Jak připravit aloe vera?

Jak pripravit aloe vera

Postup: List odřízněte úplně u stonku a podélně jej nařízněte. Mezi slupkou a gelem je nepotřebná dužina, po rozříznutí tedy nechte list vyschnout. Pak lžičkou naberte jen gel bez dužiny a smíchejte jej s kokosovým olejem. Lépe se vám bude pracovat, pokud bude kokosový olej v kapalném skupenství (od teploty 24 °C).
Archiv

Jak se dá konzumovat aloe vera

Můžete ji jíst syrovou nebo vařenou, některé zdroje uvádí, že i slupka je jedlá, někteří, že se jí pouze gel. Slupka totiž obsahuje žlutou mízu, která se nazývá Aloin a má projímavé účinky. Důležité je ovšem vždy odstranit postranní hřbety.

Co udělat s aloe vera

List stačí rozříznout a postižené místo potřít gelem z rostliny. Z aloe si můžeme vyrobit nejen krémy, masky, mýdla a přípravky na vlasy, ale také léčivé přípravky na kožní problémy, balzámy na rty, opalovací prostředky, ale i čisticí přípravky.

Jak vyrobit mazání z aloe vera

Ve vodní lázni rozpustíme kokosový olej /5 lžic/ a gel z aloe vera rozmixujeme, přídáme kokosový olej a 1 čajovou lžičku vit. E. Důkladně vše promícháme. Uchováváme v ledničce.

Na co je dobrá šťáva z aloe vera

Šťáva z listů aloe vera má skvělé dezinfekční účinky, podporuje tvorbu nových kožních buněk, a proto se nejčastěji využívá pro léčbu popálenin nebo odřenin. Její zázračné účinky oceníte také při léčbě oparů, ekzémů nebo při poštípání hmyzem.

Jak vyrobit krém z aloe vera

Ve vodní lázni si rozpustíme kokosový olej, lanolin a včelí vosk. Poté vlijte směs do nádoby mixéru a nechte zchladnout. Vychladlou smět pak 2-3 minuty mixujeme na nejvyšší rychlost. Přilijeme směs destilované vody a gelu z aloe a znovu mixujeme, dokud nám nevznikne hustý bílý krém.

Jak často pít aloe vera

Osm z těchto esenciálních aminokyselin si však organizmus nedokáže vytvořit. Obsahuje je ale aloe vera! Pravidelným užíváním Aloe Vera Gelu (PDF) zajistíte přísun těchto důležitých aminokyselin svému organizmu a udržíte si tak dobré zdraví. Jen pomyslete – stačí 20 – 100 ml denně…

Kdy pít aloe vera

Kdy ideálně pít aloe vera gel Největší efekt budete mít, když si aloe vera gel dáte ráno nalačno. Toto ale není bezpodmínečné pro detox. Je to jen „bonus".

Proč hnědne aloe vera

Pokud nemá rostlina dostatek vody, listy hnědnou. Naopak přemokření způsobuje černé skvrny na listech, které mohou způsobit i úhyn rostliny.

Jak uchovat gel z aloe vera

Gel uchovávejte v nádobě, a to v chladnějším prostředí. Můžete jej také zmrazit v zásobnících na led. V případě potřeby vytáhnete kostku a použijete ji třeba na popáleniny.

Jak uchovat šťávu z aloe vera

Gel uchovávejte v nádobě, a to v chladnějším prostředí. Můžete jej také zmrazit v zásobnících na led. V případě potřeby vytáhnete kostku a použijete ji třeba na popáleniny.

Proč pít aloe vera

Aloe vera má přirozené detoxikační schopnosti. Pravidelné pití Aloe Vera Gelu může zlepšit funkci střev, zvýšit absorpci proteinů a současně snížit výskyt nepřátelských bakterií – to vše přirozenou cestou! Aloe vera má rovněž příznivé účinky při pálení žáhy a ostatních zažívacích problémech.

Jak poznat kvalitní aloe vera

Důležitým znakem kvalitního výrobku je dále to, že je vyroben za studena, neboť tak se nezničí všechny prospěšné látky, které Aloe Vera obsahuje. Méně kvalitní výrobky jsou vyráběny tepelnou úpravou, a navíc jsou ředěny vodou. Výsledný produkt pak obsahuje cca 12,5 % Aloe Vera.

Jak zalévat aloe vera v květináči

Jedná se o subtropickou rostlinu, nepotřebuje tedy příliš mnoho vláhy. Aloe vera stačí zalévat jednou týdně menším množství vody. Je-li rostlina přes léto na slunci, např. balkoně, můžete dopřát vody více.

Jak pečovat o aloe vera v květináči

Aloe vera dává přednost suchým podmínkám s dobře propustnou půdou. K dosažení tohoto cíle přidejte do běžné zeminy v květináči velké množství perlitu. Aloe Vera vyžaduje minimálně 6 až 8 hodin přímého slunečního světla denně. Při zalévání zalévejte hluboko a nasyťte půdu a zalévejte až po úplném vyschnutí půdy.

Jak dlouho vydrzi aloe vera v lednici

Gel vydrží v lednici asi týden.

Jak dlouho vydrží aloe vera v lednici

Gel vydrží v lednici asi týden.

Jaký květináč pro aloe vera

K pěstování aloe se ideálně hodí terakotové květináče umístěné doma tam, kde je dostatek slunečního svitu. O léčivých účincích aloe vera se ví po staletí. Neměla by proto chybět v zahradě žádného milovníka léčivek.