Co dělat se starými kartami?

Kdy dostanu novou platební kartu

Platební kartu Vám obvykle dodáme do 5 pracovních dnů od jejího zřízení, platit s ní však můžete ihned po jejím založení pomocí mobilu.

Co dělat když mi končí platnost platební karty

Může ji poslat poštou, či si ji můžete vyzvednout na pobočce. Záleží na podmínkách Vaší banky. V případě, že jste svou kartu nikdy neaktivovali nebo jste s ní delší dobu neplatili, banka Vám novou kartu poslat nemusí. Ale vždy by Vás na to měla upozornit, ať už dopisem, e-mailem nebo jinou cestou.
Archiv

Co dělat v případě zneužití platební karty

Co dělat, když máte podezření, že vám zneužili platební kartuNeprodleně kontaktujte nonstop klientskou linku banky či vydavatele platební karty.Nahlaste zneužití karty a kartu zablokujte (služba je zdarma).

Kdy mi prijde nová platební karta KB

Kdy mi přijde karta

Standardní doba doručení karty je do 5 pracovních dní od sjednání karty. Pokud poštovní zásilku neobdržíte do 10 pracovních dnů kontaktuje Podporu karet KB na nonstop telefonním čísle +420 955 512 230. Obnovená karta vám bude zaslána na vaši adresu v druhé polovině posledního měsíce její platnosti.

Jak požádat o novou kartu ČSOB

Ztráta kartyBlokovat kartu můžete v aplikaci ČSOB Smart.Nebo ihned zavolejte na +420 495 800 111.Po blokaci vám vydáme novou kartu.Novou kartu můžete mít na pobočce už za 3 dny.

Jak zprovoznit novou platební kartu

Jak aktivovat platební kartuNákupem u obchodníka, a to kdekoli na světě – kartu při první transakci vložte do terminálu a zadejte PIN.Výběrem hotovosti z bankomatu, a to kdekoli na světě – vložte kartu do bankomatu a zadejte PIN.V Internet Bance – v původní Internet Bance zvolte požadovanou kartu – Aktivovat kartu.

Jak si nechat poslat novou kartu

Při převzetí karty na pobočce potřebujete občanský průkaz nebo cestovní pas. Pokud tyto doklady nemáte, můžete si nechat kartu zaslat poštou. V případě potřeby si během telefonátu můžete nechat kartu zaslat do pobočky banky i expresně do 3 pracovních dnů.

Jak si objednat novou kartu

zavolejte nejpozději dva měsíce před koncem platnosti karty na bezplatnou telefonní linku 800 207 207 nebo navštivte libovolnou pobočku České spořitelny.karta vám přijde domů do 15. dne posledního měsíce platnosti vaší stávající karty. PIN zůstává stejný, proto již nebude znovu zaslán.

Jak vybrat penize kdyz mám zablokovanou kartu

Od momentu blokace kartou nemůžete platit ani vybírat hotovost z bankomatu. Banka kartu zablokuje, pokud opakovaně chybně zadáte PIN nebo při podezření na zneužití karty. Klasický případ jsou neobvyklé transakce z druhého konce světa, když jste si ještě před hodinou vybírali hotovost z bankomatu v České republice.

Co dělat když mi zmizí peníze z účtu

Šance u finančního arbitra

Pokud se vám nelíbí, jak banka rozhodla o vaší reklamaci, můžete se se stížností obrátit na finančního arbitra. Ten zneužití bankovního účtu nebo platební karty posuzuje jako neautorizovanou platební transakci. Jde vůbec o nejčastější typ sporu, které u finančního arbitra končí.

Jak požádat o novou kartu KB

Co nejrychleji volejte na Podporu karet KB +420 955 512 230. Kartu vám ihned zrušíme, aby ji nikdo nemohl zneužít. Potom vám můžeme vydat novou kartu, která vám během několika dní přijde poštou na vaši adresu. Podpora karet KB je vám k dispozici nonstop, rádi vám pomůžeme i uprostřed noci nebo o svátcích.

Jak zazadat o novou kartu KB

Ve vašem internetovém bankovnictví MojeBanka nebo v aplikaci Mobilní banka v záložce „Karty“ přidejte novou kartu anebo klikněte do již existující karty, u které chcete změnit stávající design. Můžete také zavolat svému bankovnímu poradci (kontakt na něj najdete v Mobilní bance).

Jak si udělat kartu online

Ke schválení kreditní karty online budete potřebovat občanský průkaz, druhý doklad totožnosti, chytrý telefon s kamerou s českým telefonním číslem a běžný účet, který jste si sjednali osobně v české bance. V případě, že Vám Vaši novou kreditní kartu schválíme, dorazí Vám do 5 pracovních dnů poštou.

Jak dlouho trvá vystavení nové karty

do 10 pracovních dnů můžete očekávat zásilku s kartou. PIN obdržíte doporučeně, odděleně od karty.

Jak aktualizovat kartu

Přidání záložní platební metody pro předplatná Google PlayOtevřete aplikaci Google Play .Vpravo nahoře klepněte na ikonu profilu.Klepněte na Platby a předplatné Předplatné.Vyberte požadované předplatné.Klepněte na Záložní platební metoda. Nastavení.Postupujte podle pokynů na obrazovce.

Kam vyhodit platební kartu

„Instruujeme klienty, že mají starou kartu kvůli bezpečnosti přestřihnout. Mohou ji pak odevzdat na pobočce, banka zajistí její maximálně ekologickou likvidaci,“ říká k problematice Patrik Madle, mluvčí ČSOB.

Čím podepsat platební kartu

Platební kartu po převzetí podepište na zadní straně v podpisovém proužku černým tenkým nesmývatelným fixem nebo lihovým popisovačem. Podpis na kartě by měl být obtížně napodobitelný a odlišný od Vašeho podpisového vzoru, aby nemohlo dojít k jeho zneužití.

Jak dlouho trva vymena platební karty

Novou kartu získáte zpravidla do týdne

Pokud toho využijete, novou kartu získáte běžně do jednoho pracovního týdne, maximálně však do 15 pracovních dnů. Odložíte-li výměnu karty na později, můžete ji provést u většiny bank pouze na pobočce.

Kdy banka zablokuje kartu

Banka kartu zablokuje, pokud opakovaně chybně zadáte PIN nebo při podezření na zneužití karty. Klasický případ jsou neobvyklé transakce z druhého konce světa, když jste si ještě před hodinou vybírali hotovost z bankomatu v České republice.

Co se zablokovanou kartou

Co znamená trvalá blokace:Za zneužití trvale zablokované karty ručí banka, ne vy.Přestanou se platit služby navázané na kartu a další už schválené platby.Potřebujete novou kartu, její vydání stojí 300 Kč (pokud nejste pojištění)Nejde ji odvolat – i když se karta nakonec najde, stejně si musíte vyřídit novou.

Jak se dá zneužít číslo účtu

Při přihlašování do internetového bankovnictví pachatel získává přístupové údaje, které následně zneužije. K vylákání peněz dochází rovněž i přes podvodnou komunikaci, kdy se uživatel „proklikne“ na falešné stránky, zde vyplní údaje a pachatel získává rovněž přístup.

Jak dostat peníze zpět od podvodníka

Podejte trestní oznámení na Policii České republiky. Možná si řeknete, že se jedná jen o malou částku, např. 400 Kč, ale když si ji vynásobíte např. 30 podvedenými lidmi, dostanete se na částku 12 000 Kč, kterou podvodník získal.

Co je to expirace karty

Na každé platební kartě najdete kromě svého jména a čísla karty i její platnost neboli expiraci. Karty MONETA Money Bank mají platnost čtyři roky a před koncem jejich expirace Vám zašleme novou kartu.

Jak aktivovat novou platební kartu KB

Kartu aktivujete provedením úspěšné transakce potvrzené PIN, ideálně platbou v obchodě, při níž je karta vložena do platebního terminálu a potvrzena správným PIN nebo výběrem hotovosti z bankomatu, případně aktivační transakcí na bankomatu KB. Aktivační transakci na bankomatu KB naleznete pod volbou Aktivace karty.

Jak dlouho trvá odblokování karty

Na jak dlouho to bude, záleží na konkrétní bance. Například ČSOB ji odblokuje až v půlnoci z neděle na pondělí. U Komerční banky dojde k zablokování po pěti špatných pokusech zadat kód, pro odblokování karty musíte požádat banku o vydání nového PIN, a to stojí 200 korun. Vyřízení trvá několik dnů.