Jak využít kokosovou mouku?

Jak se peče z kokosové mouky

Užití kokosové mouky je ideální například v případě moučníků. Pokud ovšem v receptu zaměníte bílou mouku za mouku kokosovou, počítejte s tím, že moučník bude méně nadýchanější a vláčnější. Z toho důvodu se kokosová mouka hodí spíše pro pečení cookies, muffinů, palačinek, sušenek nebo cukroví.
Archiv

Jak dlouho se peče Kokosova mouka

Surovina v receptu: kokosová moukaPříprava: 2 hodin.Vaření / pečení: 30 minut.Množství: 6 porcí

Jak chutná kokosová mouka

Kokosová mouka je bohatým zdrojem bílkovin i vlákniny a navíc je přirozeně bezlepková. Její chuť i vůně je lehce nasládlá. Kokosovou moku můžete použít jako alternativu běžné pšeničné mouky, ale lze také zkombinovat s jakoukoliv jinou moukou.

Co je to kokosová moučka

Kokosová mouka nebo moučka se vyrábí z kokosové dužiny, která se po vysušení a vylisování najemno rozemele. Kokosovou moukou lze klasickou pšeničnou mouku v některých receptech zcela nahradit – muffiny, zákusky a palačinky.
Archiv

Co se dá udělat z kokosového mléka

Typické je pro omáčky s curry pastou, do polévek, dhálů ale také dezertů či nápojů.Hustý kokosový jogurt.Fazolové karí s lilkem.Krémové žampiónové rizoto.Thajská rajčatová polévka.Rychlá curry omáčka se seitanem.Dýňová polévka s kokosovým mlékem.Kari z černé čočky.

Jak udělat kokosovou moučku

Navíc základní surovina pro její výrobu, neboli strouhaný kokos, je u nás přeci jen dostupnější než hotová mouka. Dvě stě gramů kokosu zalijeme litrem a dvěma deci vody. Necháme bobtnat do druhého dne. Směs ohřejeme, ale nevaříme a následně dohladka rozmixujeme.

Co se dá udělat z mouky a vody

Na vál nasypeme kopeček hladké mouky se špetkou soli. Do mouky uděláme důlek, přilijeme vodu a vypracujme vláčné těsto. Kousky těsta rozválíme na placky a pečeme na sucho po obou stranách na plotně, pánvi s těžkým dnem nebo na litinovém tálu. Můžeme vyzkoušet i variantu, kdy vodu nahradíme mlékem.

Jak si udělat doma kokosovou mouku

Navíc základní surovina pro její výrobu, neboli strouhaný kokos, je u nás přeci jen dostupnější než hotová mouka. Dvě stě gramů kokosu zalijeme litrem a dvěma deci vody. Necháme bobtnat do druhého dne. Směs ohřejeme, ale nevaříme a následně dohladka rozmixujeme.

Kde koupit kokosovou mouku

Tesco Bio kokosová mouka 500g – Tesco Potraviny.

Jak rozpustit kokosové mléko

Ohřejte vodu s kokosem tak, aby byla opravdu hodně teplá – já používám Thermomix a ohřívám na 80 °C. Tento krok je důležitý, protože při vyšší teplotě se z kokosu lépe uvolní tuk a krásně mléko zahustí. Pokud ohříváte v hrnci, voda by měla být horká (ale ne úplně vařící).

Jak je zdravé kokosové mléko

Díky vysokému obsahu zmiňovaného manganu (44 % denní doporučené dávky ve 100 ml mléka) dokáže kokosové mléko pomoct s udržováním optimální hladiny cukru v krvi. Hovoří se také o schopnosti mírnit záněty kloubů (artritidu) a ulevovat od bolesti. Vláknina zase přispívá k dobrému trávení i navození pocitu sytosti.

Co se peče z hladké mouky

moučníky – hladká mouka4.9 27x. Mazanec z tvarohového těsta.4.8 430x. Perník s marmeládou.4.7 165x. Vánočka od tchyně4.7 441x. Švestkový koláč s drobenkou.4.6 269x. Cuketová buchta se skořicí4.6 80x. Perník z cukety.4.5 111x. Ovocná bublanina 1.4.5 272x. Snadný meruňkový koláč

Co se dělá z hladke mouky

Hladká mouka – na recepty s kratším časem vaření a pečení; např. na: kynutá těsta (koláče, buchty), piškotová těsta, perníčky, vánoční a čajové cukroví, lívance, palačinky, zahušťování (bešamel, jíška).

Jak nahradit kokosovou mouku

Cizrnová mouka

Díky tomu je pro mnoho lidí chutnější náhražkou. S vysoké hladiny bílkovin a starch, cizrnová mouka je hustší než jiná mouka. Budete potřebovat pouze 2x množství cizrnové mouky, abyste nahradili kokosovou mouku v receptu.

Na co se používá kokosové mléko

V různých pokrmech jej lze použít jako náhradu mléka či smetany. Přidává se do omáček či polévek, kterým dodává jemnost a krémovou konzistenci a zároveň je lehce zahustí. Zmírňuje pálivost potravin, které se do asijských pokrmů hojně přidávají. Bez kokosového mléka se neobejde ani tradiční indické kari.

Jak poznat zkažené kokosové mléko

Důležitá je chuť a vůně. Pokud kokos lehce kosově voní a chutná sladce, je v pořádku. Jakmile chutná kysele, jedná se zkažený kokos.

Na co se dá použít kokosové mléko

V různých pokrmech jej lze použít jako náhradu mléka či smetany. Přidává se do omáček či polévek, kterým dodává jemnost a krémovou konzistenci a zároveň je lehce zahustí. Zmírňuje pálivost potravin, které se do asijských pokrmů hojně přidávají. Bez kokosového mléka se neobejde ani tradiční indické kari.

Na co je hladká mouka

Pšeničná mouka hladká světlá (pekařský speciál s označením T530) je vhodná především na přípravu bílého pečiva, listového a lineckého těsta. Mouka je vhodná k přípravě těsta pro moučníky, dále buchet, koláčů, perníků, omelet a palačinek. Hladká mouka se rovněž používá pro přípravu bramboráků a k zahuštění omáček.

Co se stane když použiji hladkou mouku místo polohrubé

Když dáte naopak hladkou místo hrubé, tak pokud s tím recept nepočítá, bude, díky většímu uvolnění lepku, těsto obvykle tužší a gumovější. U těch knedlíků by vyšel asi trochu brok. Ale taky se to samozřejmě dá, jen se to obvykle buď míň hněte, nebo se to trochu nadlehčuje škrobem nebo větším množstvím housky.

Proč se obilí mele na mouku

Kupované mouky obsahují minimum živin

Všechny tyto látky jsou pro nás velmi důležité a prospěšné. Jakmile se ale zrno jednou rozemele, začnou všechny tyto látky postupně oxidovat a ničit se. To se projevuje mimo jiné i na chuti obilí. Právě proto používáme v kuchyni již několik let mlýnek na obilí.

Čím nahradit mouku při hubnutí

Bezlepkové mouky a jejich srovnáníPohankováRýžováKokosováMandlováSójováJáhlováKukuřičnáDalší

Jak pracovat s kokosovým mlékem

Před použitím jej tedy raději protřepejte. Z tohoto mléka se dá také získat kokosový krém, a to jeho zchlazením v ledničce. Kokosové mléko můžete použít jako běžné mlék do ovesných kaší, moučníků, polévek, ale navíc získáte novou a neotřelou chuť.

Jak vypadá zkažený kokos

Náš tip: Otevřený kokos spotřebujte co nejdříve, rychle se totiž kazí. A to i když z něj jenom vypustíte šťávu, ale necháte ho vcelku. Že je zkažený poznáte podle nakyslého zápachu a změny barvy dužiny z bílé na nahnědlou nebo nažloutlou.

Jaká mouka je vhodná na chleba

"Rozhodně bych na pečení chleba nepoužíval obyčejnou mouku, ale vybral bych druh označený jako chlebová," radí Tomáš Konopka, šéf českého mezinárodního kuchařského týmu.

Jak poznat hladkou mouku od polohrubé

Polohrubá mouka má jemnější zrno a hodí se na přípravu sladkého i slaného pečiva. V některých případech ji můžete zaměnit za hladkou mouku. Hladká mouka je nejčastěji používaná mouka s jemným a hladkým zrnem. Její konzistence je sypká a hodí se na pečení, ale také zahušťování.