Jaké vitamíny Obsahuje bambucké máslo?

Jak správně používat bambucké máslo

Co je bambucké máslo

Čisté bambucké máslo, jako například bio bambucké máslo Purity Vision BIO, můžete použít coby univerzální hydratační krém na obličej, tělo nebo vlasy – nepodráždí ani tu nejcitlivější pokožku, neucpává póry, snadno pronikne do nejspodnějších vrstev kůže a obsahuje mnoho cenných vyživujících látek.
Archiv

Jak skladovat bambucké máslo

Bambucké máslo by však v každém případě mělo být skladováno mimo dosah slunečního záření a v chladu. Nenechávejte ho u okna, blízko sporáku či topení. Většina lidí však karité skladuje na nočním stolku, v koupelně u umyvadla a je nutné si uvědomit, že i toto ovlivňuje, jak dlouho vám vydrží.

Co to je bambucké máslo

Bambucké máslo je tuk extrahovaný ze semen stromu máslovníku afrického (Vitellaria paradoxa, syn. Butyrospermum parkii) z čeledi zapotovitých, který roste převážně v subsaharské Africe v pásu savan. Stromy, kvetoucí od ledna do března, dosahují výšky 12–20 metrů.

Jak voní bambucké máslo

Bambucké máslo totiž úplně přirozeně voní po čokoládě, vanilce a oříšcích. Jeho vůně je hřejivá a krémová. Můžete se do něj zabalit od hlavy až k patě – funguje totiž jako výborné mazání na celé tělo, včetně obličeje či jako výborná maska na vlasy, ale s bambuckým máslem si můžete i uvařit.

Jak se vytvoří krém z bambuckého másla

Postup výroby:Ve vodní lázni rozehřejeme 40g bambuckého másla.Jakmile je máslo v tekutém stavu, vypneme sporák a přidáme 2 lžíce nosného oleje.Vše znovu promícháme.Pár minut necháme odpočívat a poté vložíme celou nádobu do lednice, kde necháme směs ztuhnout přibližně po dobu jedné hodiny (maximálně dvě hodiny).

Jak se vyrabi bambucké máslo

Bambucké máslo je původem z Afriky. Vyrábí se z plodů stromu Máslovníku afrického (Butyrospermum parkii), dorůstá do výšky 12-20 m. Plodem jsou bobule obsahující jedno až dvě semena, která se podobají koňským kaštanům. Tyto ořechy se sbírají a poté několik hodin vaří, až dojde ke vzniku extraktu bambuckého másla.

Jak dlouho vydrzi Bambucke maslo

Trvanlivost nerafinovaného bambuckého másla (karité) se pohybuje kolem 24 měsíců (tedy 2 let) od data výroby a balení. Tato doba je ovlivněna správným (či naopak nesprávným) skladováním a teplotou.

Jak se pozná zkažené máslo

Žluklé, tedy zkažené máslo se pozná podle nevábné vůně a natrpklé chuti. V českých průmyslových podmínkách se máslo vyrábí ze sladké smetany, zakysanou smetanu jako základní surovinu používají spíše menší zpracovatelé. Je-li použita, nese někdy máslo označení selské, které však legislativa nijak nedefinuje.

Odkud je bambucké máslo

Bambucké máslo se do celého světa rozšířilo ze západní a střední Afriky (oblast Nigérie, Ghany a Mali). Je získáváno z ořechů stromu máslovníku afrického (Vitellaria paradoxa).

Jak se vyrábí bambucké máslo

Bambucké máslo je původem z Afriky. Vyrábí se z plodů stromu Máslovníku afrického (Butyrospermum parkii), dorůstá do výšky 12-20 m. Plodem jsou bobule obsahující jedno až dvě semena, která se podobají koňským kaštanům. Tyto ořechy se sbírají a poté několik hodin vaří, až dojde ke vzniku extraktu bambuckého másla.

Jak rozpustit bambucké máslo

Do většího hrnce napusťte vodu a vložte do něj ohnivzdornou misku. Přiveďte k varu a pak do misky dejte bambucké máslo, které nechejte rozpustit. Pak opatrně vyndejte misku ven a přimíchejte olej (můžete přidat i esenciální olej).

Jak si doma vyrobit bambucké máslo

máslo spolu s olejem dejte do misky zahřejte ve vodní lázni – dokud máslo částečně nepovolí (nerozpusťte ale máslo úplně) vyndejte z vodní lázně a můžete přidat esenciální olej. pusťte se do šlehání – šlehejte dokud nezačně být máslo nadýchané (jako když šleháte šlehačku) a neznásobí svůj objem.

Jak si vyrobit hydratační krém

„V oleji rozpustíme včelí vosk a pak velmi rychle přilijeme výluh z bylin, například z jitrocele nebo třezalky a směs vyšleháme ručním šlehačem nebo mixérem. Získáme velmi příjemný krém, který dlouho vydrží a lze jej použít jak na suchá chodidla, tak na suché ruce nebo pleť,“ popisuje postup Hana Zuchnická.

Co to je Shea

Shea neboli Karité je jednou ze zásadních ingrediencí našich výrobků. Původ této suroviny najdeme v Senegalu, kde právě dostává i své jméno. V naší republice ho můžeme znát pod názvem máslovník africký, ale jde spíš o odborné pojmenování, které není tak libozvučné. Máslovník africký je strom rostoucí v Africe.

Co je Shea olej

SheaOil je tělový olej, který je stoprocentním rostlinným olejem ze Shea neboli Karité másla bez parafinu, konzervantů, alergenů či chemických přísad.

Které máslo je nejlepší

Nejlépe všemi zkouškami prošla a stala se vítězi testu dvě másla – Dr. Halíř a Farmářské máslo Tatra. Není bez zajímavosti, že nejlevnější Dr. Halíř vyhrál v testu MF DNES už v roce 2009 a stejně tak dnes i tehdy na posledním místě skončilo nejdražší máslo – Bio máslo značky Milko.

Jak dlouho vydrzi Bambucke máslo

Trvanlivost nerafinovaného bambuckého másla (karité) se pohybuje kolem 24 měsíců (tedy 2 let) od data výroby a balení. Tato doba je ovlivněna správným (či naopak nesprávným) skladováním a teplotou.

Jak dlouho vydrzi bambucké máslo

Trvanlivost nerafinovaného bambuckého másla (karité) se pohybuje kolem 24 měsíců (tedy 2 let) od data výroby a balení. Tato doba je ovlivněna správným (či naopak nesprávným) skladováním a teplotou.

Jak se dělá krém na dort

Tip: Velmi jednoduchá formulka na pudinkovo máslový krém je: 1 pudink, 1 vanilkový cukr, 100g moučkového cukru, 250 g másla a 250 ml mléka. Pudink s cukry uvařte a vmíchejte do něj máslo ještě zahorka. Nechte zchladnout v lednici na pár hodin a pak vyšlehejte.

Co to je shea butter

Bambucké máslo se získává z jader oříšků posvátného afrického stromu Shea. Bambucké máslo patří díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin, vosků a vitamínů mezi nejluxusnější kosmetické suroviny. Velice rychle se vstřebává a pokožku dokonale hydratuje, vyživuje, zvyšuje pružnost a vláčnost.

Jak se pozná kvalitní máslo

Kvalitní máslo má mít chuť mírně, lehce nasládlou a příjemnou; příjemná má být i vůně. Čerstvé máslo je česká specialita, výrobek s tímto označením se smí prodávat do 20 dnů od data výroby. Stolní máslo je z mrazírenských zásob, kde smí být skladováno nejdéle 24 měsíců od data výroby při teplotě minus 18 °C a nižších.

Které máslo je čerstvé

Pokud jde o máslo jako takové, musí být vyrobeno výhradně z mléčného tuku a musí ho obsahovat nejméně 80 a nejvýše 90 procent, zlatým českým standardem je máslo s 82 procenty tuku bez přídavku čehokoli dalšího.

Jak správně skladovat máslo

Máslo se většinou uchovává v lednici, při teplotě do 6 °C (nejlépe), a do 3 měsíců byste ho měli spotřebovat. Máslo skladujte v původním tmavém obalu, případně v máselnici, nebo v plastové neprůhledné krabičce. Kdybyste ho nechali při vyšších pokojových teplotách, tak by brzo žluklo.

Co je to mascarpone

Mascarpone je jemný, krémový čerstvý sýr vyráběný ze smetany působením kyseliny vinné bez odstraňovaní syrovátky. Pochází z Lombardie (slovo mascherpa označovalo v tamějším dialektu sýr ricotta), dnes se však vyrábí po celé Itálii.

Jak se dělá pařížský krém

250 ml tekuté smetany ke šlehání zahříváme s 350 g moučkového cukru, když se začne ze smetany kouřit, důkladně do ní rozkvedláme 100 g práškového holandského kakaa a necháme směs přejít varem. Pak ihned odstavíme a po zchladnutí uložíme v chladničce do druhého dne.