Jaký jogurt do Jogurtovače?

Jak se dělá jogurt v jogurtovači

Jak funguje jogurtovač

Mléko nejprve ohřejete na teplotu 80 °C, následně necháte zchladnout na 40 °C. Jakmile mléko vychladne, přidáte do něj potřebné množství jogurtové kultury. Následně touto směsí naplníte připravené nádobky či kelímky, které bývají součástí jogurtovače.
Archiv

Jak dlouho vydrzi jogurt z Jogurtovace

V zapnutém jogurtovači necháme jogurt zrát asi 6 hodin, pak ho vypneme a necháme 1 hodinu vychladnout. Jogurt bude krásně hustý. Následně přendáme skleničky do lednice, kde vydrží přibližně týden.
Archiv

Jak vyrobit jogurt bez Jogurtovace

Do každé dáme nejprve na dno 2-3 lžíce živého jogurtu o pokojové teplotě a sklenice do půlky zalijeme mlékem, hmotu promícháme a doplníme zbytkem mléka. Sklenice uzavřeme, zabalíme je do teplé deky a vložíme do peřin, kde je necháme bez jakékoliv kontroly či pohybu šest hodin. Poté by měl být jogurt hotový.

Jak na hustý domácí jogurt

Do menší misky dáme 3 lžíce bílého jogurtu, přidáme trochu teplého mléka a promícháme. Následně tuto hmotu přidáme do teplého mléka a promícháme. Zakryjeme potravinářskou fólií a párátkem uděláme dírky. Zabalíme do deky a necháme 6-7 hodin nebo celou noc stát.

Jak vybrat Jogurtovac

Zásadním parametrem při výběru jogurtovače je velikost. Vybrat si můžete i výrobní materiál kelímků. Na kvalitu přístroje Vás upozorní také příkon. Levnější modely disponují jen základními či několika málo omezenými funkcemi.

Jak si doma udělat bílý jogurt

Vložte jogurt do mléka a dobře ho zamíchejte

Do uvařeného mléka dejte čtyři velké lžíce jogurtu a důkladně ho promíchejte. V tomto případě se vyplatí pořídit si kvalitní bílý jogurt. Možná bude trochu dražší než klasické jogurty, ale nepotřebujete velké množství.

Jaké mléko na domácí jogurt

Na výrobu jogurtu lze použít libovolné mléko … jedinou podmínkou je, že musí obsahovat nějaké cukry (laktózu), aby se měly bakterie čím živit. Tuky nepotřebují, takže nerozlišují jestli jde o mléko polotučné, plnotučné, od krávy nebo z krabice.

Proč se domácí jogurt táhne

Jednak likvidace mikroorganizmů a deaktivace inhibičních látek ale zejména přeměna struktury bílkovin tzv. denaturace, což je pro vytvoření pevné struktury jogurtové sraženiny ZÁSADNÍ. Pokud někteří nedodržují, není se pak čemu divit, že jogurt je řídký, nebo že se táhne.

Jak se dělá domácí jogurt

Mléko ohřejte na 42 – 45°C, přidejte kulturu a míchejte dokud se nerozpustí. Mléko rozdělte do skleniček a nechte fermentovat (v sušičce či SousVide lázni) při teplotě 45°C po dobu 8 – 10 hodin. Nemíchejte. Hotový jogurt opět nechte vychladit a je hotovo!