Jaké jsou zásuvky na Islandu?

Co si vzít s sebou na Island

Oblečení: Protože je počasí na Islandu převážně chladnějšího rázu, měli byste si do zavazadla zabalit především zimní či podzimní oblečení (mikinu, svetr, triko s dlouhým rukávem, softshell bundu, nepromokavou bundu). Zapomenout byste pak neměli samozřejmě ani na spodní prádlo, pyžamo a ponožky.

Co si přivézt z Islandu

Mezi oblíbené suvenýry patří samozřejmě tradiční islandské pochoutky, jako jsou sušené ryby, žralok hákarl, skyr, lékořice na všechny způsoby nebo kořalka brennivín. A pak co jiného než kamení a láva nebo případně popel z právě vybuchlé sopky…

Čím je zajímavý Island

Čtyři národní parky a muzeum penisů Na ostrově leží i velké množství jezer ledovcového původu, termální prameny, fumaroly a další místa, která stojí za to vidět. Na Islandu ale mějte na paměti, že se tu počasí dokáže stoprocentně změnit jen během několika málo minut.

Jaké jsou ve Francii zásuvky

Typ E – francouzská zásuvka

Každá zásuvka se skládá z levé a pravé dutinky a nahoře umístěného zemnícího kolíku. Tento typ se označuje jako E, ale též je známý pod označením „francouzská zásuvka“. Typicky se používá ve Francii, Belgii, ČR, ale také na Slovensku nebo v Polsku.

Na co si dát pozor na Islandu

PŘEHLED NEBEZPEČÍ NA ISLANDU:NÁHLÉ ZMĚNY POČASÍ: na Islandu se počasí může změnit i během několika minut.VELKÉ VLNY: na Islandu jsou místa, kde hrozí nenadále vlny, jakési nenadále jednotlivé tsunami.HORKÉ PRAMENY: jsou přírodním elementem, které na Islandu působí nejvíce zranění mezi turisty.

Co vědět před cestou na Island

Před odjezdem se podívejte na předpověď počasí, oblečte se podle ní a přibalte navíc jednu neprofoukavou a nepromokavou vrstvu. Neberte si deštník, ve větru vám bude k ničemu. Na Islandu může být i v zimě překvapivě ostré slunce, hodit se bude opalovací krém a sluneční brýle.

Co se nesmí vozit na Island

Platí zákaz dovozu narkotik, vajec, masa, mléka a mléčných výrobků. Zvláštnímu povolení podléhá dovoz živých zvířat, rostlin a léků nad přiměřenou osobní potřebu.

Co se nesmí vyvážet z Islandu

Co se nesmí odvážet z Islandu

Z Islandu si nesmíte odvézt nic z chráněných druhů rostlin, žádné ptáky, ptačí vejce ani skořápky z vajec či ptačí hnízda. Zakázáno je také poškozovat a vyvážet krápníky z jeskyní. Vyvážet se též nesmí (bez zvláštního povolení) jakékoliv předměty historické či archeologické hodnoty.

Jak se jezdí na Islandu

Na Islandu se jezdí se vpravo, předjíždí vlevo, Zákaz předjíždění je na křižovatkách, přechodech pro chodce a pokud by ohrozilo ostatní účastníky silničního provozu. Školní a ostatní autobusy mají přednost v jízdě. Zvukové znamení může být použito při předjíždění nebo v případě nebezpečí.

Jaké jsou druhy zásuvek

Existují dva typy zásuvek – jednofázové nebo vícefázové. V českých domácnostech se ale setkáte jen s jednofázovými zásuvkami, kterými prochází napětí 230 V.

Jaké jsou v Itálii zásuvky

V Itálii se používá střídavé napětí 230 V a 400 V o frekvenci 50 Hz, stejně jako u nás. Zásuvky mají odlišný tvar než české, je třeba pořídit redukci. Typicky se používají zásuvky bez kolíku; některé zásuvky ovšem mají tři zdířky.

Proč jet na Island

Ostrov, kde (nejen) gejzíry tvoří krajinu

Hlavním trhákem a atrakcí číslo jedna je na Islandu bezesporu příroda. Gejzíry, ledovce, jezera, vodopády a řeky. To je pestrá vodní říše. Severoevropský ostrov je doslova protkán vodní soustavou, která je na mnoha místech ovlivňována termální činností pod zemským povrchem.

Jak nejlepe na Island

Asi nejvhodnější dobou pro návštěvu Islandu jsou letní měsíce, tedy přibližně od konce května do začátku září, kdy mohou teploty na ostrově přesáhnout až 20°C. V těchto měsících Slunce takřka nezapadá, a po většinu dne je tak islandská krajina zalita denním světlem.

Jak se stravovat na Islandu

Vedle masa z ovcí je k sehnání i maso hovězí, ale je méně časté a dražší. Islanďané se nevyhýbají dokonce ani koňskému masu. Pokud se budete chtít stravovat levně, počítejte s hamburgery, pizzou, hranolky, sendviči a hot dogy. Vynikající je i řada sladkostí v pekárnách, což je dědictví dlouhé dánské vlády.

Kde se pouziva 400v

Používají se pro pevné nebo pohyblivé připojení stavebních a staveništních rozvaděčů, stavebních strojů a zařízení v průmyslu, strojírenství, zemědělství, dílnách a garážích.

Co to je schuko zásuvka

SCHUKO zásuvky jsou německého typu (používané v Německu a Rakousku) – nemají ochranný kolík, ale místo něj dva ochranné kontakty po stranách. Proto se SCHUKO nedoporučují pro české vidlice! Existují však univerzální vidlice UNISHUKO, které jsou kompatibilní s českým i německým typem zásuvek.

Kdy nejlépe na Island

Asi nejvhodnější dobou pro návštěvu Islandu jsou letní měsíce, tedy přibližně od konce května do začátku září, kdy mohou teploty na ostrově přesáhnout až 20°C. V těchto měsících Slunce takřka nezapadá, a po většinu dne je tak islandská krajina zalita denním světlem.

Jaká je islandská měna

Platidlem na Islandu je islandská koruna (ISK), která se dělí na 100 aurarů. Současný kurz islandské koruny je přibližně 100 ISK = 19 Kč. Směna peněz je na Islandu možná ve všech bankách, na letištích a ve většině hotelů.

Co je zakázáno vyvážet z Islandu

Co se nesmí odvážet z Islandu

Z Islandu si nesmíte odvézt nic z chráněných druhů rostlin, žádné ptáky, ptačí vejce ani skořápky z vajec či ptačí hnízda. Zakázáno je také poškozovat a vyvážet krápníky z jeskyní. Vyvážet se též nesmí (bez zvláštního povolení) jakékoliv předměty historické či archeologické hodnoty.

Jak udělat z 400V 230V

Samozřejmě nejlepší řešení je natáhnout od skříně (na nový jistič) samostatný okruh, ale je to přes celý barák a tak není moc kudy. Pak se nabízí řešení využít stávající (jen občas používaný) rozvod 400V a v garáži z něj "vytáhnout" 230V.

Co znamená 230 400 v

Údaj 230/400 V znamená, že motor je možno provozovat výlučně s vinutím spojeným do hvězdy (při zapojení do trojúhelníku dojde ke zničení motoru).

Jaké jsou v Řecku zásuvky

V Řecku můžete pohodlně platit kartou, či v hotovosti Eurem. Elektrické zásuvky jsou evropské a tedy není potřeba žádný adaptér.

Kdy je na Islandu noc

Půlnoční slunce

Letní slunovrat probíhá mezi 20. a 22. červnem. Půlnoční slunce, pravý islandský drahokam, nastává těsně po půlnoci a znovu vychází těsně před třetí hodinou ranní.

Jak dlouho trvá cesta na Island

Přehledná tabulka s trváním letů

Destinace příletu Délka letu Vzdálenost z Česka
Délka letu na Island 🛪 4:00 2920 km
Délka letu do Izraele 🛪 3:20 2420 km
Délka letu do Japonska 🛪 11:15 8970 km
Délka letu do Jordánska 🛪 3:20 2540 km

Jak draho je na Islandu

Island je známý svými vysokými cenami a patří k nejdražším zemím v Evropě. Musíte počítat s tím, že za potraviny ze supermarketu zaplatíte zhruba 2,5x více než v Česku a v restauraci si připlatíte přibližně 3x více, litr benzínu je zhruba o 10 Kč dražší než v ČR…