Jak funguje elektrický ohradník?

Jak vyzkoušet elektrický ohradník

Měřící kontakt (háček) se přiloží (pověsí) k měřenému místu elektrického ohradníku. K měření napětí na ohradě. 8 kontrolek indikuje napětí na ohradě od 1 000 do 10 000 V Usnadňuje každodenní kontrolu napětí na ohradě. Nejsou potřeba žádné baterie.

Jak natáhnout elektrický ohradník

Zdroj napětí elektrických ohradníků instalujte vždy ve vertikální poloze a nikdy jej nemontujte obráceně! V případě, že si přejete zdroj napětí umístit dovnitř budovy nebo pokud potřebujete vést napájení ohradníku pod zemí, používejte pro přenos napětí do oplocení vždy zemnící kabely vysokého napětí Olli.

Jak funguje elektrický ohradník pro psy

Elektrické ohradníky fungují na tom principu, že jakmile se k nim zvíře přiblíží, dostane výboj, který je slabý, ale upozorňuje, že tudy cesta nevede. Samostatnou kategorii potom tvoří tzv. bezdrátové ohradníky pro psy, které se obejdou dokonce bez izolovaného drátu.
Archiv

Jak změřit Ohradnik

Vypněte zdroj a odpojte přívod k el. ohradníku a k uzemnění od zdroje impulzů. Poté zapněte znovu zdroj a změřte zkoušečkou výstupní napětí přímo na svorkách zdroje impulzů. Pokud je naměřené napětí je přes 6 000 V, vypněte zdroj a připojte k ohradníku a zdroj poté zapněte a změřte znovu zkoušečkou napětí na ohradníku.

Jak funguje elektronický obojek

Elektrické obojky mají různé nastavení. Nejdříve začínají u zvukového signálu, poté pokračují vibrací a poslední fází je elektrostatický výboj. Díky tomuto nastavení si pes ihned dá dohromady souslednost a spojí si následky svého nevhodného chování.

Jaký elektronický obojek

Nejlepší elektronické obojky

Pořadí Název Hodnocení
1. Petrainer PET619 ⭐ 94 %
2. DOG trace obojek elektrický D-control 400 ⭐ 93 %
3. Petrainer PET618 ⭐ 92 %
4. DogTrace obojek d-control 600 ⭐ 91 %

Co je Ohradnik

Ohradník funguje na principu uzavření elektrického obvodu mezi zemí a ohradníkovým vodičem (zvíře v ohradě stojí na zemi a dotkne se vodiče). Elektrický proud putuje z elektrického generátoru přímo na vodiče ohrady.

Kdy je vhodny elektronický obojek

Kdy začít elektronický obojek používat Elektronické obojky je vhodné začít používat od 6 měsíců štěněte, které již prošlo základním výcvikem. Před prvním použitím doporučujeme pečlivě přečíst návod a seznámit se všemi funkcemi elektronického obojku.

Jak spravne Utahnout obojek

Obojek pro psa by vždy měl být utažený tak akorát:

V ideálním případě by mělo být možné mezi obojek a krk vašeho psa volně vložit dva prsty. Toto jednoduché pravidlo patří mezi nejpoužívanější způsoby zjištění míry utažení obojku. Obecně lze říci, že obojek by neměl být příliš utažený, ani příliš volný.

Jak správně používat elektronický obojek

Obojek můžete používat například tak, že dáte psu povel, pokud ho nesplní, zmáčknete tlačítko vibrace. Pokud pes povel opět nesplní, zadáte ho znovu a zmáčknete elektrostatický signál. Důležité je, abyste tuto souslednost při výcviku vždy zachovávali a abyste povely dávali vždy stejně.

Jak zapnout elektrický obojek

Obojek tak lehce zapneme pouhým přiložením spodní části ovladače k přijímači po dobu 1 sekundy. Indikátor přijímače začne zeleně blikat a indikovat, že je přijímač připraven k použití. Vypínání obojku, tedy přijímače, se provádí opětovným přiložením spodní části ovladače k obojku.

Kdy začít používat elektronický obojek

Kdy začít elektronický obojek používat Elektronické obojky se doporučují používat od 6 měsíců. Pozorně si přečtěte návod od výrobce. Zvolte vhodnou míru impulsu (pes by měl na impuls reagovat, na druhou stranu by neměl pro něho být příliš bolestivý – zakňučení apod.).

Proč nepoužívat elektrický obojek

Není pravda, že by elektrický obojek psa fyzicky týral. Jenže pokud se používá bez odborného přístupu, může zničit jeho povahu a duši. Výsledkem je pak vystresovaný pes. Většina výcvikových obojků je vybavena třemi úrovněmi upozornění: zvukovým, vibračním a elektrickým impulzem.

Jak správně nasadit elektrický obojek

Jak těsně nasadit elektronický obojek Elektronický obojek, který má pes na krku, musí být dostatečně utažený. Na krku by se neměl posouvat, ale zároveň ho nesmí škrtit. Správně utažený přijímač poznáte tak, že mezi obojek a krk psa můžete vložit dva prsty.