Jak se správně starat o staforda?

Jak se chovat ke Stafordovi

Staford potřebuje pohyb

Měli byste být schopni svému psovi nabídnout optimální prostředí. Vzhledem ke své velikosti a síle není toto plemeno vhodné pro život v městském bytě. Zvědavý pes také ocení svou „vlastní“ zahradu. – ale buďte opatrní, protože jeho touha objevovat se snadno může vymknout z rukou.
Archiv

Proč si pořizovat staforda

Stafbull je určen především do bytu, a to z několika důvodů. Jeho srst je krátká a bez podsady, k celoročnímu pobytu venku se tak nehodí. Zároveň jde o psa, který miluje svého člověka, často je na něm až závislý. Když je od něj delší dobu izolován, trpí.

Jak dlouho se dožívá staford

Stafordi žijí kolem 10–12 let.
Archiv

Kdy začít cvičit staforda

Výcvik a výchova štěněte

S výchovou a výcvikem stafordšírského bulteriéra (stejně jako o u všech ostatních plemen) je třeba začít hned, jakmile si štěně přivezete domů. U štěňat stafordšírského bulteriéra je nesmírně důležitá správná socializace. Je nutné štěněti poskytovat dostatek podnětů a sociálních kontaktů.
Archiv

Jak poznat že váš pes miluje

10 způsobů, jak vám pes dává najevo svou náklonnost① Vrtí ocasem.② Je vám v patách.③ Olizuje vám tvář④ Skáče na vás.⑤ Hraje si s vámi.⑥ Je vám věrný⑦ Spí vedle vás.⑧ Vycítí, že vám není dobře.

Jak správně krmit staforda

Spotřeba krmiva je různá podle nároků, které na psa máme. Pes ve výkonu nebo během zimy umístěný v kotci potřebuje vysoce energetickou stravu ve větším množství. Žijícímu v bytě a chodícímu jen na kratší procházky stačí jen "lehčí" krmivo, denně asi v množství 200-250 g suché směsi na 10 kg jeho živé váhy.

Kdy dospívá staford

V průměru se stafordšírský bulteriér dožívá 12 až 14 let, výjimečně až 18 let. Dospívá okolo 2 let věku.

Jak dlouho roste americký staford

Většinu své kohoutkové výšky naroste zhruba do stáří 6-7 měsíců. Později se výška mění jen málo, ale především mohutní kostra a přibývá objem svalů. Mladému rostoucímu americkému stafordšírskému teriéru je třeba dávat především dobře stravitelnou potravu bohatou na bílkoviny , fosfor a vápník v neomezeném množství.

Jak dát psovi najevo kdo je pan

Velmi důležité je, dát psovi zřetelným, ale zároveň velmi kamarádským způsobem najevo, kdo je vůdcem smečky. Zvíře pak rychle pochopí, že velitelem jste tady vy a přizpůsobí se, aniž by pociťovalo strach nebo stres. Zkrátka vás začne respektovat, protože pochopí, že jste v pomyslné hierarchii nad ním.

Co naučit psa za triky

Tady tedy máte několik triků, které můžete svého parťáka jednoduše naučit:Polibek. Možná vás už teď váš mazel olizuje každý den.Dej pac.Přines.Překul se / Válej sudy.Kolečko / Otočka.Zaštěkání na povel.Bang!Popros (stoj na zadních)

Jak se pozná koho si pes vybral za pana

10 způsobů, jak vám pes dává najevo svou náklonnost① Vrtí ocasem.② Je vám v patách.③ Olizuje vám tvář④ Skáče na vás.⑤ Hraje si s vámi.⑥ Je vám věrný⑦ Spí vedle vás.⑧ Vycítí, že vám není dobře.

Kdy krmit psa ráno nebo večer

Jedni jsou zastánci striktního krmení 1x denně, druzí upřednostňují 2x denně. Vyzkoušejte, který způsob sedí vám a vašemu pejskovi lépe. Pouze u velkých plemen náchylných na torzi žaludku dejte přednost dvěma porcím za den. Ideální je menší část krmné dávky ráno, větší část večer.

Jak poznat že má pes hlad

Hlad se vyznačuje zvracením žaludečních šťáv ve stejných časech. Tedy, když krmím v 6 ráno a v 6 večer a pejsek mi každý den ve čtyři odpoledne vyzvrátí žaludeční šťávy, pravděpodobně to znamená, že má nízkou denní dávku a nevydrží do dalšího krmení.

Jak říct psovi že ho miluji

Udržování očního kontaktu není jen užitečným nástrojem při výcviku psa – může vám také pomoci vytvořit mezi vámi hluboké pouto. Když se na vás pes dívá, jeho mozek uvolňuje oxytocin. Oxytocin, známý jako „hormon lásky“, je stejný hormon, který se uvolňuje v mozku matek, když se poprvé sbližují se svými dětmi.

Jak naučit psa aby ukázal zuby

Jak tedy na to v několika krocích:

V této poloze na psa mluvíme, chválíme a hladíme na hrudníku, krku a hlavě. – začneme tím, že se psovi podíváme na „zoubky“ za stálého chválení s přidáním povelu např. „zuby“ nebo „ukaž“ tak, že jednou rukou uchopíme horní čelist, druhou spodní čelist psa a mírně poodkryjeme zuby.

Co by měl umět pes

Sedni, lehni, vstaň

Cviky, označované zkratkou SLV, jsou dalšími dovednostmi, které by pes měl zvládnout. Samozřejmě nejsou pro psí život beze zbytku důležité.

Jak poznám že mě můj pes miluje

10 způsobů, jak vám pes dává najevo svou náklonnost① Vrtí ocasem.② Je vám v patách.③ Olizuje vám tvář④ Skáče na vás.⑤ Hraje si s vámi.⑥ Je vám věrný⑦ Spí vedle vás.⑧ Vycítí, že vám není dobře.

Jak naučit psa lehnout si na bok

Tento povel je vcelku jednoduchý. Učí se tak, že psovi řeknete povel „lehni“ a jakmile pes bude ležet, odměníte ho a zkoušíte ho nenásilně položit na bok. Aby pes chvilku vydržel ležet na boku, dávejte mu k čumáku nějaký pamlsek a přitom mu říkejte povel „mrtvej“.

Jak naučit psa otevřít tlamu

Jakmile psík otevře tlamu, natřete mu trochu paštiky na jazyk. Postupně je možné jemným tlakem přidržovat nos a pokládat maličké kousky krmení dále dozadu na jazyk. Vždy, když pejsek sám otevře tlamu, řekněte klidně určité slovo (např. „otevři“).

Jak správně trestat psa

Při trestání – lépe řečeno při vyjádření naší dominance v hierarchii „rodinné smečky“ – není nutné volit hned ty nejtvrdší prostředky. U většiny psů dostatečně zapůsobí již zvýšený hlas. Pro důraznější pokárání pak čtyřnohého provinilce vytřepeme za kůži na krku. Bití v naprosté většině případů opravdu není potřeba!

Kde spí pes v posteli

Pod peřinou: pes, který spí pod peřinou, miluje vaši vůni a teplo. Okraj postele: na okraji postele spí psi, kteří chtějí mít kontrolu nad okolím. Chtějí vás chránit a být vám nablízku. Na nohou: pokud si pes lehne přímo na vaše nohy nebo mezi kolena, hledá nejklidnější místo na spaní.

Jak naučit psa na záchod doma

Jak naučit psa chodit na toaletu U štěňat je vhodné začít ihned poté, co si psa pořídíte. Mohou vám v tom pomoci nácvikové kapičky, které jednoduše nakapete na podložku a pach z nich pak psa přiláká. Toaletku dáte nejdříve hned vedle pelíšku a pejska po vykonání potřeby pochválíte, případně odměníte pamlskem.

Jak naučit psa povel lehni

Povel „lehni“ krok za krokemDejte pejskovi povel „sedni“ a pochvalte ho, že vás poslechl.Když pejsek sedí, zadejte povel „lehni“ a natáhněte mu nohy do lehu, aby pochopil, co po něm chcete.Trénovat můžete také s piškoty nebo jiným pamlskem – stačí jen malé kousky, kdy pejska pomocí pamlsku navádíte ze sedu do lehu.

Jak potrestat staforda

Stafordi milují pohyb a nemůžou bez něho být. Pokud jim jej nedokážete dostatek dopřát, může se pes zabavit nežádoucím způsobem – třeba tím vybuchlým gaučem.

Jak se pozná že si mě pes vybral za pana

Pozornost a náklonnost vytváří pouta

Ale pokud mu váš partner věnuje více svého volného času, hraje si s ním a zahrnuje ho svou pozorností a náklonností, pak váš pes přilne spíše k němu. Pro psa jsou právě náklonnost a pozornost těmi rozhodujícími faktory pro volbu oblíbené osoby.