Jak správně používat parní mop?

Jak se používá parní mop

Parní čističe po zapnutí ohřívají vodu v nádržce a přemění ji na páru. Ta zůstane pod tlakem uzavřená uvnitř přístroje, a když stlačíte příslušnou páčku, vyjde tryskami ven. Díky tlaku a vysoké teplotě parní čistič odstraní i zaschlé nečistoty a zlikviduje drobné mikroorganismy.
Archiv

Jak vytírat s parním mopem

Klasický parní mop je určen k vytírání podlah. Z trysek je pod tlakem vypouštěna pára, která uvolňuje nečistoty a ničí bakterie (až 99,8%), a plochou mopu (nejčastěji z mikrovláken) potom nečistoty setřeme. Mop si neporadí s drobky a vlasy, které je potřeba před vytírání vysát vysavačem nebo zamést.
Archiv

Jaká voda do parního čističe

Do přístroje nalévejte pouze běžnou vodu z kohoutku. V případě, že bydlíte v domacnosti s vyšší tvrdostí vody, můžete ji v poměru 1:1 kombinovat s destilovanou vodou. 2. Pokud máte model s odvápňovací kartuší (SC 3/SC 3 Upright/SC 2 Upright), vodu načerpejte do přístroje až po instalaci kartuše .
Archiv

Na co se používá parní čistič

Parní čistič si se vším bez problému poradí, ať už se jedná o čištění spár od zašlé špíny a usazenin, vyčištění a dezinfekci kachliček, vany, sprchového koutu, záchodové mísy i pisoáru. Samozřejmostí je odstranění plísně a vodního kamene.
Archiv

Jak umýt okna parním čističem

Pára je velmi účinná i na okna a zrcadla včetně rámů a spár. Nejdříve pomocí bodové trysky vyčistěte rámy oken, spáry a rohy. Pokud je znečištění většího rozsahu, použijte bodovou trysku v kombinaci s kruhovým kartáčem. Na čištění okenních tabulí a zrcadel vždy používejte malou ruční hubici s návlekem z mikrovlákna.

Jak cistit okna Parnim Cisticem

Pro cílené čištění spár se hodí tryska s bodovým paprskem, na kterou byste měli navíc nasadit kulatý kartáč. Přímým napařováním a rychlým pohybem drhnutí se uvolní i ty nejodolnější nánosy nečistot. Po parním čištění plochu vytřete do sucha utěrkou.

Jak spravne Vytirat

Jak efektivně vytíratVytíráme kolmým směrem odshora směrem dolů a tvoříme taková "esíčka, osmičky". Takto špínu neroztíráme, ale efektivně stíráme jedním směrem s překrytím stěrů.Mop často vyplachujeme mop v čisté vodě.

Co je nejlepší na vytírání podlahy

Nejlepší mopy

Pořadí Název Hodnocení
1. Vileda 151153 Easy Wring & Clean Turbo mop ⭐ 94 %
2. Vileda 167751 Turbo 3v1 Microfibre ⭐ 91 %
3. Leifheit Profi set podlahový mop 55077 ⭐ 89 %
4. Spontex 97050273 Express Systém Plus ⭐ 86 %

Jak vyčistit parní mop od vodního kamene

Při čištění vodního kamene na povrch nejdříve naneste ocet (případně jiný odstraňovač vodního kamene) a nechejte chvíli působit. Poté čistěte nástavcem s bodovým proudem páry v kombinaci s nasazeným kruhovým kartáčem. Po vyčištění povrchy otřete utěrkou z mikrovlákna.

Čím umýt okna na stavbě

Snažte se stavební materiál z oken odstranit ještě než úplně zaschne. Na nečistoty používejte horkou vodu s octem nebo mýdlem a jemný hadřík nebo houbičku. Nikdy je neodstraňujte nasucho. Zaschlé materiály na skle se můžete pokusit odstranit škrabkou na sklo nebo žiletkou, případně parním čističem.

Co je parní čištění trouby

K čištění parního trouby nepotřebujete žádné speciální prostředky pro čištění a údržbu. K vyčištění parní trouby vám stačí voda se saponátem. Parní troubu opatrně po obvodu otřete houbičkou namočenou ve vodě se saponátem. K čištění parní trouby nepoužívejte drsnou stranu houbičky.

Jak čistit koberec párou

Na rozdíl od klasického mokrého čištění, je při čištění párou koberec pouze vlhký, a proto následně uschne do 2 hodin. Další výhodou je exklisuvní čistota, a také odstranění alergenů díky vysoké teplotě páry (175°C) a detergentu (čistící prostředek) na čištění koberců.

Jak mít čistý mop

Prvním krokem při čištění mopu je naplnit kbelík do poloviny tekoucí vodou. Přidejte pořádnou dávku bělidla a ponořte špinavý mop. Můžete provádět malé pohyby nahoru a dolů, abyste se ujistili, že se nečistoty dostanou ze štětin. Opusťte bělidlo působí asi 10 minut.

Co na podlahu aby neklouzala

Profesionální vosky vydrží na podlaze dlouho a jsou bezpečné pro použití i do míst, kde je nutné, aby podlaha neklouzala. Ideální je jejich použití i do míst jako jsou nemocnice (chrání podlahu proti dezinfekcím), chodby, sportovní haly.

Jak vybrat parní mop

Nejlepší parní mopy

Pořadí Název Hodnocení
1. Vileda Steam XXL ⭐ 94 %
2. Leifheit 11910 ⭐ 93 %
3. Ariete 4164 ⭐ 91 %
4. Rowenta Steam Power RY6537WI ⭐ 89 %

Jak vybrat mop na podlahu

Běžně se pohybuje v rozpětí 26–50 cm. Při výběru mopu zvažte, jaký rozměr vám bude nejlépe vyhovovat při manipulaci během úklidu a také při skladování mopu. Obecně platí, že je mop s větší stírací plochou při vytírání těžší a hůře se s ním manévruje. Má však větší záběr, takže k úklidu velké plochy stačí méně pohybů.

Jak cistit párou

Tipy pro čištění:

Trysku držte blízko u čištěného objektu a vyčkejte, než se vodní kámen rozpustí. Pokud ho i přesto nelze uvolnit nebo je na nevhodném místě, pak vybavte trysku kartáčem. Přímým napařováním a rychlým pohybem drhnutí se uvolní i ty nejodolnější nánosy nečistot.

Jak nejlépe vyčistit žaluzie

Sklopte žaluzie na jednu stranu a omyjte je plošně odshora dolů vlhkým hadrem s odmašťujícím přípravkem. Pak je překlopte na druhou stranu a opět umyjte. Osušte, otočte zpět a otřete suchým hadříkem. Pak dejte lamely do vodorovné polohy a překontrolujte, zda jste zvládli otřít celou lamelu.

Kdy se mají mýt okna

Ideální podmínky pro mytí oken jsou obloha pod mrakem a teplota kolem 20 °C, určitě ale ne méně než 5 °C. Pokud máte na oknech nainstalované horizontální žaluzie, vyčistěte je ještě před mytím oken, abyste si je pak znovu neušpinili.

Které čištění trouby je nejlepší

Pyrolýza je v současnosti považována za nejefektivnější způsob samočištění trouby. Vnitřek trouby se zahřeje na teplotu až 500 °C, při níž dojde ke spálení všech organických zbytků uvnitř pečicí komory. Po skončení programu stačí setřít mokrým hadříkem ze dna prach a je hotovo.

Jak vyčistit silně znečištěnou troubu

Do rozprašovače nalejte vinný (nebo klidně i obyčejný) ocet a vnitřek trouby vystříkejte. Směs začne reagovat a pěnit. Pěnu setřete vlhkým hadříkem nebo houbičkou. Možná budete muset trochu přitlačit, výsledek vás ale velmi mile překvapí.

Jak správně vytřít

Jak efektivně vytíratVytíráme kolmým směrem odshora směrem dolů a tvoříme taková "esíčka, osmičky". Takto špínu neroztíráme, ale efektivně stíráme jedním směrem s překrytím stěrů.Mop často vyplachujeme mop v čisté vodě.

Jak na lesklou podlahu

Toužíte-li po krásně lesklých podlahách, doporučujeme použít samolešticí emulzi Q-Power Samolešticí vosková emulze (koupit v e-shopu), která je vhodná na lakované dřevo, lamino, vinyl, lino/PVC i dlažbu. Po rozetření se budou vaše podlahy krásně lesknout.

Jak správně vytírat mopem

Jak efektivně vytíratVytíráme kolmým směrem odshora směrem dolů a tvoříme taková "esíčka, osmičky". Takto špínu neroztíráme, ale efektivně stíráme jedním směrem s překrytím stěrů.Mop často vyplachujeme mop v čisté vodě.

Co se starou plovoucí podlahou

Kam odvézt staré podlahové krytiny, suť a škváru Při rekonstrukci nebo během opravy podlahy vznikne spousta odpadu. Podlahové krytiny jako jsou PVC, linolea, koberce vyhoďte do objemného odpadu v nejbližším sběrném dvoře.