Kam na výlet Sázava?

Co v Sazave

Co navštívitKlášter Sázava – Národní památkový ústav.Poutní areál – kostel svatého Prokopa.Huť František – Centrum sklářského uměníKaple sv. Prokopa a studánka Vosovka.Areál u sv. Martina.Čertova brázda.Naučná stezka Votočnice.Sázavské stromy.

Kam na vylet okoli Sazavy

Kam na výlet v Sázavě a okolíHradiště Černé Budy na Krkavčích skálách. Turistika.5.5 km. Muzeum na zámku Rataje nad Sázavou.7.3 km. Hrad Český Šternberk.9.2 km. Hvězdárna Ondřejov.9.3 km. Naučná stezka rytíře Kryštofa Jana Šice.10.1 km. Rozhledna Špulka.10.5 km. Zřícenina hradu Stará Dubá12.0 km. Zřícenina hradu Zlenice.
Archiv

Kam jet na sazavu

V letní sezóně Sázava přiláká velké množství vodáků. V Posázaví nás uchvátí mnoho hradů a zámků, jsou to hlavně zámek Ve Vlašimi, zámek v Jemništi, zámek Konopiště, hrad Český Šternberk, hrad Lipnice n. Sázavou, zřícenina hradu Zbořený Kostelec a hrad v Týnci nad Sázavou.
Archiv

Co navštívit v Posázaví

Posázaví je ráj všech trampů, vodáků, cyklistů i nadšenců historie. Najdete tu Posázavský Pacifik, Luka pod Medníkem, klášter Sázava, hrad Český Šternberk, Stvořidla, zřícenina hradů Zlenice, Stará Dubá, Jílové nebo Zbořený Kostelec. Tato místa stojí za to znát a poznat.

Kde se koupat v Sazave

Pod heslem oživme letní koupání v Sázavě, je „vodomilům“ dnes k dispozici jediné místo vhodné ke koupání, a sice molo nad řekou u místní vily Markéta. Do vody mohou vejít návštěvníci této improvizované městské pláže po schůdcích, dokonce je zde možnost sprchování.

Kam s dětmi Sázava

10 tipů, kam vzít děti v PosázavíFarma Ztracenka nedaleko Mrače v PosázavíVodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou.Hrad Český Šternberk.Automuzeum Svět Škodovek v Mrači.Zámek Konopiště – za Františkem Ferdinandem na zámek.Přírodní rezervace Stvořidla u Světlé nad Sázavou.Posázavská stezka – česká trempská klasika.

Kdy sjíždět Sázavu

Řeka Sázava je od kempu Stvořidla (6 km nad Ledčí nad Sázavou) až po soutok s Vltavou obvykle sjízdná po celý rok. Na jejím konci se nachází krásný peřejnatý úsek Krhanice – Pikovice, který je jedním z nejoblíbenějších úseků mezi vodáky. Za vyššího stavu vody je tento úsek dost obtížný a není vhodný pro začátečníky.

Jak teče Sázava

Sázava pramení v rybníku Velké Dářko, teče jihovýchodním směrem, protéká nádrží Pilská a u Žďáru nad Sázavou se obrací na západní stranu. Desítky kilometrů klidné vody, kdy řeka připomíná mírnou Lužnici, střídají peřeje u Stvořidel či Pikovic, které nemají na nejčastěji sjížděných řekách u nás obdoby.

Kam na výlet ve Středočeském kraji

Kam na výlet ve Středočeském krajiMěsto Kutná Hora.Zámek LoučeňZOO park Zelčín.Město Mělník.Hrad Kokořín a Kokořínsko.Hora Říp.Centrum řemesel Botanicus OstráZámek Konopiště

Jak se jezdí Sázava

Jezdí zde vláček Posázavský Pacifik, který má zastávky po několika kilometrech a staví téměř všude. Pokud je normální stav vody, je celý úsek Sázavy z kempu Stvořidla až do Pikovic vhodný i pro začátečníky. Chystáte-li na Sázavu s dětmi, je nejvhodnější sjíždět střední část Sázavy od Kácova po Zlenice.

Jak dlouho trva sjet sazavu

Splutí trvá 3-5 hodin, podle intenzity pádlování a stavu vody.

Kam na jednodenní výlet

Zákazník je pro ně na prvním místě a vy se tak nemusíte bát toho, že vám dovolenou zkazí třeba nepříjemný personál.Mariánská Týnice – Muzeum a galerie severního Plzeňska.Putování na koních krásnou krajinou.Teplické skalní město – zázrak divoké přírody.Renesanční zámek Žirovnice – největší fresková výzdoba v Čechách.

Kam s dětmi na výlet Střední Čechy

Kam na výlet – Střední Čechy – Atrakce pro děti, cyklo, lázně, ZooADVENTURE GOLF U MILÍNA.Bludiště a labyrinty na zámku LoučeňCinibulkova stezka a lákavé skalní labyrinty.Duhový Park – dětský sportovně-zážitkový areál pro děti od 2 let.Ekovláčkem z Benešova do KonopištěFarma Blaník – zábavní park pro děti.

Kde se vlévá Sázava do Vltavy

Po průtoku Pikovicemi (ř. km 3,5) se řeka opět uklidní, až se proud zcela zastaví ve vzdutí Vranské přehrady. V ní se Sázava u Davle vlévá zprava do Vltavy jako jeden z jejích největších přítoků.

Kam ve Znojmě a okolí

Kam na výlet ve Znojmě a okolí5.0 km. Mašovický lom. Koupání5.6 km. Koupaliště Pohoda Únanov. Koupání7.4 km. Vyhlídka Devět mlýnů Rozhledny.8.1 km. Areál čs. opevnění Šatov.9.0 km. Vodní nádrž Výrovice1. Koupání9.0 km. Zřícenina hradu Lapikus.9.5 km. Přírodní koupací biotop Bantice.11.1 km. Zřícenina hradu Nový Hrádek u Lukova.

Kam na výlet do přírody v ČR

25 tipů, kam se vydat za přírodními unikátyHruboskalské skalní město.Božídarské rašeliniště s naučnou stezkou.Skalní město Adršpach – největší skalní město v České republice.Chráněná krajinná oblast Kokořínsko – Máchův kraj.Národní přírodní rezervace Soos – český Yellowstone nedaleko Františkových Lázní

Kam s dětmi na výlet zdarma

Výlety zdarma aneb s Kudy z nudy ušetříteNaučná stezka Jetřichovické skály – Severozápadní Čechy.Naučná stezka kolem Blatenského vodního příkopu – Západočeské lázněNaučná stezka židovskou čtvrtí v Mikulově – Jižní Morava.Botanická zahrada UK v Praze.Legenda trampingu Posázavská stezka – Střední Čechy.

Kam o víkendu Střední Čechy

Mezi nejnavštěvovanější místa středních Čech patří aquapark Čestlice, zábavní parky Mirakulum a Majaland, a také Dinosauria Museum, největší krytý zábavní park v Česku. Milovníci přírody a krásných výhledů ocení vyhlídku Máj, Průhonický park nebo lom Velká Amerika, přezdívaný český Grand Canyon.

Jak je dlouhá řeka Sázava

226 kmSázava / Délka

Co dělat na Znojemsku

TOP 10 tipů na výlet ve ZnojměKostel sv.Znojemský hrad « klikni pro zobrazení místa.Rotunda sv.Morový sloup « klikni pro zobrazení místa.Jihomoravské muzeum « klikni pro zobrazení místa.Vlkova věž « klikni pro zobrazení místa.Radniční věž « klikni pro zobrazení místa.Loucký klášter « klikni pro zobrazení místa.

Kam s dětmi na Znojemsku

Tipy kam s dětmi ve Znojmě a okolíZámek Miroslav – komentovaná prohlídka a výstavy pro děti.Terra Technica.Merlin´s Kinderwelt.Exkurze v ruční papírně v Želeticích.Malovaný sklep Šatov.Na zříceninu Nový Hrádek aneb panenskou krajinou národního parku PodyjíZřícenina hradu Cornštejn.Starý zámek v Jevišovicích.

Kde je krásná příroda

12 nejkrásnějších míst světaTulipánová pole – Holandsko.Salar de Uyuni – Bolívie.Hory Tianzi – Čína.Canyon Antelope – Arizona.Jezero Hillier – Austrálie.Jezero Bled – Slovinsko.Grand Canyon – Arizona.Bruggy – Belgie.

Kam vyrazit s malými dětmi

50 tipů, kam s dětmi za zábavou, poznáním a na výletZážitkový park Zeměráj.Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani.Zámecká lékárna v Třeboni.Permonium – zábavní park s příběhem.Boheminium – miniatury z celého Česka v Mariánských Lázních.Bukovanský mlýn – areál zážitků pod lopatkami.Obora Žleby – bílí jeleni a dravci.

Co dělat s dětmi

Zabavte své děti! Tipy pro rodiče s dětmi domaUpečte si společně něco dobrého, třeba bábovku!Geocachingová procházka v příroděPostavte si bunkr.Využijte tipy na dobré knihy pro děti.Zaskákejte si panáka nebo jeho o trochu složitější verzi s rukama a nohama!Jednoduché fyzikální pokusy a kutilství

Kam se projet autem

Tipy na výlet autem v okolí PrahyLomy Amerika.Kančí stezka bosou nohou v Říčanském lese.Zámecký komplex Červený Dvůr.Hrad Bouzov.Hanácký skanzen.CHKO Litovelské PomoravíLednicko-valtický areál.Zámek Mikulov.