Kdo hlasuje Sportovec roku?

Kdo zvítězil v loňské domácí anketě Sportovec roku

Sportovec roku 2021 + sportovní kolektiv roku 2021, výsledky

Sportovec roku 2021: nominace a výsledky
Jednotlivci Umístění
Lukáš Krpálek – judo ?Vítěz
Barbora Krejčíková – tenis ?2. místo
Jiří Prskavec – vodní slalom ?3. místo

Archiv

Co to je sportovec

Sportovec je člověk, který se věnuje sportu. Běžně se tak ale označují ti, kteří se věnují sportu pro radost. Toto slovo je však běžně využíváno jako označení vrcholových sportovců.

Co je to vrcholový sportovec

Vrcholový sportovec je takový sportovec, který se snaží o sportovní úspěch na mezinárodním poli a svému sportu věnuje většinu času, sportem může i nemusí vydělávat peníze a sport mu může sloužit také jako zdroj obživy.

Kdo je nejlepší sportovec na světě

Rok 2022/2023: Nejlépe placeným sportovcem světa byl Lionel Messi. Nejlépe placeným sportovcem světa za rok 2022, přesněji v období od května 2021 do května 2022, byl Lionel Messi.

Kdo platí sportovce

Pokud jsou sportovci (stejně jako ostatní zaměstnanci migrující za prací) občany EU, odvádí podle evropské legislativy sociální a zdravotní pojištění v té zemi, kde vykonávají nejvíce své činnosti. Rezidentství tedy nehraje žádnou roli.

Co je profesionální sportovec

jedná se o fyzickou osobu, jejíž primární příjem plyne z úplatného provozování sportovní činnosti, která je hlavním předmětem jejího zájmu a (zpravidla) obživy, a která v návaznosti na ujednání se sportovním klubem nemůže poskytovat své (sportovní) služby ostatním klubům.

Který sport je nejdražší

Na předních místech v žebříčku nejdražších sportů stojí jako vždy lyžařské disciplíny, jako je akrobatické lyžování atd. Těsně za nimi vede hokej. Oba sporty se vyznačují velkou pohybovou aktivitou, mrštností a rychlostí. Jednotliví sportovci musí mít dobrou fyzickou kondici.

Kdo je nejbohatší sportovec na světě

DESET NEJBOHATŠÍCH SPORTOVCI SVĚTA 2022 DLE FORBES

Tento web, který se začal na finance ve sportu specializovat v minulém desetiletí, umístil na první místo Jamese s výdělkem 126,9 milionů dolarů (36,9+90) a až za něj Messiho se 122 miliony dolarů (72+50).

Kdo je vždy považován za profesionálního sportovce

Profesionálním sportovcem je každý, pro koho je sportovní činnost výdělečnou činností na základě smluvního vztahu (pracovněprávní i OSVČ). Amatérští sportovci (organizovaní i neorganizovaní) mohou nadále sportovat pouze v parcích a přírodě, a to maximálně v počtu 2 osob s výjimkou členů domácnosti.

Kdo je nejbohatší člověk v České republice

Seznam

Pořadí Jméno a příjmení Majetek dle Forbesu ČR a SR (2022)
1. Renáta Kellnerová s rodinou 382,9 mld. Kč
2. Radovan Vítek 144 mld. Kč
3. Karel Komárek ml. 190,2 mld. Kč
4. Daniel Křetínský 118,6 mld. Kč

Jaký je nejlépe placený sport

V žebříčku TOP 20 nejlépe placených sportovců najdeme i další hvězdné fotbalisty, ještě častěji jsou zde ale zastoupené hvězdy basketbalové NBA. Na ústupu jsou gladiátoři z ligy NFL amerického fotbalu, tím nejlukrativnějším sportem současnosti je naopak golf.

Jak daní profesionální sportovci

V souladu s ustanovením § 22 odst. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 586/1922 Sb. o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZDP“), bude sportovec tuto odměnu danit v ČR srážkovou daní dle § 36 ZDP ve výši 15 procent.

Jak bohaty je Babiš

Seznam

Pořadí Jméno a příjmení Majetek dle Forbesu ČR a SR (2022)
5. Andrej Babiš 107,8 mld. Kč
6. Patrik Tkáč 650 mil. eur
7. Pavel Baudiš 54,5 mld. Kč
8. Pavel Tykač 84 mld. Kč

Kdo má nejvíc peněz

Pořadí v roce 2020

Pořadí Jméno a příjmení Státní příslušnost
1 Jeff Bezos USA
2 Bill Gates USA
3 Bernard Arnault s rodinou Francie
4 Warren Buffett USA

Jaké povolání nejvíce vydělává

Nejlépe placené profese:Řídící pracovníci letového provozu (192 130 Kč)Ředitelé velkých společností (139 385 Kč)Piloti (109 667 Kč)Techničtí a vědečtí náměstci (104 632 Kč)Ředitelé advokátních kanceláří (104 298 Kč)Primáři ve státních nemocnicích (98 004 Kč)Ředitelé (náměstci) v oblasti ICT (97 764 Kč)

Kde dani sportovci

Pokud sportovec obdrží příjem za výhru v zahraničí, třeba na olympiádě nebo na mistrovství světa nebo Evropy, musí příjem zohlednit v daních své celosvětové příjmy. Příjmy z prestižních soutěží jsou zahraničním příjmem a daní se v místě (zemi), kdy je sportovec získal.

Co všechno patří Babišovi

Mezi nejvýznamnější chemické společnosti patří DEZA, Duslo, Lovochemie, Precheza, Synthesia a Fatra. V Německu vlastní AGROFERT chemický podnik SKW Piesteritz. Na výrobu biopaliv se zaměřují akciové společnosti Preol a Ethanol Energy.

Kdo má nejvyšší plat v ČR

Na stupních vítězů se umístili… Podle portálu platy.cz dostávají v České republice nejvyšší odměny generální ředitelé/ky. Jejich mzdy se pohybují nejčastěji v rozmezí 78 až 307 tisíc korun za měsíc.

Kdo je nejbohatší člověk v Česku

Seznam

Pořadí Jméno a příjmení Majetek dle Forbesu ČR a SR (2022)
1. Renáta Kellnerová s rodinou 382,9 mld. Kč
2. Radovan Vítek 144 mld. Kč
3. Karel Komárek ml. 190,2 mld. Kč
4. Daniel Křetínský 118,6 mld. Kč

Jaké povolání nejméně vydělává

Nejhůře placené práce ve mzdové sféře

Podskupina či kategorie zaměstnání Medián hrubé mzdy
Uklízeči a pomocníci v hotelích, administr., průmysl. a jiných objektech 15 810 Kč
Dělníci v oblasti výstavby budov 15 849 Kč
Číšníci a servírky 15 975 Kč
Pracovníci ostrahy a bezpečnostních agentur (vrátní, strážní…) 16 608 Kč

Jaký je plat zubaře

Průměrný plat Zubní Lékař Úřad práce ČR za měsíc v lokalitě Česká republika je přibližně 31 183Kč, což je 9 % pod celostátním průměrem. Odhad je založený na 88 údajích od zaměstnanců, uživatelů Indeed nebo ze současných či minulých pracovních nabídek zveřejněných na Indeed během uplynulých 36 měsíců.

Které pekárny vlastní Babiš

Holding Agrofert může prostřednictvím své firmy Penam koupit pekárny United Bakeries.

Kdo vlastní OLMU

OLMA, a.s. je ryze českou společností, 100% vlastník je AGROFERT, a.s. Předsedkyní představenstva společnosti OLMA, a.s. je PhDr. Simona Sokolová.

Kdo je nejbohatší Čech 2023

1. Renáta Kellnerová s rodinou. Jediná žena v našem žebříčku a zároveň nejbohatší Češka je Renáta Kellnerová.

Jaká je nejvíce placená práce

Nejlépe placené profese:

Řídící pracovníci letového provozu (192 130 Kč) Ředitelé velkých společností (139 385 Kč) Piloti (109 667 Kč) Techničtí a vědečtí náměstci (104 632 Kč)