Kam volat když nejde proud?

Kde aktuálně nejde proud

Zjistěte termín plánovaných odstávek, či nahlaste poruchu.

Informace o plánovaných odstávkách v distribuční síti ČEZ se dozvíte i na webových stránkách www.cezdistribuce.cz nebo na Kontaktní lince ČEZ Distribuce 800 850 860.
Archiv

Co delat kdyz vypnou proud

V případě, že je jste potmě pouze vy, musíte "nahodit" zpátky hlavní jistič. Ten najdete v elektroinstalaci vedle elektroměru – hodin, které měří vaší spotřeby elektřiny. Přesuňte páčky hlavního jističe do původní polohy a problém by měl být vyřešen.
Archiv

Co by se stalo kdyby nastal blackout

Kdyby však nastal blackout po celém světě, situace by se stala velmi vážnou. V takovém případě totiž není možné dočasně odebírat elektrický proud ze sousední oblasti, která normálně funguje. V takovém případě není elektřina nikde. Zkuste se na chvíli zamyslet, co vše máte doma zapojené do zásuvky.

Kde v Praze nejde proud

V distribuční síti PREdistribuce, a. s., tedy na území Prahy a města Roztoky, momentálně neevidujeme žádnou poruchu většího rozsahu.

Jak dlouho muze trvat vypadek proudu

V období od dubna do října může trvat maximálně 12 hodin, od listopadu do března pak pouze nejvíce 8 hodin. V poslední době však výrazně přibývá výpadků nečekaných, které jsou spojeny s výkyvy počasí. Bez proudu zůstávají tisíce odběratelů kvůli silným bouřkám, vichřicím i dalším živelným pohromám.

Jak dlouho trva vypadek proudu

Výpadky elektřiny trvají několik hodin, maximálně několik dnů. Buďto jde o kratší plánované odstávky, nebo o delší neočekávané poruchy. Distributoři předem oznamují, kdy a kde přeruší elektrický proud, aby vyměnili staré transformátory, sloupy, vodiče nebo izolátory.

Co když vypadne proud

Zavolejte na infolinku poskytovatele připojení elektrické energie (ČEZ: 840 840 840). Sousedé svítí a jistič je vypnutý – zkuste tento zapnout, pokud opět vypadne patrně se jedná o poruchu elektroinstalace.

Jak dlouho bude trvat blackout

Jde o výpadek již radikálně méně pravděpodobný. Ty trvají obvykle den až týden a dočkáte se jich třeba v zimě, když vážné bouře způsobí na drátech / vedení namrzlé krystaly ledu a ty jsou nepoužitelné pár dní. Celé to trvá asi tak dlouho (v průměru), jako běžné lokální tornádo nebo hurikán.

Co mít doma na blackout

Mezi další důležité vybavení, které je vhodné mít připraveno rozhodně patří:přenosné svítilny (nejlépe čelovky s LED diodami nebo „třepací“ svítilny) a zásobu baterií, popř.spací pytle, teplé zimní oblečení, deky,radiopřijímač s bateriemi (lze využít krátkodobě i rádio v automobilu nebo mobilním telefonu),

Co dělat když nejde jedna fáze

Pokud vypadla jen jedna fáze, tak pozor na motory ( vodárnu, čerpadlo atd. ). Někdy se stane, že vypadne jen jedna fáze. To poznáte tak, že vám v domě nejdou jen některé zásuvky nebo světla, přestože daný okruh jističů je v pořádku. Ihned odpojte všechny třífázové elektromotory ( vodárnu, čerpadlo atd. ).

Jak se připravit na black out

Co určitě mějtetablety na dezinfekci vody, dezinfekční roztok na ruce, savo, vlhčené jednorázové ubrousky, pytle na odpadky,dostatečné zásoby léků, zejména těch, bez nichž se neobejdete, dále léky proti průjmu, bolesti, obvazy, vitaminové tablety.přenosné svítilny, zásobu baterií, popř.

Jak dlouho může trvat blackout

Ztížen bude přístup k informacím, fungovat bude jen rádio na baterie nebo autorádio, informace budou k dispozici na vývěskách obcí a měst. Lidé musí počítat s tím, že v případě „blackoutu“ může výpadek elektřiny trvat i dva dny, ale samozřejmě i déle.

Co dělat když nejdou zásuvky

Určitě si zavolejte elektrikáře. Jestli je instalace provedena jako rozvaděč, pak bude mít asi dost práce. Může jít opravdu o absenci jedné fáze, může být i špatně napojený hřeben pod jističem, může toho být opravdu více.

Jak nahodit jistič

Nahození jističe

Pod každým by mělo být uvedeno, pro který slouží okruh. I kdyby však nebylo, všechny jističe míří v tu chvíli směrem nahoru, jen ten zmíněný dolů. Uchopíme jej a zatáhneme po směru ostatních jističů. Pokud zůstane v horní poloze, je vše v pořádku a světla budou fungovat.