Co je debetní karta Čsob?

Jak funguje debetní karta

Debetní karta – Latinské slovo „debeo“ znamená dlužím. Na debetní kartě máte své vlastní peníze, které vám dluží banka. Kreditní karta – „Credo“ je latinsky „věřím“. Banka jako věřitel vám svěřuje kreditní neboli úvěrovou kartu s jejími vlastními penězi.
Archiv

Co je debetni karty

S debetní kartou platíte pouze vlastními penězi, které máte na svém osobním účtu v bance, kdežto s kreditní kartou disponujete penězi půjčenými bankou až do limitu, který máte sjednán. To znamená, že můžete nakupovat i tehdy, kdy vlastní peníze na účtu nemáte.

Jak aktivovat debetní kartu

Jak aktivovat platební kartuNákupem u obchodníka, a to kdekoli na světě – kartu při první transakci vložte do terminálu a zadejte PIN.Výběrem hotovosti z bankomatu, a to kdekoli na světě – vložte kartu do bankomatu a zadejte PIN.V Internet Bance – v původní Internet Bance zvolte požadovanou kartu – Aktivovat kartu.

Jak dlouho trva než prijde Debetni karta

Platební kartu Vám obvykle dodáme do 5 pracovních dnů od jejího zřízení, platit s ní však můžete ihned po jejím založení pomocí mobilu.

Jak platit debetní kartou

Většina bank dnes poskytuje bezkontaktní karty (vybavené čipem s bezkontaktní technologií). Při placení v obchodech nebo vybírání z bankomatu nemusíte kartu nikam vkládat, stačí ji jen přiblížit k terminálu nebo čtečce. Pokud platíte méně než 500 Kč, terminál po vás nebude požadovat PIN.

Co je Debit a kredit

Debet. Debet (má dáti) je účetní zápis, který v rozvaze firmy buď zvyšuje aktiva nebo snižuje pasiva. Kredit (dal) pak znamená opak. Pokud například firma přijme půjčku na nákup vybavení, přibude debet u fixních aktiv a kredit v pasivech v závislosti na typu půjčky.

Co je to debet

Cizí slovo „debet“ lze do češtiny přeložit jako dluh nebo závazek. Debetní účet je takový, na kterém je záporný neboli debetní zůstatek. Jde o částku, kterou bance z nějakého důvodu dlužíte (úvěr, povolené přečerpání apod.).

Jak zjistit PIN ke kartě Čsob

PIN ke kartě najdete v internetovém bankovnictví (menu „Karty“ – „Zobrazit PIN“). Můžete si ho zobrazit také v ČSOB Smart (sekce „Platební karty“ – „Zobrazit PIN“).

Jak povolit platby přes internet Čsob

V internetovém bankovnictvíPřihlaste se do internetového bankovnictví s ID.V menu Karty klikněte na vybranou kartu.Rozklikněte sekci „Internetové platby (3D Secure, ePIN)“ a nastavte si ePIN pro všechny vaše karty najednou. Podívejte se na postup krok po kroku.

Kdy mi prijde karta ČSOB

Novou plastovou kartu doručíme za 8 dnů, v případě expresní výroby za 3 dny (jedná se však o placenou službu).

Jak zjistit PIN ke kartě ČSOB

PIN ke kartě najdete v internetovém bankovnictví (menu „Karty“ – „Zobrazit PIN“). Můžete si ho zobrazit také v ČSOB Smart (sekce „Platební karty“ – „Zobrazit PIN“).

Na co si dát pozor při výběru z bankomatu

Pozor na kamery pro krádež PINu

Než PIN zadáte, prohlédněte si bankomat, zda na něm není umístěná kamera, která by PIN natočila. Každý bankomat samozřejmě kameru má, to kvůli bezpečnosti. Ovšem kamera od zlodějů vypadá, jako něco, co k bankomatu nepatří, je přilepená většinou na neobvyklém místě.

Kdy splatit kreditní kartu

na zaplacení vyčerpaných peněz máte 20 dní od vystavení měsíčního výpisu ke kreditní kartě. Pokud bezúročného období využít nechcete, je zapotřebí zaslat alespoň 2 % z vyčerpané částky. Tuto minimální splátku najdete spolu s datem splatnosti na Vašem měsíčním výpise.

Jak cerpat debet

Jak kontokorent získat

O povolený debet můžete požádat kdykoli, klidně hned při založení účtu. Banka prověří vaši bonitu a podle toho vám určí maximální limit, který můžete čerpat. Obvykle se doporučuje mít limit kontokorentu nastavený maximálně do výše vašeho příjmu.

Jak se splácí kontokorent

Jak splatit kontokorent Velikost splátky ani termín nejsou stanoveny. Běžně se kontokorent splácí sám připsáním jakýchkoli finančních prostředků na účet. Běžnou podmínkou bank je, aby byl debet na účtu dorovnán alespoň jednou za určité období – zpravidla za jeden rok nebo za 6 měsíců.

Jak zjistím PIN od karty

PIN k vaší platební kartě si můžete zobrazit v internetové aplikaci George. Stačí na přehledové obrazovce kliknout na dlaždici vaší debetní nebo kreditní karty a v sekci Nastavení vybrat možnost “Zobrazit PIN”. Zobrazení je nutné potvrdit vaší stávající bezpečnostní metodou.

Jak vybrat peníze kdyz mám zablokovanou kartu

Od momentu blokace kartou nemůžete platit ani vybírat hotovost z bankomatu. Banka kartu zablokuje, pokud opakovaně chybně zadáte PIN nebo při podezření na zneužití karty. Klasický případ jsou neobvyklé transakce z druhého konce světa, když jste si ještě před hodinou vybírali hotovost z bankomatu v České republice.

Jak dlouho platí platební karta

Platnost karty

To je uvedeno ve tvaru mm/rr, tedy měsíc a rok, například 08/21. V tomto případě je Vaše debetní či kreditní karta platná do 31. srpna 2021 včetně, po tomto datu s ní již nezaplatíte ani nevyberete hotovost z bankomatu. Banky platební karty zpravidla vydávají na tři až pět let.

Jak vybrat peníze z bankomatu Čsob

Od pondělí 12. září mohou lidé u bankomatů ČSOB a Ery Poštovní spořitelny vybrat bezkontaktně. Princip je stejný jako u bezkontaktních plateb u obchodníků – stačí mávnout kartou, přiložit platební nálepku nebo telefon s aplikací ČSOB NaNákupy, zadat PIN a vybrat požadovanou hotovost.

Jak vybrat z ATM bez poplatku

Pokud možno, zvolte bankomaty označené jako „no fee“ nebo „free of charge“. Kreditní kartu pro výběr radši nepoužívejte vůbec, kromě možných poplatků by vám totiž z vybrané částky mohl počítat úrok.

Jak splatit kreditní kartu Čsob

Automatická plná splátka zdarma

Splácení kreditky můžete klidně pustit z hlavy. Stačí v aplikaci ČSOB Smart říct nebo napsat virtuální asistentce Kate a ona vám nastaví automatickou splátku zdarma. Ročně tak ušetříte až 360 Kč. Dokud vám zbývá na účtu dost peněz na nejbližší splátky, nehrozí vám žádné úroky.

Jaký limit na kreditní kartě

Limity se stanovují na základě výše doloženého příjmu a pokud je zákazník u banky déle, tak i na základě jeho stálosti a serióznosti (obvykle je limit po určité době automaticky navýšen). Limit může být např. do výše 30 000 nebo také do výše 500 000 Kč.

Co to je povolený debet

Povolený debet, kontokorent nebo také kontokorentní úvěr jsou různé názvy pro oblíbený doplněk k běžnému účtu – úvěr umožňující tzv. přečerpání, tedy možnost čerpat peníze ze svého účtu, i když na něm nemáte dostatek hotovosti.

Jak funguje kontokorent u ČSOB

ČSOB kontokorent je možné čerpat do výše dvojnásobku čistého měsíčního příjmu. Vedení a sjednání kontokorentu je zdarma, úroky se platí jen z výše čerpané částky. Kontokorent sjednaný k běžnému účtu lze čerpat 6 měsíců, u studentského účtu je pak maximální lhůta pro doplacení 1 rok.

Co kdyz jsem v bance v mínusu

Když jste v minusu, využíváte peníze banky a tím si je od ní půjčujete. Banka vám možnost přečerpat účet nejprve musí schválit a podle vaší bonity vám také nastaví maximální výši povoleného debetu. Peníze z kontokorentu můžete použít na cokoli.