Co je v Polsku otevreno v neděli?

Jak je otevřeno v neděli v Polsku

POLSKO / Jak určitě víte, v Polsku je většina obchodů v neděli zavřená. Ze zákazu obchodování však existují výjimky, například pro menší obchody. Kromě toho jsou ještě „nákupní neděle“, kdy jsou otevřená i velká nákupní centra.
Archiv

Kdy je v Polsku otevřeno v neděli 2023

Seznam nedělí v roce 2023, kdy JSOU v Polsku OTEVŘENY obchody (obchodní neděle, Niedziele handlowe): 29. ledna, 2. dubna, 30. dubna, 25. června, 27. srpna, 17. prosince, 24. prosince 2023. V ostatní zde neuvedené neděle je zavřeno. Takže obchody zůstanou zavřeny 45 nedělí v roce.
Archiv

Jak je otevřeno o Velikonocích v Polsku

Velikonoční pondělí (10. 4.) V neděli je v polských obchodech zavřeno a platí to také pro Velikonoční pondělí, kdy jsou státní svátky. Na Bílou sobotu je zákonem dané, že všechny prodejny musí zavřít do 15:00.
Archiv

Kde nakupovat potraviny v Polsku

Biedronka. Dalším oblíbeným cílem je i Biedronka – obchod, kde nakoupíte kvalitní a čerstvé potraviny, které bývají zhruba o třetinu levnější než u nás. Naskládané jsou navíc v kartonech, což ocení zejména návštěvníci, kteří nakupují potraviny ve větším množství tzv. „do zásoby“.

Jak je výhodné platit v Polsku

Levnější je tu například benzín, cigarety a alkohol. Cena polských dálnic: V Polsku se na dálnicích A1, A2 a A4 platí mýtné podle ujetých kilometrů a platbu je možné provést ve zlotých, eurech, dolarech a platební kartou.

Jak je otevřeno v Polsku

Polské obchody mívají otevřeno od pondělí do pátku od ranních hodin do pozdního odpoledne i večera v případě větších supermarketů. V sobotu počítejte s kratší provozní dobou, v neděli pak obchody nejsou otevřené vůbec. Výjimkami jsou obchodní centra.

Kdy mají svátek v Polsku

Jde o Nový rok (1.1.), Velikonoční pondělí (nepravidelně), Svátek práce (1.5.), a vánoční svátky – zde však pozor, na rozdíl od Čechů nebo Slováků, mají v Polsku svátek pouze 25.12. a 26.12.

Kde nakoupit levné potraviny v Polsku

Mezi nimi jsou například:Aldi.Auchan.Biedronka.Carrefour.Dino.Intermarche.Netto.Spar.

Kam na nákupy oblečení v Polsku

Doporučuji nákupní centrum Sfera v Bielsko-Biala, zejména v období slev, které jsou rychlejší a větší než v ČR. Polsko doporučuji nejen na nákupy oblečení ale i jídla (větší výběr i kvalita, lepší ceny) a pro toho, kdo je jazykově vybavený tak knih, tam spatřují největší rozdíl.

Co je v Polsku za měnu

Označení polského zlotého je PLN. Síť směnáren je poměrně hustá. Jeden polský zlotý je přibližně 6,2 kč, avšak kurzy se stále mění. Jeden zlotý(Zl) = 100 grošů.

Co je zajímavé v Polsku

Polsko má také světové rekordy:největší čelní moréna ve tvaru podkovy (Łuk Mużakowa),jediné tabulové hory v Evropě (Stołové hory),největší neregulovaná řeka v Evropě (Visla)nejoblíbenější vesnice čápů na světě: Żywkowo, čapí vesnice, která se nachází nedaleko Górowa Iławieckého. Zabydlelo se tu více než 200 čápů.

Jaké jsou ceny v Polsku

Ceny běžných potravin v Polsku1 litr oleje – 57 Kčvepřové maso na guláš (400 g) – 50 Kč1 kg kuřecích prsou – 130 Kč1 kg kuřete – 52 Kč1 kg citronů – 45 Kč1 kg banánů – 30 Kč1 chleba – 33 Kčtoustový chléb v pekárně – 36 Kč

Kdy mají Vánoce v Polsku

Jak na Štědrý den, tak po celý rok

Vánoce jsou tady hlavně o setkávání. Polské Vánoce (Boże Narodzenie) začínají 24. prosince Štědrým dnem a končí 6. ledna příchodem Tří králů.

Čím je lepší platit v Polsku

Oficiální měnou Polska je polský zlotý (PLN) a v ČR jej bez problémů získáte téměř kdekoli. Místy zaplatíte i eury, ale kurz bývá nevýhodný.

Jak nejlepe platit v Polsku

Oficiální měnou v Polsku je zlotý(zł -zloty), hovorově złotówka [zuotuvka]. Jeho drobné mince jsou groše. Je možné platit i papírovými bankovkami, nebo také bezhotovostně – kartami, a to dokonce ve větší míře, než například u nás, v České republice.

Co stojí za vidění v Polsku

Nejnavštěvovanější polské destinace. Místa, která byste neměli vynechatKrálovský Krakov.ČenstochováVysoké Tatry.Vratislav.Palác Wilanow.ToruňPalác Lazienki.Krkonoše.

Kam se vydat v Polsku

18 míst co vidět v PolskuVaršava. Průvodce městem.Krakov. Průvodce městem.Gdaňsk. Průvodce městem.Vratislav. Průvodce městem.Energylandia. Energylandia je největší zábavní park v Polsku a s celkovou plochou 70 hektarů jeden z největších v Evropě.Lublin.ZamośćOsvětim.

Kdo nosí dárky dětem v Polsku

Dárky v Polsku nosí na většině území sv. Mikuláš, v nejjižnější části Polska Ježíšek a v Kašubsku hvězdička. Vánoce v Polsku se nazývají Boże Narodzenie (Boží narození).

Jakou měnou se plati v Polsku

Oficiální měnou v Polsku je zlotý(zł -zloty), hovorově złotówka [zuotuvka]. Jeho drobné mince jsou groše. Je možné platit i papírovými bankovkami, nebo také bezhotovostně – kartami, a to dokonce ve větší míře, než například u nás, v České republice.

Co je zajímavého v Polsku

Zajímavá místa a památky v PolskuVaršava (Warsaw)Sloviňský národní park (Słowiński National Park)Krakov (Kraków)Bělověžský prales (Bialowieza Forest)Hrad Malbork (Malbork Castle)Koncentrační tábor Osvětim (Auschwitz concentration camp)Gdaňsk (Gdańsk)Solný důl Wieliczka (Wieliczka Salt Mine)

Co se dá dělat v Polsku

10 důvodů, proč navštívit Polsko: pláže, jezera, hory, lesy a města s více než tisíciletou historiíSolný důl Wieliczka.Zubři.Nákupní dům ve VaršavěHrad Malbork.Ranní Gorce.Rezervace Biskupin.

Kde je v Polsku Nejteplejsi moře

1. Svinoústí – Mallorca severu

Šíře pláže dosahuje místy až 200 m a písek je nádherně zlatý podobně jako třeba v Thajsku. Baltské moře je zde nejteplejší v celém Polsku (v hlavní sezóně voda dosahuje až 25–26 °C) a oblast se pyšní také ekologickým přístupem.

Kdo chodí na Vánoce v Polsku

Dárky v Polsku nosí na většině území sv. Mikuláš, v nejjižnější části Polska Ježíšek a v Kašubsku hvězdička. Vánoce v Polsku se nazývají Boże Narodzenie (Boží narození).

Jak v Polsku platit kartou

Jak je to s platbami kartou v Polsku

Mezi nejpopulárnější platební karty tu stejně jako u nás patří Visa, Mastercard a Maestro.

Jak platit v Polsku biedronka

Jak platit vyhodne v Polsku

Počítejte s tím, že v Polsku žádné problémy s českými platebními kartami mít nebudete. Berou je všude, kde se kartou platit dá.