Jak rozpustit kokosové mléko?

Jak dostat mléko z kokosu

Kokos s vodou několikrát promixujeme i s namáčecí vodou a necháme odpočinout. Po hodině můžeme zopakovat a opět párkrát promixovat, odpočinout, promixovat. Vzniklé mléko přecedíme přes velké jemné sítko do mísy či vyššího hrnce (aby mělo mléko kam odtékat).

Proč pít kokosové mléko

Díky vysokému obsahu zmiňovaného manganu (44 % denní doporučené dávky ve 100 ml mléka) dokáže kokosové mléko pomoct s udržováním optimální hladiny cukru v krvi. Hovoří se také o schopnosti mírnit záněty kloubů (artritidu) a ulevovat od bolesti. Vláknina zase přispívá k dobrému trávení i navození pocitu sytosti.
Archiv

Jak zahustit kokosové mléko

5. Nyní se vracím k omáčce, kterou je třeba zahustit. Smíchám kokosové mléko s hladkou moukou (asi tak 6 lžic) a za stálého míchání přilévám do omáčky. Nechám ještě tak 10 minut provařit.

Jak pracovat s kokosovým mlékem

Před použitím jej tedy raději protřepejte. Z tohoto mléka se dá také získat kokosový krém, a to jeho zchlazením v ledničce. Kokosové mléko můžete použít jako běžné mlék do ovesných kaší, moučníků, polévek, ale navíc získáte novou a neotřelou chuť.

Jak ušlehat kokosové mléko

Kokosové mléko necháme přes noc v lednici. Chladné ztuhlé mléko oddělíme od vody, která se odpojila přirozeně. Ztuhlou kokosovou hmotu dáme do hluboké mísy vhodné na šlehání. Vyšleháme mixérem jako klasickou šlehačku.

Jak dlouho se vaří kokosové mléko

Hned je zalijeme kokosovým mlékem, vodou, přivedeme k varu, stáhneme výkon a necháme 10 minut povařit.

Na co se používá kokosové mléko

Kokosové mléko můžete snadno využít jako alternativu živočišného mléka. Je tak vhodné pro vegany, pro lidi s intolerancí mléčných produktů a pro všechny, kteří milují kokos. Nejenže je kokosové mléko jednou z hlavních přísad asijských jídel, ale vynikající jsou z něho i zmrzliny, smoothies, kaše, polévky i omáčky.

Jakou konzistenci má kokosové mléko

Kokosové mléko je výbornou volbou, pokud netoužíte po mléku živočišném. Má krémovou konzistenci, příjemnou kokosovou chuť i aroma, dodá vám spoustu energie, vitamíny i minerály.

Co upéct z kokosového mléka

Hledejte mezi 47578 recepty4.5 44x. Kuřecí kousky v kokosovém mléce.4.1 38x. Kuřecí nudličky s kokosovým mlékem.4.6 27x. Pikantní kuře s kokosovou omáčkou.4.8 22x. Jednoduché květákové kari.4.2 72x. Thajské kuřecí kari.3.9 14x. Mléčná kokosová rýže.5.0 2x. Cizrnové kari s kokosovým mlékem.5.0 25x. Thajské kuře podle Ady.

Jak udělat krem z kokosového mléka

Otevřete plechovku kokosového mléka a dávejte pozor, abyste ji neprotřepali. Vydlabejte tuhý kokosový krém do studené mísy na míchání. Zbylou tekutinu si uschovejte pro další použití. Vyšlehejte kokosový krém elektrickým mixérem s vychlazenými šlehači na střední rychlost; poté přepněte na vysokou rychlost.

Jak poznám že je kokosové mléko zkažené

Důležitá je chuť a vůně. Pokud kokos lehce kosově voní a chutná sladce, je v pořádku. Jakmile chutná kysele, jedná se zkažený kokos.

Na co použít kokosové mléko

V různých pokrmech jej lze použít jako náhradu mléka či smetany. Přidává se do omáček či polévek, kterým dodává jemnost a krémovou konzistenci a zároveň je lehce zahustí. Zmírňuje pálivost potravin, které se do asijských pokrmů hojně přidávají. Bez kokosového mléka se neobejde ani tradiční indické kari.

Jak dlouho vydrží kokosové mléko v lednici

Jak dlouho vydrží domácí kokosové mléko Domácí kokosové mléko by mělo být skladováno v lednici, kde vydrží asi 3 až 4 dny. Doporučuje se ho promíchat před použitím, protože se může oddělit na pevnou a tekutou část.

Jak dlouho muze být otevrene kokosové mléko

Jak dlouho a jak skladovat potraviny

Potravina Zavřená vydrží Otevřená vydrží
Kokosové mléko 2-3 roky 3-5 dní v lednici
Kokosový cukr 2-3 roky 2 roky v uzavíratelné nádobě
Kokosový olej Rafinovaný 18 měsíců / panenský nekonečně Stejně
Kokosový ořech 4-8 týdnů 2-3 dny v lednici

Jak si doma udělat kokosové mléko

Postup je stejný jako v případě jiných rostlinných mlék s tím rozdílem, že kokos nemusíte předem namáčet. Stačí dát do mixéru spolu s vodou a mixovat, dokud se na hladině a po stěnách nevytvoří tužší kokosová “smetana”. Rozmixovaný kokos pak procedíte nejprve přes cedník a poté přes plátýnko.

Jak poznat zkažené kokosové mléko

Důležitá je chuť a vůně. Pokud kokos lehce kosově voní a chutná sladce, je v pořádku. Jakmile chutná kysele, jedná se zkažený kokos.

Jak vypadá zkažený kokos

Náš tip: Otevřený kokos spotřebujte co nejdříve, rychle se totiž kazí. A to i když z něj jenom vypustíte šťávu, ale necháte ho vcelku. Že je zkažený poznáte podle nakyslého zápachu a změny barvy dužiny z bílé na nahnědlou nebo nažloutlou.

Jak poznat zralý kokos

Jak poznat zralý kokos Zralý kokos má hnědou skořápku. Pokud s ním zatřesete a uslyšíte přelévat v něm tekutinu – jedná se o mladý kokos s minimem dužiny. Pokud naopak téměř neslyšíte vodu přelévat – jedná se o starší kokos s velkým množstvím dužiny.