Kdo má svátek 13 1?

Co se dělá v lednu

V České republice se od roku 2001 slaví 1. leden jako Den obnovy samostatného českého státu a je státním svátkem. Na leden připadají také dva významné dny: Den památky Jana Palacha (16. ledna) a Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti v rámci Mezinárodního dne památky obětí holocaustu (27.

Co to jsou jmeniny

Jmeniny nebo také (jmenný) svátek je zvyk oslavovat den zasvěcený svatému nebo blahoslavenému z církevního kalendáře nebo jiný den, k němuž je nějakou autoritou připsáno oslavencovo rodné jméno.

Kdo má 13 července svátek

den roku podle gregoriánského kalendáře (195. v přestupném roce). Do konce roku zbývá 171 dní. Svátek má Markéta.

Kdo má svátek leden

V lednu slaví svátek Karina, Radomil, Radmila, Diana, Dalimil, Kašpar, Melichar, Baltazar, Vilma, Čestmír, Vladan, Břetislav, Bohdana, Pravoslav, Edita, Radovan, Alice, Ctirad, Drahoslav, Vladislav, Vladislava, Doubravka, Sebastián, Ilona, Běla, Slavomíra, Slavomír, Zdeněk, Milena, Miloš, Zora, Ingrid, Otýlie, Zdislava …
Archiv

Co je za den 4 ledna

1. ledna – Den obnovy samostatného českého státu (Od roku 1993 již nejsme Československo, ale máme samostatný český stát.) 4. ledna – Světový den Braillova písma (Jde o speciální druh písma, respektive systém psaní, určený pro nevidomé, slabozraké a lidi se zbytky zraku.

Jaký je nejkratší měsíc

Jak všichni víme, únor je nejkratším měsícem v roce. Má pouze 28 dní, na přestupný rok mu sice jeden den přibude, ale ani tak se svými 29 dny nedosáhne na své bratry, pořád mu den schází.

Jak se anglicky řekne svátek

svátek

pohyblivý pohyblivý svátek movable feast
státní státní svátek ( BrE ) bank holiday , ( AmE ) public holiday , ( mimo Británii a USA též ) national holiday
holiday ( BrE ) bank holiday státní svátek ( den volna )
holiday national holiday státní / národní svátek
movable movable feast pohyblivý svátek

Kdo určuje jména v kalendáři

Po roce 1989 neexistují pro vydávání kalendářů žádné předpisy a různí vydavatelé mohou při dosazování jmen postupovat podle svých vlastních záměrů. Většina vydavatelů používá civilní občanský kalendář z počátku 90.

Co se stalo 13 června

1625 – Anglický král Karel I. Stuart si bere v Canterbury francouzskou katolickou princeznu Henriettu Marii. 1774 – Rhode Island se stal první britskou kolonií v Severní Americe, jež zakázala dovoz otroků. 1878 – Započal Berlínský kongres, který řešil uspořádání na Balkáně po Rusko-turecké válce.

Který je dnes den

Kolikátý je dnešní den v roce: 189. Zjistit, jaký den v týdnu bylo určité datum. Dnešní den 8.7. je stejně daleko od zimního slunovratu, jako den: 5.6.

Kdy má svátek tím

Tim slaví svátek 24.1. a v roce 2023 to bude Úterý. V české republice toto jméno užívá 148 lidí a jedná se o 819 nejpoužívanější jméno.

Kdo má svátek 12 ledna

leden je 12. den roku podle gregoriánského kalendáře. Do konce roku zbývá 353 dní (354 v přestupném roce). Svátek má Pravoslav.

Co se stalo 51

1914 – Ford Motor Company v USA zavedl osmihodinovou pracovní dobu. 1919 – Do Minsku vstoupila Rudá armáda a běloruská vláda odešla do exilu; konec nezávislosti Běloruska. 1933 – V San Franciscu byla zahájena stavba Golden Gate Bridge. 1949 – Americký prezident Harry S.

Čím je významný 20 březen

Už je to tady! Přichází jarní rovnodennost, což je okamžik, kdy Slunce při svém zdánlivém ročním pohybu protíná světový rovník – přechází z jižní polokoule na severní! Letos začíná astronomické jaro (Jarní rovnodennost) opět 20. března, a to ve večerních hodinách, přesně ve 22:24 hodin.

Co se stalo 1 února

1793 – Francie vyhlásila válku Anglii a Nizozemí. 1796 – Hlavní město Horní Kanady je přesunuto z Newarku do Yorku. Vulkán Mayon na Filipínách zabil více než 1200 lidí. Proběhla v rámci napoleonských válek bitva u La Rothière.

Co to je přestupný rok

Přestupný rok je rokem, ve kterém je 366 dní namísto obvyklých 365 dní. Rok je doba, za kterou Země oběhne Slunce – trvá jí to 365 dní 5 hodin 48 minut a 45 sekund (365,242189 dne). Proto se jednou za 4 roky přidá v únoru jeden den navíc. Únor má tedy v přestupném roce 29 dní namísto 28 dní.

Jak se anglicky řekne narozeniny

birthday: Happy birthday!

Co to je Bank Holiday

Bank Holiday je oficielní uzavření bank v zemi. Mimochodem toto jméno je chybné označení svátku. Podle pracovní smlouvy se svátek týká i jiných pracovišť. Jméno Bank Holiday pochází z Bank Holiday Aktu, kdy byly vládou oficielně uznány dny volna v zemi.

Jaké jméno je nejméně používané

Vítězstvím v pomyslném žebříčku minimálně používaných jmen se pyšní již zmiňovaný Augustýn. Jak vyplývá ze statistiky Ministerstva vnitra, nositelů tohoto jména u nás žije jen 8. Následují Bonifácové (19), Apoleny (27), Havlové (28) a Saskie (39).

Jaké jméno se hodí k příjmení

Je lepší, když se poslední písmeno ve jméně liší od prvního písmene příjmení, jinak je kombinace až moc krkolomná. Vyhněte se proto jménům, jako je například Patrik Kraus nebo Tomáš Šváb. Náš tip: Zaměřte se nejen na poslední písmeno, ale také na první: ohlídáte si tím iniciály, které dítko jménem získá.

Co se stalo 14 června

Události1642 – Třicetiletá válka: Město Olomouc se vzdalo Švédům.1894 – Při důlním neštěstí na Dole Františka v Karviné zahynulo 235 lidí.1931 – Premiéra operetní revue Trampské milování Eduarda Ingriše v Praze se slavnou písní Temně hučí Niagara.1945 – V Brně vzniklo nové Svobodné divadlo.

Kdy je Mezinárodní den sexu

Ústí nad Labem – 6.9. … mezinárodní den sexu,… | Facebook.

Kdy je Objímací den 2023

Pevné

Datum Název Vyhlášen (od)kdy
21. leden Mezinárodní den objímání
23. leden Den koláčů
24. leden Mezinárodní den vzdělání 2019
26. leden Mezinárodní den celníků 1953

Co znamená jméno Timothy

Timotej nebo též Timoteus je mužské jméno řeckého původu. Jeho původní řecký tvar, Timotheos, přešel do latiny jako Timotheus. Skládá se ze slov „timan“, oslavovat, a „theos“ tj. Bůh.

Co je za svátek v dubnu

V dubnu slaví svátek Hugo, Erika, Richard, Ivana, Mirka, Miroslava, Vendula, Venuše, Heřman, Hermína, Ema, Dušan, Darja, Izabela, Julius, Aleš, Vincenc, Anastázie, Irena, Rudolf, Valérie, Rostislava, Marcela, Alexandra, Evženie, Vojtěch, Jiří, Marek, Oto, Jaroslav, Vlastislav, Robert, Blahoslav.