Kde koupit polské mýto?

Jak koupit mýto v Polsku

Polská dálniční známka je k nákupu k dispozici i v automatech u vjezdů na dálnice. Tam si vyzvednete lístek, který poté vložíte do automatu při vašem sjezdu z dálnice. Díky tomu tak zaplatíte pouze za projetý úsek.

Jak zaplatit polské mytne

Způsob platby mýtného se liší podle provozovatele mýtného systému. Na dálnicích lze platit v mýtných branách hotovostí, platební kartou, tankovací kartou nebo přes OBU. Platby mobilní aplikací akceptují na dálnicích (A1 AmberGo, A1+A4 Kat-Krak Autopay a e-Toll).

Jak je to s Mytnym v Polsku

Polské dálnice jsou stejně jako v České republice zpoplatněné. Nikoliv však nám známou dálniční známkou, ale prostřednictvím mýtných bran. Systém výběru mýtného je jednoduchý – na začátku zpoplatněného úseku je první brána, ve které pouze odeberete lístek.
Archiv

Kde jsou v Polsku mytne brány

Mýtné se platí pouze na některých dálnicích – A1, dále na čtyřech úsecích dálnice A2: Konin – Wrzesnia, Wrzesniaa – Krysiny a Komornič – Nowy Tomysl. Na dálnici A4 pak jen v úseku Krakov – Katovice. Řidiči, kteří použijí jen část placeného úseku, uhradí polovinu částky.
Archiv

Jak poznat dalnici v Polsku

K 2. červenci 2023 zde bylo 1801 km dálnic a 3103,6 km rychlostních silnic (dohromady 4904,6 km). Po ukončení všech plánovaných úseků bude v Polsku asi 2100 km dálnic a asi 6077 km rychlostních silnic (dohromady asi 8177 km). Polské dálnice se značí písmenem A jako Autostrada, rychlostní silnice se značí písmenem S.

Kde koupit e Toll

Mohou tak učinit zakoupením elektronického dálničního e-ticketu v aplikaci e-TOLL PL TICKET, v aplikacích partnerů e-TOLL, v internetovém obchodě etoll.gov.pl a na 1 398 čerpacích stanicích. Jízda po těchto úsecích dálnic je plynulá, bez zastavování před svodidly.

Kde koupit polskou dálniční známku

Na dálnicích A2 Konin – Stryków a A4 Wrocław – Sośnica od konce roku 2021 probíhá výběr mýtného prostřednictvím eToll free flow systému. Zpoplatněné dálnice jsou bez mýtných bran a platba se provádí přes mobilní aplikaci, internet nebo některého zprostředkovatele plateb.

Jak se značí v Polsku dálnice

Polské dálnice se značí písmenem A jako Autostrada, rychlostní silnice se značí písmenem S.

Jak si koupit dálniční známku

Elektronickou dálniční známku je možné koupit 3 způsoby:v e-shopu edalnice.cz,na pobočkách České pošty a na čerpacích stanicích EuroOil,v samoobslužném kiosku.

Které čerpací stanice prodávají dálniční známky

1 Pokud nechcete kupovat elektronickou dálniční známku v e-shopu, můžete si k nákupu vybrat jedno z obchodních míst –⁠ Česká pošta a EuroOil. 2 Stačí, když obsluze nadiktujete potřebné údaje (druh elektronické dálniční známky, stát registrace vozidla, SPZ, počátek platnosti, případně nárok na Eko cenu).

Kde dnes koupit dálniční známku

Elektronickou dálniční známku je možné koupit 3 způsoby:v e-shopu edalnice.cz,na pobočkách České pošty a na čerpacích stanicích EuroOil,v samoobslužném kiosku.

Jak dlouho dopředu lze koupit dálniční známku

Počátek platnosti všech druhů dálniční známky si můžete při nákupu odložit až o tři měsíce.

Jak se dá koupit dálniční známka

Na e-shopu www.edalnice.cz i dalších místech

Zaplatíte online a do e-mailu dostanete potvrzení včetně platnosti známky. Známku můžete také pořídit na čerpacích stanicích ČEPRO nebo také v samoobslužných kioscích, které budou umístěné zejména v příhraničních oblastech před vjezdem na zpoplatněný úsek dálnice.

Které čerpací stanice prodávají dálniční známku

Papírové dálniční kupony vystřídala elektronická dálniční známka. Tu si jednoduše zaregistrujete na 199 čerpacích stanicích EuroOil, případně můžete využít pobočky České pošty, samoobslužné kiosky nebo eshop na www.edalnice.cz.

Jak a kde koupit dálniční známku

Elektronickou dálniční známku je možné koupit 3 způsoby:v e-shopu edalnice.cz,na pobočkách České pošty a na čerpacích stanicích EuroOil,v samoobslužném kiosku.