Jak dlouho trvá cesta na Island?

Jak dlouho se letí z Česka na Island

Průměrná délka přímého letu jsou přibližně 4 a půl hodiny. Přímý let na Island zabezpečují letecké společnosti Wizz Air, Czech Airlines, Niki Luftfahrt a SmartWings Travel Service.
Archiv

Jak dlouho trvá let z Prahy do Reykjaviku

Informace, které byste před odletem měli vědět.

Nejlevnější let 3 459 Kč
Průměrná délka letu 3 hod. 59 min.
Nejlevnější měsíc k odletu září
Nejoblíbenější letecká společnost Icelandair
Letů týdně 4

ArchivPodobné

Jak dlouho se jede na Island

Doba letu na Island je asi 4,5 hodiny z Prahy.
Archiv

Kdy je nejlepší jet na Island

Asi nejvhodnější dobou pro návštěvu Islandu jsou letní měsíce, tedy přibližně od konce května do začátku září, kdy mohou teploty na ostrově přesáhnout až 20°C. V těchto měsících Slunce takřka nezapadá, a po většinu dne je tak islandská krajina zalita denním světlem.

Jak dlouho trvá cesta na Měsíc

Apollo 11
Vzletová rampa LC-39A
Nosná raketa Saturn V
Délka letu 195 hodin, 18 minut a 35 sekund
Čas na dráze kolem Měsíce 59 hodin, 30 minut a 25,79 sekundy

Jak dlouho trvá let Praha Island

Jednosměrný přímý let mezi městy Praha a Reykjavík trvá přibližně 4.1 hod. Jaká je vzdálenost letu Praha – Reykjavík Letecká vzdálenost mezi městy Praha – Reykjavík je 2656 km.

Odkud jsou nejlevnější letenky na Island

Stejně tak i sezónní linka Austrian z Vídně, ceny letenek jsou ale mnohdy přemrštěné. Nejvýhodnější letenky tak nabízí na Island Wizz Air. Ten létá z Wroclawi, Katowic, Krakowa nebo Vídně. V akcích především na podzim a zimu pořídíme letenky pod 1 000 Kč, v těch největších akcích šla cena až na 500 Kč.

Na co si dát pozor na Islandu

PŘEHLED NEBEZPEČÍ NA ISLANDU:NÁHLÉ ZMĚNY POČASÍ: na Islandu se počasí může změnit i během několika minut.VELKÉ VLNY: na Islandu jsou místa, kde hrozí nenadále vlny, jakési nenadále jednotlivé tsunami.HORKÉ PRAMENY: jsou přírodním elementem, které na Islandu působí nejvíce zranění mezi turisty.

Jaké jídlo si vzít na Island

Islandská kuchyně

Potraviny, s nimiž se setkáte nejčastěji, budou různé druhy ryb a mořských plodů, jehněčí maso, brambory a skyr (kysaný mléčný výrobek). Ryby a mořské plody se na Islandu připravují na nesčetně způsobů. Můžete se například setkat se sušeným rybím masem.

Jak se obléci na Island

Oblečení: Protože je počasí na Islandu převážně chladnějšího rázu, měli byste si do zavazadla zabalit především zimní či podzimní oblečení (mikinu, svetr, triko s dlouhým rukávem, softshell bundu, nepromokavou bundu). Zapomenout byste pak neměli samozřejmě ani na spodní prádlo, pyžamo a ponožky.

Kdy je na Islandu Polarni noc

Polární záře se na Islandu vyskytuje i v letním období, ale není viditelná kvůli dlouhým světlým dnům. Nejtmavší noci nastávají od listopadu po únor, což výrazně umocní zážitek z této podívané. Síla polární záře závisí na síle magnetického pole Země.

Jak dlouho trvá let do Zanzibaru

Přehledná tabulka s trváním letů

Destinace příletu Délka letu Vzdálenost z Česka
Délka letu na Zanzibar ? 7:50 6310 km
Délka letu do Brazílie ? 11:10 9700 km
Délka letu do Bulharska ? 1:20 775 km
Dĺžka letu na Kypr ? 2:50 1975 km

Kdo letel na mesic

Seznam lidí, kteří stanuli na Měsíci

Pořadí Jméno Výstup na povrch Měsíce
1. Neil Armstrong 21. července 1969
2. Buzz Aldrin
3. Charles Conrad 19.–20. listopadu 1969
4. Alan Bean

Co dělat na Islandu

47 míst co vidět na IslanduModrá laguna. Horký pramen. Modrá laguna, Blue Lagoon, patří mezi nejnavštěvovanější místa Islandu.Zlatý okruh. Cesta, Přírodní útvar, Horký pramen, Národní park.Geysir. Horký pramen.Strokkur. Horký pramen.Thingvellir. Národní park.Gullfoss. Vodopád.Seljalandsfoss. Vodopád.Skógafoss. Vodopád.

Jak dlouho trva let z Vídně na Island

Jednosměrný přímý let mezi městy Vídeň a Reykjavík trvá přibližně 4.4 hod.

Co vědět před cestou na Island

Před odjezdem se podívejte na předpověď počasí, oblečte se podle ní a přibalte navíc jednu neprofoukavou a nepromokavou vrstvu. Neberte si deštník, ve větru vám bude k ničemu. Na Islandu může být i v zimě překvapivě ostré slunce, hodit se bude opalovací krém a sluneční brýle.

Co se nesmí vzít na Island

Platí zákaz dovozu narkotik, vajec, masa, mléka a mléčných výrobků. Zvláštnímu povolení podléhá dovoz živých zvířat, rostlin a léků nad přiměřenou osobní potřebu.

Jaké jsou zásuvky na Islandu

Nabíjení: Elektrické zásuvky jsou zde stejné jako u nás. Jedná se tedy o typ C, kdy má nabíječka zakončení dvěma hroty. Stejné zástrčky do elektrické zásuvky se používají po celé Evropské Unii s jedinou výjimkou, a to Irsko.

Jak dlouho trvá polární den

Na hranici polárního kruhu dochází během roku jen k jednomu polárnímu dni (celkem trvá 20 hodin, 4 hodiny příšeří vlivem vodorovného směru slunečních paprsků se zemským povrchem) a to během letního červnového slunovratu (obratník Raka na severní polokouli a prosincovému slunovratu na polokouli jižní (obratník Kozoroha) …

Kde trvá polární den půl roku

Polární den je stav, kdy je Slunce celejch 24 hodin nad obzorem a vůbec nezapadne. A právě na severním pólu trvá tenhle jev půl roku, v létě.

Jak dlouho trvá cesta do Japonska

Nejsnadnější cesta do Japonska vede vzduchem. Let z Prahy trvá asi 15 hodin a vyžaduje alespoň jeden přestup. Z velkých evropských letišť míří přímé linky do Tokia na letiště Narita International Airport vzdálené asi hodinu jízdy od centra metropole.

Jak dlouho trvá cesta do Egypta

Přehledná tabulka s trváním letů

Destinace příletu Délka letu Vzdálenost z Česka
Délka letu do Egypta ? 3:40 2650 km
Délka letu na Filipíny ? 12:30 10 000 km
Délka letu do Finska ? 2:10 1620 km
Délka letu do Francie ? 1:20 1150 km

Kdy byl poslední člověk na Měsíci

Dnes je to právě 40 let, co na Měsíci naposledy přistál člověk. Velitelem mise Apollo 17, která přistála na měsíčním povrchu 11. prosince roku 1972, byl Eugene Cernan, rodák z Chicaga s českými a slovenskými předky. Od mise Apolla 17 už lidská noha na povrchu měsíce nestanula.

Jak dlouho trvala cesta na Měsíc

Apollo 11
Vzletová rampa LC-39A
Nosná raketa Saturn V
Délka letu 195 hodin, 18 minut a 35 sekund
Čas na dráze kolem Měsíce 59 hodin, 30 minut a 25,79 sekundy

Jak levné cestovat na Island

Ze střední Evropy doletíte na Island zhruba za 4 hodiny. Pro Čechy jsou nejlevnější variantou spoje Wizz Airu z Vídně nebo Katowic. Zpáteční letenku mimo sezónu pořídíte od 2 000 Kč, ovšem bez zavazadla. Letenka z Prahy s ČSA vyjde zhruba na 5 000 Kč.