Kdy je vidět polární záře na Islandu?

Kdy je nejlepší cestovat na Island

Statisticky je červenec nejteplejší měsíc na Islandu s průměrem kolem 15 °C, v extrémních případech na jihu může být teplota i nad 20 °C. Občas spadne dešťová přeháňka a po velkou část dne se střídá slunce s mraky, červenec tak patří k nejlepším měsícům pro cestování po Islandu.

Kdy je vidět polární záře

Kouzlo aurora borealis lze zpravidla sledovat od září do března, přičemž statisticky největší šance ji spatřit je na začátku podzimu a ke konci jara, a to díky jasné obloze v tomto období.
Archiv

Jak často je vidět polární záře

Polární záře je jev závislý na Sluneční aktivitě, erupcích na Slunci a zemském magnetizmu a to jsou parametry fungující trvale, permanentně, kontinuálně. Tedy i polární záře je jev kontinuální, funguje celoročně jen s rozdílnou mírou její intenzity. Její viditelnost je omezena na noční oblohu a oblohu bez mraků.
Archiv

Kdy je na Islandu nejtepleji

Nejteplejším měsícem v roce je červenec s průměrnými denními teplotami 9 – 14 stupňů Celsia. Srpen je jen nepatrně chladnější (teplota 8 – 13 stupňů). Pokud si chcete užít co nejvíc světla, zvolte pro cestování červen, který je typický pro svůj nikdy nekončící den (světlo je zde 24 hodin denně).
Archiv

Jak dlouho trvá cesta na Island

Přehledná tabulka s trváním letů

Destinace příletu Délka letu Vzdálenost z Česka
Délka letu na Island ? 4:00 2920 km
Délka letu do Izraele ? 3:20 2420 km
Délka letu do Japonska ? 11:15 8970 km
Délka letu do Jordánska ? 3:20 2540 km

Proč jet na Island

Ostrov, kde (nejen) gejzíry tvoří krajinu

Hlavním trhákem a atrakcí číslo jedna je na Islandu bezesporu příroda. Gejzíry, ledovce, jezera, vodopády a řeky. To je pestrá vodní říše. Severoevropský ostrov je doslova protkán vodní soustavou, která je na mnoha místech ovlivňována termální činností pod zemským povrchem.

Jak dlouho trvá polární záře

Je celou noc nebo jen v určitou hodinu Může začít klidně už ve tři odpoledne, když je v kraji polární noc a dostatečná tma. Nejčastěji přichází mezi desátou a jedenáctou večer, ale může se roztančit i v šest ráno.

Čím je způsobena polární záře

Polární záře vznikají, když se elektricky nabité částice slunečního větru z magnetosféry (hlavně elektrony, ale i protony) srazí s atomy kyslíku nebo dusíku v horních vrstvách zemské atmosféry, přičemž dojde k excitaci nebo ionizaci těchto atomů.

V jaké sféře je polární záře

Polární záře se nejčastěji vyskytuje v pásu širokém 3° až 6° vzdáleném 10° až 20° od geomagnetického pólu Země. Oblast, v níž je pozorovatelná polární záře, tvoří ovál, který je vlivem slunečního větru posunut směrem k noční straně Země.

Na co si dát pozor na Islandu

PŘEHLED NEBEZPEČÍ NA ISLANDU:NÁHLÉ ZMĚNY POČASÍ: na Islandu se počasí může změnit i během několika minut.VELKÉ VLNY: na Islandu jsou místa, kde hrozí nenadále vlny, jakési nenadále jednotlivé tsunami.HORKÉ PRAMENY: jsou přírodním elementem, které na Islandu působí nejvíce zranění mezi turisty.

Jaké jídlo si vzít na Island

Islandská kuchyně

Potraviny, s nimiž se setkáte nejčastěji, budou různé druhy ryb a mořských plodů, jehněčí maso, brambory a skyr (kysaný mléčný výrobek). Ryby a mořské plody se na Islandu připravují na nesčetně způsobů. Můžete se například setkat se sušeným rybím masem.

Odkud jsou nejlevnější letenky na Island

Ti nejlevnejší letenky na Island nejčastěji koupíte z Budapešti, Prahy, Katovic a Vídně. Průměrná délka přímého letu jsou přibližně 4 a půl hodiny. Přímý let na Island provozují letecké společnosti Wizz Air (Budapešť, Vídeň, Praha, Katowice), Czech Airlines (Praha), a SmartWings Travel Service (Praha).

Co létá na Island

Jaké letecké společnosti létají bez přestupu na Islandz Prahy: ČSA (jen v turistické sezóně)z Vídně: Wizz Air.z Katovic: Wizz Air.z Krakova: Wizz Air.z Wroclawi: Wizz Air.z Budapešti: Wizz Air.

Co vědět před cestou na Island

Před odjezdem se podívejte na předpověď počasí, oblečte se podle ní a přibalte navíc jednu neprofoukavou a nepromokavou vrstvu. Neberte si deštník, ve větru vám bude k ničemu. Na Islandu může být i v zimě překvapivě ostré slunce, hodit se bude opalovací krém a sluneční brýle.

Kdy začíná polární den

Polární den je na severním pólu od 21. 3. do 23. 9.

Kde je nejlépe vidět polární záře

Kde vidět polární záři – severní polokoulenorské souostroví Svalbard neboli Špicberky,norské město Tromso,blízko evropského kontinentu norské souostroví Vesterály a Lofoty,islandské hlavní město Reykjavik,islandské město Borgarnes,islandské město Sandarkrokur a Akureyri.švédský národní park Abisko,

Co se nesmí vzít na Island

Platí zákaz dovozu narkotik, vajec, masa, mléka a mléčných výrobků. Zvláštnímu povolení podléhá dovoz živých zvířat, rostlin a léků nad přiměřenou osobní potřebu.

Jaké jsou zásuvky na Islandu

Nabíjení: Elektrické zásuvky jsou zde stejné jako u nás. Jedná se tedy o typ C, kdy má nabíječka zakončení dvěma hroty. Stejné zástrčky do elektrické zásuvky se používají po celé Evropské Unii s jedinou výjimkou, a to Irsko.

Jak se nejlevněji dostat na Island

Ti nejlevnejší letenky na Island nejčastěji koupíte z Budapešti, Prahy, Katovic a Vídně. Průměrná délka přímého letu jsou přibližně 4 a půl hodiny. Přímý let na Island provozují letecké společnosti Wizz Air (Budapešť, Vídeň, Praha, Katowice), Czech Airlines (Praha), a SmartWings Travel Service (Praha).

Jak dlouho trvá let na Island

Informace, které byste před odletem měli vědět.

Nejlevnější let 3 459 Kč
Průměrná délka letu 3 hod. 59 min.
Nejlevnější měsíc k odletu září
Nejoblíbenější letecká společnost Icelandair
Letů týdně 4

Jak dlouho trva let z Vídně na Island

Jednosměrný přímý let mezi městy Vídeň a Reykjavík trvá přibližně 4.4 hod.

Jak dlouho trvá polární den

Na hranici polárního kruhu dochází během roku jen k jednomu polárnímu dni (celkem trvá 20 hodin, 4 hodiny příšeří vlivem vodorovného směru slunečních paprsků se zemským povrchem) a to během letního červnového slunovratu (obratník Raka na severní polokouli a prosincovému slunovratu na polokouli jižní (obratník Kozoroha) …

Co se nesmí vozit na Island

Platí zákaz dovozu narkotik, vajec, masa, mléka a mléčných výrobků. Zvláštnímu povolení podléhá dovoz živých zvířat, rostlin a léků nad přiměřenou osobní potřebu.

Co si přivézt z Islandu

Mezi oblíbené suvenýry patří samozřejmě tradiční islandské pochoutky, jako jsou sušené ryby, žralok hákarl, skyr, lékořice na všechny způsoby nebo kořalka brennivín. A pak co jiného než kamení a láva nebo případně popel z právě vybuchlé sopky…

Co dělat na Islandu

47 míst co vidět na IslanduModrá laguna. Horký pramen. Modrá laguna, Blue Lagoon, patří mezi nejnavštěvovanější místa Islandu.Zlatý okruh. Cesta, Přírodní útvar, Horký pramen, Národní park.Geysir. Horký pramen.Strokkur. Horký pramen.Thingvellir. Národní park.Gullfoss. Vodopád.Seljalandsfoss. Vodopád.Skógafoss. Vodopád.