Co se nesmi dovážet do Španělska?

Co se nesmí vyvážet z Kypru

Bez povolení příslušného úřadu je zakázáno z Kypru vyvážet starožitné předměty, do země lze dovézt libovolné množství kyperských liber. Na seznamu zakázaných věcí se nachází drogy, zbraně, pornografie a zvířata.

Co si přivézt ze Španělska

Typickými suvenýry jsou stříbrné šperky, věci z kůže (kabelky, boty, pásky, peněženky, kufříky, bundy, rukavice…), keramika (která je z každého regionu Španělska jiná), výšivky a tradiční krajky, kastaněty a hudební nástroje. V krásném dárkovém balení se prodávají sladkosti na bázi marcipánu a tureckého medu.
Archiv

Jak se chovat ve Španělsku

Ve Španělsku nemusíte dbát žádných zvýšených nároků na etiketu a chování ve společnosti. Pouze se připravte na náturu tamních obyvatel. Španělé patří k proslulým a ohnivým řečníkům. Velký důraz je v zemi kladen na rodinu a žena zde zastává tradiční roli, jako je tomu v jiných evropských zemích.

Co se nesmi vyvážet z Vietnamu

Na vývoz jakých suvenýrů si dát pozormušle a korály.chráněná zvířata a výrobky z nich.chráněné rostliny včetně sazenic.výrobky ze slonoviny, želvoviny a hadí kůže.kaviár.kožešiny z kočkovitých šelem.výrobky tradiční čínské medicíny.buddhistické sochy větších velikostí
Archiv

Co se nesmí vyvážet ze Švédska

„nebezpečné předměty“ (slzný plyn, pepřový sprej, výbušniny, vystřelovací nože, vrhací hvězdice, obušky, kolty, hole s hroty, radioaktivní, explodující a hořlavé látky, atd.).

Odkud se nesmí vyvážet mušle

Filipíny: Podle filipínských zákonů je úplně zakázáno vyvážet například mušle zév, přestože evropská legislativa dovoluje jejich dovoz do počtu tří kusů na osobu. Povolení nad rámec CITES Filipínci vyžadují také pro všechny korály. Chorvatsko: Zakázán je vývoz mušlí a všeho „mořského bohatství“.

Co je levné ve Španělsku

Ve Španělsku vynikají Alcampo, Carrefour, Dia, Eroski, Lidl a Mercadona. Kupříkladu margarín, rybí filé nebo víno tam seženeme levněji než v tuzemsku. Počítáme podle aktuálního měnového kurzu: 1 euro = 23,365 Kč.

Co se jí ve Španělsku

Španělé konzumují ryby, mořské plody, vepřové maso nebo sušenou šunku. Ke všem jídlům podávají zeleninové saláty, které obsahují rajčata, papriky, olivy, česnek, cibuli a především olivový olej. Mezi oblíbená koření patří šafrán a římský kmín. Do sladkých jídel přidávají med, mandle a ovoce.

Co mají rádi Španělé

Španělé mají rádi „klípky“ a novinky ze společnosti.

Jsou hrdí na vlastní tradice, rádi zdůrazňují, že nad Španělskem kdysi Slunce nikdy nezapadalo (snad s výjimkou Basků a Katalánců) a vůbec všechno domácí je pro ně symbolem té nejlepší kvality.

Co jíst ve Španělsku

Španělská kuchyněOlivový olej tvoří základ většiny jídel.Vepřová kořeněná klobáska známá jako chorizo.Kvalitní sušená šunka jamón serrano z vepřové kýty se někdy může sušit až 2 roky.Paella s mořskými plody je oblíbená v celé zemi.Studená bramborová omeleta tortilla espaňola je národním jídlem.

Co se nesmí vyvážet z jordánská

Z Jordánska je zakázáno vyvážet jakékoliv starožitnosti či archeologické nálezy, zlato nezpracované do šperků a nasbírané nebo bez dokladů zakoupené korály a mušle. Na hraničních přechodech (včetně letiště) jsou prováděny časté a pečlivé kontroly.

Co se nesmí dovážet do Řecka

Řecko – celní a devizové předpisy

Bez zvláštního povolení je zakázán vývoz a dovoz zbraní a střeliva, léků (vyjma těch určených pro osobní potřebu), starožitností a uměleckých předmětů, chráněných rostlin, zvířat a přírodnin. Mimo palivovou nádrž lze v kovovém kanystru převážet maximálně 10 litrů pohonných hmot.

Co si přivézt ze Švédska

I bez nich totiž hravě najdeme pět skvělých suvenýrů, které oceníte vy nebo obdarovaný určitě mnohem víc.DALARNSKÝ KONÍK: pro všechny generace. Koník.ŠVÉDSKÝ KAVIÁR: polechtá chuťové buňky. Švédský kaviár.SOBÍ MASO: sušené, čerstvé…VÝROBKY Z VLNY: zahřejí v mrazivém počasíLÉKOŘICE: sladká i slaná, jen jí musí být dost.

Co můžu vést do Svycarska

V zásadě platí, že při vstupu do Švýcarska jsou od cla a daní osvobozeny věci osobní spotřeby cestujících (oděvy, toaletní potřeby, kosmetika, léky pro osobní spotřebu/doporučuje se mít potvrzení od ošetřujícího lékaře o předepsaných medikamentech/, fotoaparát, kamera, mobilní telefon, přenosný počítač, z potravin …

Co se nesmí vozit z Egypta

Z Egypta lze vyvézt zboží max. v celkové výši 175 Euro na osobu (nad tuto částku se platí clo). Jde např. o 200 ks cigaret, 1 litr destilátů či lihovin či 2 litry nešumivého vína. Přísně kontrolován a postihován je vývoz korálů, lastur a mušlí, uměleckých památek a nezpracovaného zlata.

Jaké jsou zásuvky ve Španělsku

Elektrické napětí je ve Španělsku 220 V při 50 Hz. U elektrických zásuvek v moderních zařízeních nemusíte mít obavy, protože většinou narazíte na evropský standard – dvoukolíkové kruhové zásuvky.

Jak je drahé jídlo ve Španělsku

Připlatíme za pečivo, ovoce, zeleninu i maso

Zahraniční láci nebo drahotu vyjádříme procentuálně, vůči průměrným cenám v České republice. Ve Španělsku stojí hotely a restaurace 131,5 %, potraviny 109,7 % a nealkoholické nápoje 105,8 % toho, co platíme za stejné produkty a služby v tuzemsku.

Kdy se obědvá ve Španělsku

Oběd (comida/almuerzo)

Španělé obědvají po 14. hodině, nejčastěji okolo 15. hodiny, kdy to rovnou spojí se sledováním odpoledních zpráv. Oběd se podává ve třech chodech.

Jak je draho ve Španělsku

Zahraniční láci nebo drahotu vyjádříme procentuálně, vůči průměrným cenám v České republice. Ve Španělsku stojí hotely a restaurace 131,5 %, potraviny 109,7 % a nealkoholické nápoje 105,8 % toho, co platíme za stejné produkty a služby v tuzemsku.

Jaký je život ve Španělsku

Život ve Španělsku má mnoho pro a proti. Počasí, jídlo a příroda jsou úžasné. Zdravotní systém je na špičkové úrovni a místní jsou vstřícní. Pokud jde o nevýhody, Španělsko má vysokou nezaměstnanost, a pokud neovládáte španělštinu, jazyková bariéra vám zpomalí proces usazování se zde.

Co vyzkouset ve Španělsku

Tapas se totiž přezdívá jednohubkám, které nabízí většina španělských restaurací a barů. Jde o různé druhy šunky, klobásek, slaniny a jiných uzenin, zralých sýrů, ančoviček či oliv. Vrestauraci či baru je těmto pochutinám většinou vyhrazen koutek, ze kterého si hosté vybírají.

Co pijí Španělé

Španělé se alkoholu rozhodně nebojí a víno je součástí téměř každého jídla. Stolní vína jsou kvalitní a díky teplému podnebí také silná, za nejlepší se považují vína z La Rioja. Oblíbený je i ovocný punč s vínem zvaný Sangría. Dále se můžete setkat s šumivým vínem Cava, dezertním Sherry či různými koňaky.

Co se vozí z Jordánska

Jordánci jsou zruční řemeslníci i umělci

Jako drobný suvenýr z Jordánska, si můžete také koupit lahvičku s barevným pískem, kterou vám vyrobí místní umělci v Petře a Aqabě. Jejich hravé vzory jsou pro Jordánsko specifické. Lahve naplněné pestrobarevnými písky byly vyráběny řemeslníky v Petře a Aqabě po celá desetiletí.

Co se vyplatí koupit v Řecku

Co nakoupit v Řecku Z Řecka se vyplatí koupit domů jako dárek olivový olej, víno, fetu, sezamová semínka v medu. Dobrý je i zdejší med, nejlepší je tympánový z Limnu a Kalymnu, skvělý jogurt měli i na ostrově Thassos. Výborný je i místní jogurt.

Co se nesmí dovážet do Švédska

Zakázána jsou zejména sedativa na bázi metylfenidátů, morfinu a metadonu, která jsou ve Švédsku považována za narkotikum. Informace o pravidlech při dovozu léků lze nalézt na webové stránce celního úřadu a úřadu pro léčiva (www.mpa.se). Dopingové substance jsou považovány za narkotika a jejich dovoz je trestný.