Co je Gumoasfalt?

Na co je Gumoasfalt

Gumoasfalt SA 12 se používá k údržbě asfaltových povlakových krytin, kombinovaná krytina nových střešních plášťů, těsnění střešních detailů. Zpracování: za studena nátěrem pokrývačským kartáčem, štětcem, stěrkou nebo nástřikem pomocí vhodného zařízení.
Archiv

Jak nanášet Gumoasfalt

Díky tixotropním vlastnostem je možno nanášet Gumoasfalt na podklad s libovolným sklonem. Nátěr ze svislého povrchu nestéká ani při vysoké teplotě +100 °C, a naopak při nízkých teplotách si zachovává elasticitu.
Archiv

Jak natírat Gumoasfalt

Gumoasfaltový nátěr nesmí chybět žádnému kutilovi

Nanáší se na suché a mírně vlhké podklady. Díky konzistenci gumoasfaltu je možné ho aplikovat i na. Jistě oceníte rychlost jeho schnutí. Složení gumoasfaltové izolace neobsahuje žádná rozpouštědla a je bezpečný i v kontaktu s polystyrenem.

Jak opravit asfaltovou střechu

To znamená zaplnit nátěrem trhlinu nebo nahřát hořákem a rozetřít asfalt špachtlí a proříznout a opravit puchýře. Na menší opravy použijeme asfaltový tmel. Slouží k zalepení nevelkých prasklin, vymazání spojů, nebo na podlepení uvolněných asfaltových šindelů. Nemusíme při jeho použití rozehřívat asfaltové pásy.

Čím přetřít Gumoasfalt

Pokud máte místy povrch již natřen Gumoasfaltem, pak bych doporučil použít spíše Tlumex plast plus. Důvod je ten, že Gumoasfalt je asfaltový nátěr a přes ten by přetření Estedienem mohl být problém. Tlumex plast plus je rovněž asfaltový nátěr, takže se oba produkty bez problému snesou.

Čím natřít asfaltovou střechu

Vhodná je aplikace nátěrových systémů na bázi asfaltových laků a tmelů (RENOLAK ALN a REFLEXOL, popř. LUTEX ATN a REFLEXOL). Dojde-li k havarijní časově omezené opravě vodotěsné izolace (např. po dešti nebo v zimě), použijeme nátěr modifikovaným asfaltovým tmelem LUTEX MOAT.

Jak dlouho schne Tlumex plast

30 % b) Vlastnosti při nanášení: Roztíratelnost: na plechu stupeň 2–3 Slévanost: na plechu stupeň 4 Zasychání: na plechu stupeň 1 – 24 hodin stupeň 2 – 48 hodin c) Vlastnosti zaschlého nátěru: Přilnavost: max. stupeň 2 Vzhled: černý, pololesklý nátěr, po dokonalém proschnutí mechanicky odolný film.