Jaký je rozdíl mezi SMS a MMS?

Proč se mění SMS na MMS

když píšete SMS delší než 3 zprávy (bez diakritiky), tak se automaticky změní na MMS nebo když do zprávy vložíte jakoukoliv diakritiku, případně nepodporovaný standard smajlíků (tak máte, mám pocit, jen cca 67 znaků). Můžete použít i jinou aplikaci na zprávy, třeba Zprávy od Google.

Jak funguje posílání SMS

SMS, podobně jako GPRS, funguje na principu přepojování paketů – i když se přenášeným blokům neříká "pakety" ale "zprávy". Hlavně ale tyto zprávy nevyžadují, aby příjemce byl k dosažení ve stejné době, kdy je odesilatel zadává k odeslání.

Co je to MMS zpráva

MMS jsou multimediální zprávy, které mohou obsahovat fotografie, obrázky, zvukové záznamy i texty dlouhé až 1 000 znaků. Garantujeme doručení MMS o velikosti max. 300 kB. Aby MMS dorazila, je potřeba, aby telefon příjemce službu MMS podporoval (některé starší modely telefonů MMS ještě neumí).

Jak se posílá MMS

U telefonů bez operačního systému je nejsnazší poslat bezplatnou SMS ve tvaru MMS na číslo 999 555. Obratem vám přijde zpráva, která sama nastaví profil vašeho telefonu. Maximální velikost MMS je 300 kB, pokud limit překročíte, MMS neodejde. MMS se v GSM a pokročilejších sítích přenášejí jako datový tok přes GPRS.

Jak nastavit SMS místo MMS

Po překročení limitu 150 znaků v textové zprávě je možné se automatické změně SMS na MMS vyhnout. Pokud to chcete provést, stáhněte si speciální aplikaci, ze které budete později textové zprávy z vašeho telefonu posílat. Aplikace zaměřená na tento problém, kterou najdete v obchodě Google Play, se jmenuje „Textra“.

Jak povolit MMS v telefonu

Pokud nemáte aktivní MMS, je možné si je zdarma aktivovat na Můj T-Mobile či zasláním SMS ve tvaru "MMS A" na číslo 4603.

Jak má vypadat SMS

SMS má obvykle 160 znaků. Tato velikost je výsledkem standardu GSM, který stanovuje, že pro text SMS je povoleno celkem 1120 bitů na jednu SMS. Jelikož se standardně používá 7bitové kódování ve znakové sadě GSM 03.38, odpovídá tomu 160 znaků.

Co je to SMS

zkratkaEditovat

Z anglického Short Message Service — „služba krátkých zpráv“.

Jak otevřít MMS zprávu

Pokud namísto MMS obdržíme SMS s odkazem a zprávou, že vám přišla MMS, ovšem musíte použít webový prohlížeč či zapnout data, abyste ji mohli otevřít, pravděpodobně to znamená, že váš telefon nemá nastavenou službu multimediálních zpráv.

Jak zobrazit MMS

Pokud namísto MMS obdržíme SMS s odkazem a zprávou, že vám přišla MMS, ovšem musíte použít webový prohlížeč či zapnout data, abyste ji mohli otevřít, pravděpodobně to znamená, že váš telefon nemá nastavenou službu multimediálních zpráv.

Jak funguje MMS

Server, pro který se často používá označení MMSC (Multimedia Message Service Center), zprávu MMS uloží ve svých registrech. Podle cílové adresy, kterou může být telefonní číslo nebo e-mail, se pak server rozhodne, zda zprávu pošle ihned k příjemci, nebo zda adresáta nejprve upozorní prostřednictvím SMS.

Proč mi nechodí SMS zprávy

Zkontrolujte, jestli jsou Zprávy vaše výchozí aplikace na posílání zpráv. Přečtěte si, jak výchozí aplikaci na posílání zpráv změnit. Ověřte si, že váš operátor podporuje zprávy SMS, MMS nebo RCS. Zkontrolujte svůj tarif nebo zůstatek kreditu, jestli máte dost prostředků na posílání a příjem zpráv.

Jak si vyzvednout MMS

Pokud vám někdo pošle MMS na telefon, který nemá tuto službu aktivní, dostanete místo ní SMS s heslem pro vyzvednutí na našich stránkách. Pak už jen stačí vyplnit heslo a své telefonní číslo do tohoto formuláře a my zprávu vám zobrazíme v počítači.

Jak poslat MMS bez internetu

stačí v nastavení přístupových bodů vytvořit nový, nastavit ho dle svého operátora pouze pro mms, uložit pod názvem mms a hotovo. následně přepnout tenhle účet jako aktivní a zapnout mobilní data. žádný data telefon stahovat nebude, internet nepojede, nic se tudíž neplatí, ale mms lze příjímat i odesílat.

Jak poslat SMS z mobilu

Zahájení konverzace s někým z vašich kontaktůSpusťte aplikaci Zprávy .Klepněte na Zahájit chat.Zadejte jméno, telefonní číslo nebo e-mailovou adresu člověka, kterému chcete napsat zprávu.Napište zprávu a klepněte na ikonu .

Co je to zkratka MMS

Multimediální zprávy (zkratka MMS z anglického Multimedia Messaging Service). Multimediální paralela k SMS. Pomocí MMS je možné posílat kromě textu i obrázky, audio a videoklipy, podobně jako e-mailem.

Jak nastavit MMS v mobilu

Manuální nastavení mobilního internetu a MMS pro Android

Možnosti nastavení mobilního internetu na telefonech se systémem Android najdete v sekci Nastavení – Další nastavení – Mobilní sítě – Názvy přístupových bodů. Další nastavení viz obrázky: Vzorová konfigurace mobilního internetu a MMS na systémech Android.

Kde najdu odeslané SMS

na webu se dá najít několik aplikací, které toto umí. Jinak ve zprávách vyberte v menu "Zobrazit složky", tady vidíte počet odeslaných zpráv. Jen je potřeba vždy poslední den v měsíci, nebo první vymazat odeslané zprávy (do kalendáře si nastavit upomínku). Ty které chcete zachovat můžete přesunout do "Mé složky".

Jak poslat fotografii přes SMS

Děkuji. Jak už z té zkratky SMS (z anglického "Short message service") vyplývá, jedná se o krátké textové zprávy, tudíž obrázky, ani nic jiného se do SMS vložit nedá. K tomu slouží právě MMS ("Multimedia Messaging Service"), které zvládnou přenést i náročnější záležitosti a proto jsou logicky i drašší.

Jakou aplikaci na SMS

Pro SMS by vždy měly nejlépe vyjít defaultní aplikace v telefonu, ale pokud jde o zasílání zpráv přes internet tak doporučuji nejčastější trojici: WhatsApp, Viber nebo Facebook Messenger.

Jak zjistit Odeslane SMS

Potvrzení o přečtení zapnete takto:Spusťte na zařízení aplikaci Zprávy .Klepněte na svoji profilovou fotku nebo ikonu. Nastavení Zpráv.Klepněte na RCS chaty. Tip: Pokud možnost RCS chaty nevidíte, klepněte na Funkce chatu.Klepněte na Posílat potvrzení o přečtení.

Jak poslat SMS

Spusťte aplikaci Zprávy . Do pole Komu zadejte jména, telefonní čísla nebo e-mailové adresy lidí, kterým chcete napsat zprávu. Také je můžete vybrat ze seznamu častých či všech kontaktů.

Jak nastavit SMS zprávy

Změna obecných nastaveníSpusťte aplikaci Zprávy .Klepněte na ikonu možností Nastavení. Pokud chcete vypnout oznámení z jiných aplikací, klepněte na Oznámení vypněte všechna výchozí nastavení oznámení. Pokud chcete oznámení ze Zpráv dostávat do telefonu, klepněte na Oznámení zapněte možnost Příchozí zprávy.