Jak získat kreditní kartu Air Bank?

Jak získat kreditní kartu

Kreditní kartu můžete získat, pokud je Vám alespoň 18 let, máte stálý zdroj příjmů a trvalé bydliště v ČR, v případě cizinců povolení k pobytu. K podání žádosti o kartu Vám stačí 2 doklady totožnosti.

Jak rychle ziskat kreditní kartu

Doba vystavení kreditní karty se u každé banky liší – kartu můžete získat za 3 až za 14 dní. Pokud si připlatíte, můžete ale kartu získat i expresně.
Archiv

Jaký limit na kreditní kartě

Limity se stanovují na základě výše doloženého příjmu a pokud je zákazník u banky déle, tak i na základě jeho stálosti a serióznosti (obvykle je limit po určité době automaticky navýšen). Limit může být např. do výše 30 000 nebo také do výše 500 000 Kč.

Jak dlouho trvá vyřízení kreditní karty

Platební kartu Vám obvykle dodáme do 5 pracovních dnů od jejího zřízení, platit s ní však můžete ihned po jejím založení pomocí mobilu.

Jak si udělat kreditní kartu online

Ke schválení kreditní karty online budete potřebovat občanský průkaz, druhý doklad totožnosti, chytrý telefon s kamerou s českým telefonním číslem a běžný účet, který jste si sjednali osobně v české bance. V případě, že Vám Vaši novou kreditní kartu schválíme, dorazí Vám do 5 pracovních dnů poštou.

Jak dlouho trva než prijde kreditní karta

Kreditní kartu a PIN doručujeme zpravidla do 7 dní od sjednání.

Jak vybrat peníze z kreditky

Kreditní karty jsou primárně určeny k bezhotovostním nákupům. Pokud si však z nich chcete vybrat hotovost, banky vám to umožní. Volit můžete mezi bankomatem, cash backem nebo výběrem na přepážce banky.

Jak se splácí kreditní karta

Jak můžu kreditní kartu splácet – Do data splatnosti zaplatíte celou vyčerpanou částku = nebudete platit úroky. – Do data splatnosti zaplatíte minimální splátku, nebo částku mezi minimální splátkou a celou čerpanou sumou = zúročí se nesplacená částka, která se následně převede do dalšího zúčtovacího období.

Proč je dobré mít kreditní kartu

Výhody kreditní karty:

Máte neustále po ruce finanční rezervu a kreditku tak můžete využít jako bleskovou půjčku nebo půjčku před výplatou. Vaše vlastní prostředky jsou v bezpečí (při placení kreditkou využíváte prostředky banky). Čerpat můžete zajímavé slevy, cashback a další výhody u obchodníků a partnerů.

Jak zjistit jestli mám kreditní kartu

Nejsnadnější cestou, jak si ověřit stav svých závazků je registrace na portálu www.kolikmam.cz kde si lidé mohou zažádat o svoji úvěrovou zprávu, ze které se dozví, jestli u nich některá banka či finanční instituce neeviduje závazek, o kterém nevědí.

Jak převést peníze z kreditní karty na účet

Pokud máte předschválenou nabídku na Bezhotovostní převod, uvidíte v detailu kreditní karty vlevo banner s názvem „BEZHOTOVOSTNÍ PŘEVOD“. Klikněte v banneru na „POŽÁDAT“. Následně uveďte číslo běžného účtu pro zaslání peněz, zvolte si částku, sledujte zobrazované informace a potvrďte zadání Bezhotovostního převodu.

Kdy se vyplatí kreditní karta

Výhodou kreditní karty jsou peníze kdykoli k dispozici.

Pokud ji pravidelně nevyužíváte, poslouží jako záloha pro nenadálé výdaje. Nemusíte opakovaně žádat o půjčku. Peníze můžete využít až do výše úvěrového limitu vaší kreditní karty, a to kdykoli potřebujete. Peníze na kreditní kartě můžete využívat opakovaně.

Kdy vznikly kreditní karty

Roku 1950 vznikla první univerzální platební karta, Diners Club, a v následujících letech se rozšířila po USA a poté i v zahraničí. První univerzální kreditní kartu v dnešním pojetí spustila 18. září 1958 banka Bank of America pod značkou BankAmericard v kalifornském Fresnu.

Jak dostat peníze z kreditní karty

Pokud máte předschválenou nabídku na Bezhotovostní převod, uvidíte v detailu kreditní karty vlevo banner s názvem „BEZHOTOVOSTNÍ PŘEVOD“. Klikněte v banneru na „POŽÁDAT“. Následně uveďte číslo běžného účtu pro zaslání peněz, zvolte si částku, sledujte zobrazované informace a potvrďte zadání Bezhotovostního převodu.

Co to je kreditní karta

Kreditní karta je mezinárodní platební karta, kterou můžete platit v obchodech, na internetu a také vybírat peníze z bankomatu. Kreditní kartou můžete čerpat finanční prostředky banky až do výše sjednaného limitu. V podstatě se jedná o formu úvěru, který Vám banka poskytuje.

Jak bezpečně používat kreditní kartu

Kartu používejte pouze v důvěryhodných zařízeních či u důvěryhodných obchodníků. Nemáte-li k obchodníkovi důvěru, zvolte jinou formu platby. Nastavte si v elektronickém bankovnictví zasílání informačních SMS o transakcích platební kartou (Moje info) a také kontrolujte používání karty ve svých výpisech.