Jak se připravuje halloumi?

Jak se jí halloumi

Sýr grilujeme nebo opečeme na oleji v rozpálené pánvi z každé strany zhruba 2-3 minuty do zezlátnutí. 4. Halloumi podáváme s nakrájenými rajčaty nebo zeleninovým salátem a dokřupava opečenou bagetkou.
Archiv

Jak opéct halloumi

Sýr pokapejte troškou olivového oleje a dejte péct do trouby na 180 stupňů při funkci gril. Až sýr z vrchu zezlátne, pánev vyndejte a vše posypte čerstvými lístky koriandru. Ihned servírujte třeba s pečivem nebo kuskusem.

Jak grilovat halloumi sýr

Postup:Na plátky nakrájený sýr potřeme marinádou připravenou z olivového oleje, citronové šťávy, oregana a pepře.Na dobře rozpáleném roštu grilu sýr grilujeme na každé straně 3– 4 minuty, až pěkně zezlátne.Grilovaný sýr obložíme rajčaty, ozdobíme snítky máty a ihned podáváme nejlépe s opečeným pita chlebem.
Archiv

Jak vyrobit sýr halloumi

Syrovátku zahříváme na teplotu 85–90 °C. V okamžiku, kdy dosáhne 65 – 90°C, přidáme citronovou šťávu nebo ocet a dále zahříváme (jako srážedlo přidáváme buď 12 g srážedla na Ricottu na 10 l syrovátky, nebo 1 lžíce citronové šťávy na 2 l syrovátky nebo 1 lžíce octa na 2 l syrovátky).
ArchivPodobné

Jak okořenit halloumi

Sýr halloumi nakrájejte na plátky o tloušťce asi 5 mm a nasucho ogrilujte z obou stran dozlatova. Na talíř rozprostřete listy salátu s pokrájenými rajčátky, chilli papričku a červenou cibulí nakrájenou na plátky, promíchejte, přidejte halloumi, dochuťte solí, pepřem a zálivkou.

Jak chutná halloumi

„Sýr halloumi je bílý, nebo spíše lehce našedlý sýr, s kompaktní, ale pružnou konzistencí a může připomínat i lisovanou mozzarellu. V chuti je poměrně slaný, ale ve studeném stavu spíše fádní a chuť určuje hlavně ta slanost,“ definuje sýr halloumi šéf Českomoravského svazu mlékárenského Jiří Kopáček.

Jak dlouho se dělá halloumi

Halloumi grilujte bez alobalu. Zhruba centimetrové plátky budou hotové za 8 minut z každé strany.

Jak dlouho grilovat halloumi

Halloumi grilujte bez alobalu. Zhruba centimetrové plátky budou hotové za 8 minut z každé strany. Přílohu pojměte lehce.

Kde se dá koupit halloumi

Tesco Halloumi polotvrdý plnotučný sýr 225g – Tesco Potraviny.

Z jakého mléka je halloumi

Halloumi na gril

Halloumi je populární kyperský sýr, který je vyrobený z kravského, kozího a ovčího mléka. Jedná se o polotvrdý, nezrající sýr naložený ve slaném nálevu a ochucený mátovými lístky.

Co obsahuje halloumi

Obsahuje ovčí mléko a kozí mléko (v průmyslové výrobě se však stále více prosazuje kravské mléko), bývá dochucen mátovými lístky. Barvou a konzistencí připomíná mozzarellu nebo jadel.

Co znamená halloumi

Halloumi (řecky χαλλούμι) je polotvrdý sýr vyráběný převážně na Kypru, ale také v Řecku a Turecku.