Jak vyčistit pračku jedlou sodou a octem?

Jak vyvařit pračku octem

Postačí vám přibližně 300 – 400 ml octa, který nalijete do prázdného bubnu pračky a pustíte nejdelší prací program s nejvyšší možnou teplotou. Po dokončení praní vytřete zbytek uvolněných nečistot houbičkou a nakonec hadříkem namočeným v čisté vodě. S čištěním pračky vám může pomoci také obyčejná jedlá soda.
Archiv

Kam dát ocet do pračky

Pokud byste se do takového čištění pračky octem chtěli přeci jen pustit, pak stačí jen jednou nebo dvakrát do roka. Připravte si k tomu dva menší hrnky octa, které nalijte přímo do bubnu pračky. Pak pusťte pračku na prázdno na nejvyšší možnou teplotu a nejdelší program.
Archiv

Proč nečistit pračku octem

Ocet a soda zbaví pračku bakterií i vodního kamene

Zároveň se v ní usazují nečistoty z prádla, zbytky pracích prášků a aviváží. Obyčejný ocet je důkladně vyčistí a prací soda zbaví pračku usazenin vodního kamene, který ji může jinak poškodit. Pračku čistěte alespoň 3x ročně a prádlo z ní vždy vytáhnete čisté a voňavé.
Archiv

Jak mám vyčistit hadici od pračky

Nejdříve zastavte přívod vody a připravte si kyblík pro únik zbytkové vody z hadice. Odšroubujte přívodní hadici od těla pračky i od kanalizace. Samotné čištění hadice se provádí pomocí speciálního nekovového kabelu Kevlar, na jehož špičce je umístěn malý kartáč, který odstraňuje usazené nečistoty.
Archiv

Jak vyčistit myčku octem a sodou

Ocet pomůže smýt uvolněnou mastnou špínu, dezinfikovat a pomůže odstranit zatuchlý zápach. Pomocí nejteplejšího nastavení vody spusťte myčku v cyklu. Po dokončení octového cyklu, nasypeme hrst jedlé sody kolem dna myčky a spusťte ji přes krátký cyklus s použitím nejteplejší vody.

Jaký ocet do pračky

K čištění pračky octem vám poslouží í bílý ocet 10%. Bílý ocet není oficiálním pojmenováním octa, jeho správný název je ocet kvasný lihový 10%, někdy se také používá název destilovaný bílý ocet. Nicméně na pojmenování tolik nezáleží, podstatné je, že je to ten správný ocet na praní.

Jak vycistit pračku jedlá soda

Názory se ale shodují v tom, že je lepší zvolit aspoň 60° nebo 90° program, nasypat cca půl hrnku sody do přihrádky na prací prášek a spustit praní. U jedlé sody se můžete setkat ještě s jednou alternativou – speciální prací krystalickou sodou.

Jak použít sodu na praní

Stačí jen namočit v silném roztoku sody na praní a vody (pokud je to nutné, tak i přes noc) a poté stačí normálně vyprat. Odstraňuje mastnotu, krev, inkoust, skvrny od kávy a čaje. Pro ruční praní jemného prádla použijte teplou vodu a mírný roztok uhličitanu sodného.

Jak vyčistit přívod vody do pračky

Jak se postarat o přívod vody.Odpojte hadici od přívodu vody. Více.Filtr vyčistěte malým kartáčkem. Více.Odpojte hadici ze zadní části spotřebiče. Více.Vyčistěte filtr v zadní části spotřebiče: a) Filtr vyjměte kleštěmi. b) Filtr vyčistěte. Více.Hadici opět připojte a zkontrolujte, že nedochází k úniku vody.

Jak vycistit Vypousteci hadici u pračky

Odpadní hadici pračky vyčistěte nekovovým kartáčem na čištění hadic, který je na trhu běžně dostupný. S ním se snadno dostanete do hadice a štětiny kartáče zachytí každou nečistotu. Hadici po vyčištění propláchněte a nakonec ji zapojte zpět k pračce a kanalizaci.

Jak vyčistit myčku octem

Jak vyčistit myčku octem

Nalijte menší množství do nádržky na gel či tablety a dva šálky do spodní části myčky, volně do prostoru. Zapněte program s vysokou teplotou a nejdelším trváním, ocet pomůže myčku vyčistit a vyleštit. Stejně jako ocet můžete použít jedlou sodu a kyselinu citrónovou.

Jak vyčistit myčku babské rady

Babské rady na čištění myčky

Podobnou službu vám prokáže i soda nebo ocet. Přestože stojí jen pár korun, poradí si s usazenou mastnotou i nepříjemným zápachem. Jejich použití je jednoduché. Do prázdné myčky vložte nádobu s 1 litrem octa nebo hrnkem jedlé sody a zapněte mycí cyklus s nejvyšší teplotou.

Jak vyčistit pračku jedlou sodou

Názory se ale shodují v tom, že je lepší zvolit aspoň 60° nebo 90° program, nasypat cca půl hrnku sody do přihrádky na prací prášek a spustit praní. U jedlé sody se můžete setkat ještě s jednou alternativou – speciální prací krystalickou sodou.

Jak uklizet s jedlou sodou

Sodu Bikarbonu nasypte na vlhkou houbičku a použijte k úklidu, stejně jako sypký písek. Skvěle vyčistíte koupelnu, záchod i kuchyň. Poté opláchněte či pořádně setřete čistou vodou. Alternativu představuje smíchat sodu s citronovou šťávou (nebo octem) místo vody.

Jak prát s octem

Ocet místo aviváže

Ocet můžete použít i jako ekologickou aviváž. Nalijte do zásobníku pro aviváž cca 100 ml octa, prádlo pak bude krásně měkké. Ocet oceníte i při praní oblečení miminek nebo pokud vás trápí alergie. Je totiž šetrný k pokožce, dezinfikuje a změkčuje prádlo.

Jak nejlépe vyčistit pračku

Půl hrnku jedlé sody rozpusťte ve vodě a nalijte do přihrádky na prášek a aviváž. Do bubnu pračky nalijte 2 hrnky octa a přidejte sáček jedlé sody. Spusťte nejdelší program s nejvyšší teplotou, po vyprání pračku propláchněte. Roztokem octa a jedlé sody očistěte i další místa, kde se usazuje vodní kámen a nečistoty.

Jak se zbavit zápachu z pračky

Nalijte ocet do bubnu, nebo jej přidejte do přihrádky k pracímu prášku. Pusťte nejdelší prací cyklus s nejvyšší teplotou. Až program doběhne, nechte roztok působit přes noc. Nezapomeňte poté pustit ještě program, aby se pračka propláchla.

Jak odstranit mastnotu z myčky

Zapněte program s vysokou teplotou a nejdelším trváním, ocet pomůže myčku vyčistit a vyleštit. Stejně jako ocet můžete použít jedlou sodu a kyselinu citrónovou. Čištění myčky kyselinou citrónovou je zcela bezpečné pro vás i myčku.

Jak vyčistit myčku jedlou sodou a octem

Jak vyčistit myčku octem a sodou

Ocet nalijte rovnou do myčky. Šetřit nemusíte – klidně použijte celý litr. Dno myčky posypte jedlou sodou, která myčku zbaví zápachu, zatímco ocet se postará o vodní kámen. Spusťte mycí program a nechte myčku dělat svoji práci.

Jak vyčistit myčku jedlá soda

Dva sáčky jedlé sody jednoduše nasypte na dno prázdné myčky a spusťte intenzivní program mytí. Jedlá soda účinně odstraňuje pachy, snadno se tak zbavíte nepříjemného zápachu z myčky. Stejným způsobem můžete použít také kyselinu citronovou.

Jak vyčistit myčku jedlou sodou

Dva sáčky jedlé sody jednoduše nasypte na dno prázdné myčky a spusťte intenzivní program mytí. Jedlá soda účinně odstraňuje pachy, snadno se tak zbavíte nepříjemného zápachu z myčky. Stejným způsobem můžete použít také kyselinu citronovou.

Jak dlouho nechat pusobit jedlou sodu

Jedlá soda, přírodní čistící prostředek a pohlcovač pachů, který vám pomůže nejen v kuchyni. Sedačku očistěte od prachu a nečistot pomocí hadříku. Nasypte prášek přímo na skvrnu a nechte působit 15 -20 minut.

Jak čistit octem a sodou

Smícháním sody s octem zesílíte její účinek a vyčistíte s ní například i ucpaný odpad. Stačí nasypat větší hrnek jedlé sody do odpadu, zalít ohřátým bílým octem, nechat působit alespoň 20 minut a poté spláchnout horkou vodou.

Jak prát s jedlou sodou

Pokud chcete při praní prádla dosáhnout lepšího výsledku, přidejte 1/2 hrnku jedlé sody k pracímu prášku. Vyrovná se tak pH vody, prádlo je čistější a soda navíc pomůže odstranit i velmi silné skvrny.

Jak vyčistit myčku ocet

Jak vyčistit myčku octem

Stejně jako použití sody, i při čištění myčky octem se nemusíte bát žádného podráždění. Ocet nalijte rovnou do zásobníku na prášek nebo tablety. Jeden až dva šálky pak použijte do prostoru myčky. Zvolte program s vyšší teplotou a dlouhým trváním.