Co to znamená MagSafe?

Co je MagSafe na iPhone

U podporovaných modelů lze nabíječky a powerbanky MagSafe přiložit k zadní straně iPhonu nebo jeho pouzdra či obalu MagSafe. Magnety je uchytí ve správné poloze pro rychlé bezdrátové nabíjení, takže můžete iPhone držet a používat i během nabíjení.

Co dělá MagSafe

Nabíječka MagSafe je navržena k rychlému a bezpečnému bezdrátovému nabíjení iPhonu. Systém se inteligentně přizpůsobuje aktuálním podmínkám, aby zajistil optimální, rychlé bezdrátové nabíjení iPhonu špičkovým výkonem až 15 W.
Archiv

Jak funguje kryt s MagSafe

Jak bezdrátová nabíječka funguje

Bezdrátová nabíječka MagSafe se pomocí magnetů připojí k iPhonu a zahájí nabíjení. Na spodní straně nabíječky se nachází magnetické kruhy, které se přichytí ke stejným kruhům na telefonu a tím vytvoří pevné spojení mezi nabíječkou a zařízením.
Archiv

Jak pripojit MagSafe

Pozdější přidání peněženky pro iPhone s úchytem MagSafeNasaďte na iPhone peněženku pro iPhone s úchytem MagSafe a podporou služby Najít.V aplikaci Najít klepněte na. , vyberte volbu Přidat příslušenství MagSafe a dále postupujte podle pokynů na displeji.

Který iPhone má bezdrátové nabíjení

Co potřebujete. Potřebujete iPhone 8 nebo novější. iPhone má integrované bezdrátové nabíjení, které funguje snadno a intuitivně. iPhone lze nabíjet na nabíječkách s certifikací Qi, které jsou k dispozici jako doplňky nebo které najdete v některých autech, kavárnách, hotelech, letištích nebo integrované v nábytku.

Jak správně nabíjet nový iPhone

V originálním balení většiny iPhonů dříve býval přiložen adaptér o výkonu 5 W, nyní jej však už nenajdete, jelikož nabíječku k novým telefonům výrobce už nepřikládá. Zákazníci, kteří doma žádnou nemají, si ji tedy musí koupit zvlášť. A možnosti jsou například tyto: 12W USB nabíječka Apple dodávaná k tabletům iPad.

Jak si nabít iPhone bez nabíječky

Chytré telefony nové generace stále více podporují standard bezdrátového nabíjení. V tomto případě pro nabíjení nepotřebujete žádný kabel. Stačí položit telefon na speciální nabíjecí podložku, která bude zařízení napájet. Tuto podložku však bude nutné nosit vždy s sebou.

Jakou bezdrátovou nabíječku pro iPhone

iPhone lze nabíjet na nabíječkách s certifikací Qi, které jsou k dispozici jako doplňky nebo které najdete v některých autech, kavárnách, hotelech, letištích nebo integrované v nábytku. Qi je otevřený univerzální standard vyvinutý organizací Wireless Power Consortium (WPC).

Jak funguje bezdrátová nabíječka

Princip bezdrátového nabíjení

Nabíjení probíhá tak, že cívka umístěná v bezdrátové nabíječce začne po připojení ke zdroji (ať už elektrické síti, powerbance, počítači a tak podobně) vytvářet magnetické pole, ze kterého cívka umístěná v nabíjeném zařízení indukuje střídavý proud a nabíjí akumulátor.

Jak často nabíjet iPhone

Kolik nabíjecích cyklů zbývá vašemu telefonu

Pokud vybijete telefon na 75 % a nabijete znovu do 100 %, tak za 4 dny spotřebujete 1 cyklus. Apple uvádí, že originální baterie do iPhone by měly vydržet min 500 cyklů. Většinou se setkáváme s výdrží mezi 500 až 1 000 cykly.

Jak správně nabít nový telefon

Názory se různí, ale všeobecně se doporučuje nový telefon hned dobít na maximum, pár hodin počkat, a poté baterii opět dostat na 100 procent. Následně můžete pokračovat s průběžným dobíjením, jak bude potřeba. Nenechávejte však baterii kompletně vybít, to trpí nejvíce.

Jak často měnit iPhone

Nabíjecí cyklus se načítá postupně. Pokud vybijete telefon na 75 % a nabijete znovu do 100 %, tak za 4 dny spotřebujete 1 cyklus. Apple uvádí, že originální baterie do iPhone by měly vydržet min 500 cyklů. Většinou se setkáváme s výdrží mezi 500 až 1 000 cykly.

Jak dobít telefon bez elektřiny

Bezdrátové nabíjení patří k oblíbeným vychytávkám mobilních telefonů. Stačí mobil položit na „kouzelnou“ podložku a ten se začne nabíjet. Proces je to jednoduchý a samotnými uživateli žádaný, takže mezi výrobci roste podpora tohoto způsobu nabíjení stále více a rozhodně už není vyhrazena pouze tzv.

Po jaké době měnit iPhone

Pokud má 100 %, je nová. Při poklesu pod 80 % už je doporučováno jí vyměnit. Když ale bude například 90 %, můžete pocítit, že iPhone už budete nabíjet častěji. Vše, co je nad 80 %, je na vás.

Jak prodloužit výdrž baterie iPhone

Jak zlepšit výdrž baterieZkontrolujete kondici baterie. Základem je vždy zkontrolovat, zda je baterie ve vašem iPhonu v dobrém stavu.Zapněte automatické uzamčení Důležitým nastavením je automatický zámek telefonu.Aktualizace dat aplikací na pozadíPolohové služby.Kontrola nově příchozích e-mailůRežim nízké spotřeby.

Jak dlouho vydrží baterie v mobilu

Nabíjíte-li každý den až dva, odpovídá to zhruba 1,5 – 2,5 rokům užívání, ale je to individuální, protože životnost baterie ovlivňuje spousta faktorů. Maximálně by pak měly vydržet zhruba 1 000 nabíjecích cyklů, dokud ta výdrž není ještě tak žalostná.

Jak správně nabíjet iPhone

Položte ho displejem nahoru na nabíječku MagSafe nebo MagSafe Duo (připojenou k 20W napájecímu USB‑C adaptéru Apple nebo jinému kompatibilnímu napájecímu adaptéru) nebo na nabíječku s certifikátem Qi. (Nabíječky MagSafe a MagSafe Duo, napájecí adaptéry a nabíječky s certifikátem Qi se prodávají zvlášť.)

Jak nabit iPhone bez nabíječky

Chytré telefony nové generace stále více podporují standard bezdrátového nabíjení. V tomto případě pro nabíjení nepotřebujete žádný kabel. Stačí položit telefon na speciální nabíjecí podložku, která bude zařízení napájet. Tuto podložku však bude nutné nosit vždy s sebou.

Jak si nabít telefon za 20 sekund

Využijte 5V/2A (10W) nebo silnější nabíječku

Abyste nabili mobil co nejrychleji, bude třeba využít silnějšího adaptéru a funkce rychlého nabíjení. Tu má spousta i levnějších smartphonů od roku 2017, ale silnější adaptér funguje částečně i na starší modely.

Jak oživit starou baterii v mobilu

8 tipů, jak prodloužit výdrž baterie telefonuVypněte funkce, které nevyužíváte.Upravte jas displeje, slabší podsvícení prodlouží výdržVylaďte synchronizace a procesy na pozadíAplikace nechte spuštěné, zlepšíte výdrž baterie.Instalujte úspornější aplikace, které šetří baterii telefonu.

Co je nabíjení Lightning

Kabelem USB-C/Lightning můžete nabíjet a synchronizovat AirPods, AirPods Pro, iPhone, iPad nebo iPod touch, dobíjet Apple TV Remote a dělat další věci. K čemu všemu se dá USB-C/Lightning kabel použít: Nabíjení AirPods, AirPods Pro, iPhonu, iPadu nebo iPodu touch připojením k USB-C portu.

Jak dlouho vydrzi baterie v iPhone

Baterie má stále maximální možnou kapacitu a zařízení by tedy mělo vydržet stejně jako v době koupě. Baterie nového iPhonu po koupi vydrží na své maximální kapacitě zhruba 100 nabíjecích cyklů než začne postupně klesat. Opět je třeba mít na paměti, že se jedná opravdu o velmi individuální záležitost.

Jakou nabíječkou nabíjet iPhone

i Pro nabíjení iPhone použijte originální nabíječku nebo nabíječku certifikovanou společností Apple (Made for iPhone – Mfi). Vyhnete se jak riziku poškození telefonu, tak případům, kdy iPhone nenabíjí.

Který iPhone má nejlepší baterii

iPhony 14 Pro a 14 Pro Max jsou tedy momentálně tím nejlepším, co si z hlediska výdrže baterie můžete pořídit. Dle recenzí jsou oba modely při standartním používání schopny vydržet dva dny v provozu.

Jak optimalizovat baterii iPhone

Optimalizované nabíjení baterie se zapne automaticky po nastavení iPhonu nebo po aktualizaci na iOS 13 a novější. Pokud tuto funkci chcete vypnout, přejděte do Nastavení > Baterie > Kondice baterie a nabíjení a vypněte volbu Optimalizované nabíjení baterie.