olej, kvůli kterému je kokosové mléko tučné. Obsah tuku dosahuje obvykle 25%, ale existují i tučnější a méně tučné varianty. Chuťově je podobné mléku, lehce sladké.

Jak dlouho vařit kokosové mléko

Hned je zalijeme kokosovým mlékem, vodou, přivedeme k varu, stáhneme výkon a necháme 10 minut povařit.

Jak vypadá zkažený kokos

Náš tip: Otevřený kokos spotřebujte co nejdříve, rychle se totiž kazí. A to i když z něj jenom vypustíte šťávu, ale necháte ho vcelku. Že je zkažený poznáte podle nakyslého zápachu a změny barvy dužiny z bílé na nahnědlou nebo nažloutlou.

Jak poznat zralý kokos

Jak poznat zralý kokos Zralý kokos má hnědou skořápku. Pokud s ním zatřesete a uslyšíte přelévat v něm tekutinu – jedná se o mladý kokos s minimem dužiny. Pokud naopak téměř neslyšíte vodu přelévat – jedná se o starší kokos s velkým množstvím dužiny.

Jak dlouho vydrží kokosový ořech

Čerstvé kokosové ořechy mají také delší dobu skladovatelnosti. V chladničce vydrží dva až tři týdny. Nebojte se, že se do ořechu nedostanete. Rozlousknout kokos není tak těžké, pokud víte, jak na to.

Na co je dobrý kokos

Kokos je významným zdrojem vápníku, vlákniny, obsahuje hojně bílkovin, které jsou důležité nejen pro posílení svalů, ale zejména činnosti mozku. Je v něm řada minerálních látek a vitamínů – železo, draslík, fosfor, sodík, zinek, měď, mangan a vitamíny B skupiny.

Co udělat z kokosového ořechu

Kokosový ořech na 7 způsobů. Úžasné dekorace nebo šperky ze skořápek, které vyrobíte sami!Květináč Úžasně vypadá závěsný květináček na drobnou pokojovku nebo sukulent.Svícen. Kokosová skořápka může být i efektním svícnem, resp.Miska na drobnosti.Poháry či hrnky.Mýdlenka.Hodiny.Šperky.

Jak zpracovat kokosový ořech

Nožem lehce odřízněte hnědou část a můžete ji rovnou jíst nebo ji dále zpracovávat. Nastrouhat a čerstvou použít na pečení nebo škrabkou udělat hoblinky a ty usušit. Skvělé jsou malé čerstvé kousky například v pudingu apod. Z čerstvého kokosu můžete také udělat kokosové mléko.

Jakou barvu má kokosové mléko

Kokos přivezl do Evropy už Vasco da Gama, přesto si s kokosovým mlékem málokdo z nás umí poradit. Dobré kokosové mléko má čistě bílou barvu, je chuťově výrazné, mírně nasládlé a nezanechává nepříjemnou pachuť.

Jak se dělá kokosové mléko

Postup je stejný, jako při výrobě mandlového či ovesného mléka. Úplně jednoduše rozmixujete pomocí blenderu dužinu, ať už čerstvou nebo strouhaný sušený kokos spolu s vodou do hladka a pak přecedíte přes plátýnko. V lednici takto vydrží několik dní.

Jak vyrobit krmítko z kokosového ořechu

Nejdříve rozříznete kokosový ořech pilkou zhruba v polovině a vyberete dužinu. Do jedné poloviny skořápky vyříznete obdélníkový otvor. Poté do obou půlek kokosu vyvrtáte vrtačkou dírky, jimiž křížovým stehem provlíknete provázek. Nyní ještě provrtáte otvor na zavěšení, kterým také protáhnete provázek.

Co je uvnitř kokosového ořechu

Kokosový ořech má tvrdou skořápku a uvnitř se nachází bílá dužina a kokosová voda. Bílá dužina kokosu obsahuje 60 % tuku, 20 % sacharidů, 8 % proteinů a 6 % vody.

Čím natřít krmítko

Asi mohou být použitelné silikonové nátěrové hmoty, bezbarvý lak "Laksilů nebo email "Bisil", které jsou schváleny i pro přímý styk s pitnou vodou. Zápach po rozpouštědlech po aplikaci v průběhu zasychání a protvrdání vyvětrá.

Jak vyrobit krmítko z kokosu

Krmítko z kokosu

Kokosový ořech rozdělte na dvě části a vydlabejte je. Na obou půlkách si připravte dírky a protáhněte jimi provázky. Provázky zvolte dostatečně dlouhé, aby se na krmítko ptáčci bez problému vešli. V horní půlce nezapomeňte vyvrtat díru, kterou protáhnete provázek, za který bude krmítko viset.

Jak vyrobit krmítko

Nejjednodušším způsobem, jak vyrobit krmítko, je použít PET láhev, kterou najde doma každý.Přibližně 5 cm od dna láhve vyřízněte otvor cca 8 cm vysoký a 6 cm široký.Okraje otvoru přelepte lepicí páskou nebo opalte svíčkou, aby se o ně ptáci nezranili.Za hrdlo uvažte provázek a krmítko naplňte zrníčky.

Jak udělat budku

Jak postavit dřevěnou budkuDno musí být vsunuté mezi boční stěny.Budka musí být otevíratelná, aby se dala čistit.Na budce nesmí být bidélko.Střecha budky musí přesahovat stěnu s vletovým otvorem o 5–7 cm a ostatní stěny o 1–2 cm.Budku můžete opatřit impregnačním nátěrem, který zvýší životnost budky.