Kam dát morče kdyz ho nechci?

Kam umístit morče

Ubikace by měla být umístěna na klidném místě, morčata mají jemný sluch a hluk je zatěžuje. Dále by měla být na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Nesmí být umístěna tam, kde bývá průvan a také v blízkosti topení (morčata nemají ráda horko). Při větrání místnosti můžeme klec zakrýt, aby na zvíře nefoukalo.

Co mám dělat když morče nechce jíst

Nejčastěji to může být zánět na zažívacím ústrojí, vnitřní parazité, nebo narušení rovnováhy střevní mikroflóry (změna složení bakterií ve střevě). Proto bych doporučovala znovu navštívit veterináře, aby morče ještě znovu klinicky vyšetřil (prohmatal bříško)a také vyšetřil jeho bobečky, kvůli možným parazitům.

Co dělat když se mě morče boji

Přistupujte klidně, mluvte, na morčata hned nesahejte. Pravidelně je krmte a až se nebudou bát před vámi vylézt z domečku, dejte jim očichat svou ruku. Pozorujte řeč těla. Během pár týdnů by morče mělo být dost klidné, aby se někdy nechalo i zvednout.

Jak zabít morče

Pokud se ale rozhodneme pro usmrcení morčete před jeho grilováním, je třeba vybrat ostrý nůž bez zoubků s čepelí dlouhou 15 – 20 cm. Třemi lehkými tahy pod krkem nařízneme tepny a pak morče pověsíme hlavou dolů a necháme vykrvácet. Stažení z kůže se pak provádí od hlavy dozadu.

Jak dlouho může být doma morče samo

Jak dlouho mohu morče nechat o samotě bez toho, abych mu uškodil Pokud není zbytí, můžete morče nechat doma samotné po 2 dny, pokud bude mít k dispozici dostatek jídla a vody. Není to samozřejmě ideální, ale pokud není jiná možnost, tak to morče zvládne.

Jak dlouho žije morče domácí

5 – 7 letMorče domácí / Délka života

Jak poznám že je morče nemocné

Jaké jsou nejčastější příznaky nemoci u morčeteJe apatické, potrava ani okolí ho nezajímá.Těžce dýchá, můžete slyšet i sípání.Srst je matná, s holými místy nebo stroupky.Pozorujete výtok z nosu nebo očí.Má průjem nebo naopak zácpu.Ubývá na váze.

Proč morčeti vypadává srst

Nedostatek vitamínu C se projeví zhoršením kvality srsti a jejím vypadáváním, krustami na hlavě, především v okolí nozder a očí, zpomalením hojení ran, vznikem krvácenin na kůži a rozvojem dalších infekčních onemocnění. Symetrickým vypadáváním srsti na bocích morčete se projevují ovariální cysty.

Jak udělat morčeti radost

A když chcete morčátku udělat radost, dejte mu nějaké větvičky na hlodání. Můžete mu dát smrk, jablko, hrušku, modřín (malé množství) atd. Pro jistotu toho morčátkům nedávejte moc, i když je povoleno větší množství. Nikdy morčeti nedávejte pečivo, pokud své morče máte rádi.

Jak poznat že se morče boji

Pokud morčátko cvaká zuby, znamená to, že se mu něco nezdá, pravděpodobně se bojí. Nejraději by uteklo, anebo je rozčilené. Cvakáním a skřípáním zubů se morčata také snaží zastrašit protivníka při souboji, odradit soupeře od potyčky. Proto je tento zvuk často slyšet z klecí s více samci, kteří si navzájem vyhrožují.

Co nesmí morče

NIKDY JIM NEPODÁVEJTE: jakékoliv lidské jídlo, mléčné a masné výrobky, suché pečivo (pro obrušování zoubků postačí seno), chleba, rohlíky, piškoty apod. Rozhodně je také nekrmte jakýmkoliv zrním, dokonce ani obilí není vhodné – v žádném případě nepatří do přirozené stravy těchto malých zvířátek.

Jak poznat že je morčeti zima

Jak poznat, že je morčeti chladno Morče sedí skrčené a naježené většinou někde v rožku ubikace. Naježení chlupů mu pomáhá udržet si své teplo, stejně tak omezení pohybu. Celkově se může chovat zpomaleně.

Jak uklidnit morče

Občas si pro uklidnění ze sena ukousne. pokud začne natahovat hlavičku dopředu a zvědavě prozkoumávat klec, můžete jej mírně oslovit. Opakujte stále jeho jméno. když si morče zvykne na váš hlas, přistrčte mu k čumáčku občas jeho oblíbenou pochoutku a přitom na něj mluvte.

Jak ochladit morče

Pokud je přes 29C°je dobré morčata ochladit, ale morče nekoupejte, zapařil by se jim kožíšek! Příklady ochlazování: Mokrý studený ručník přes klec a pustit z dálky ventilátor. Otočný ventilátor v místnosti.

Jak poznat že je morčeti horko

Nebezpečí přehřátí začíná asi při 28 °C a 70% vlhkosti vzduchu. Obzvlášť cestování autem může být velmi nebezpečný. Příznaky: Morče je apatické, lehá si na stranu a přerývavě dýchá.

Co dělá morče v noci

Morčecí zpěv:

Často se objevuje u březích samiček, samiček v říji, ale také i u samců. Také se může jednat o zpěv v stresové situaci . Tento zvuk vydávají morčata nejčastěji v noci (osobní zkušenost – 3. hodiny ráno) a není stále zatím známa přesná příčina.

Jak se mazlit s morčetem

Morče zkuste vzít do ruky.

Jednu ruku mu dejte pod bříško, druhou pod zadeček a opatrně ho zvedněte. Nebo mu také můžete jednu ruku dát kolem ramen a druhou pod zadeček. Morče držte blízko u těla a klidně k němu mluvte. Pokud morče vypadá klidně, můžete si s ním sednout na židli a mazlit se s ním.

Co nedávat morčeti

Nikdy nedáváme morčatům znehodnocenou zeleninu – zapařenou, shnilou či plesnivou. Morčátka jsou citlivá na zažívání, dáváme tedy pozor na kombinaci vodnaté a nadýmavé zeleniny. Vhodná zelenina: Celer, mrkev, petržel, fenykl, čekanka, paprika.

Jak si ochočit morče

Nejlépe zabírá ochočování formou žrádla. Ze začátku mu do misky dejte větší výběr krmiva, abyste získali pojem o tom, co má rádo. Po zjištění, co morčeti nejvíce chutná, mu tuto dobrotu přidržujte v kleci a přitom na něj tiše mluvte. Vyvarujte se přitom trhavých pohybů a hlasitých zvuků.

Jak ochladit morče v létě

Pokud je zvíře přehřáté, je třeba ho ochladit. „Ale opatrně, ne ho hodit do bazénu nebo polít ledovou vodou. Voda by měla být odstátá, vlahá, u citlivějších zvířat přikládáme mokré obklady a postupně teplotu snižujeme.

Jak poznat že má morče radost

Poskakování všemi směry (prostě blbnutí) doprovázené i různými zvuky je projevem naprosté spokojenosti, radosti ze života a dobré nálady. Morče vypadá, jako když mu v hlavičce úplně „přeskočilo“. Takto se projevují nejvíce mláďata, mladší morčata, ale občas i dospěláci.

Jak poznam že je morče spokojene

Vrnění – Pokud vaše morčátko při mazlení vrní, pak je velmi spokojené. Kvíkání – Kvíkání je asi nejčastějším zvukem, který vychází z tlamičky morčátek. Reagují jím totiž na váš příchod, otevírání dveří či šustění pytlíku. Často ho využívají k dožadování se pozornosti nebo krmení.

Kdy od sebe oddelit morčata

Morčata samičího pohlaví pohlavně dospívají již ve věku dvou měsíců a samci ve věku třech měsíců. Proto se doporučuje, aby v novém vrhu byli samci odděleni od samic bezprostředně po odstavu. Ten se provádí ve věku 21 dní anebo po dosažení hmotnosti 180 g (15. –28.

Proč morčata nesmí obilí

Když se řekne vláknina, každého napadne obilí. Nicméně obilná zrna jako hlavní potrava rozhodně nejsou ideální. Velmi často je obsahují sypké krmné směsi. Obilná zrna obsahují velké množství škrobu, který se v těle morčete štěpí na jednoduché cukry, ty mohou způsobit morčeti trávící problémy.

Jak dlouho může být morče samo

Jak dlouho mohu morče nechat o samotě bez toho, abych mu uškodil Pokud není zbytí, můžete morče nechat doma samotné po 2 dny, pokud bude mít k dispozici dostatek jídla a vody. Není to samozřejmě ideální, ale pokud není jiná možnost, tak to morče zvládne.